Sponzorováno

Lázně a koupele pro nohy – 9 nejlepších a nejpříjemnějších receptů na lázně nohou 4.66/5 (29)

Pro lázeň nohou můžete využít i Listerine. Je to velmi osvěžující.

Pro lázeň nohou můžete využít i Listerine. Je to velmi osvěžující.

Vaše nohy musí po celý den nosit hodně váhy. Celý den vám pilně a poctivě slouží. Nošením bot jim taky úplně neprospějete, protože je jen vystavujete dalšímu tlaku. Ale to je v pořádku, od toho nohy jsou, aby nám sloužily.

Nyní se zamyslete, jak často se těšíte na to, až se konečně dostanete domů, a až si budete moci sundat boty a můžete nechat nohy pěkně odpočinout. Jasně, odpočinek je vždy velmi užitečný, domácí lázeň či koupel nohou je mnohem lepší. Je doslova fantastická. Takové namáčení nohou odvádí únavu a otok, zanechává pocit uvolnění, blaženosti + vás připravení na další pracovní den. Ti, kdo tuto koupel nohou zkusili, nám jistě dají hned za pravdu.

Namočit jen tak nohy do teplé vody je rychlý a snadný proces. Ale můžete zajít ještě dál. Existuje spousta přísad, které můžete použít. A většina z nich je již k dispozici ve většině domácností. Zde je 9 domácích lázní, které vám pomohou rozmazlovat vaše nohy. Trochu vaše nohy rozmazlete. Odměňte je za to, že vám tak pilně slouží.

Recepty na domácí lázně a koupele pro vaše nohy

Ano, většinu ingrediencí na lázně pro nohy najdete téměř v každé domácnosti. Takže i u vás doma. Co nenajdete, to snadno koupíte v každé drogerii. Nyní se s námi podívejte na výborné recepty na koupele pro nohy:

1. Koupel s mátou peprnou

Máta peprná nabízí hned několik aromaterapeutických přínosů – například zvýšení energie a uklidňující nebo uvolňující vlastnosti. Prostě super pro unavené svaly nohou. Má povzbuzující účinek jak na kůži, tak na svaly, a nejenže snižuje zánět, ale také poskytne potřebnou úlevu pro vaše unavené a bolestivé nohy.

Co potřebujete na tuto koupel?

 • Velkou prázdnou mísu nebo lavor
 • 4 kapky vonné esence máty peprné
 • 2 kapky nějakého citrusového esenciálního oleje
 • 3 nebo 4 kapky esenciálního oleje z eukalyptu
 • 1/2 lžičky kokosového oleje (volitelné)

A jak si namáčet nohy v této lázni? Uvařte několik litrů vody a pak přidejte zmíněné esenciální oleje a kokosový olej. Několik minut nechte vychladnout. Až zjistíte, že teplota je pro vaše nohy bezpečná, po dobu asi dvaceti minut nohy namáčejte. Po namáčení usušte nohy a pak aplikujte kokosový olej na jejich zvlhčení.

2. Koupel s jablečným octem

Jablečný ocet je jedním z nejlepších nápojů, které můžete mít doma, protože má mnoho užitečných vlastností. Pomáhá odstranit mrtvou pokožku, je super v boji proti plísni a zápachu.

Toto si připravte na lázeň s jablečným octem:

 • Lavor plný studené / teplé vody
 • 1 šálek jablečného octa

Pak přidejte polovinu nebo celý 1 šálek jablečného octa do vody v lavoru. V horkém dni, kdy chcete, aby vás vana pěkně ochladila, použijte studenou vodu. Na úlevu od bolavých nohou zase teplou. Potom byste měli namáčet nohy po dobu 15 až 30 minut.

3. Lázeň pro nohy s epsomskou solí

Epsomská sůl vás zbaví mnoha problémů nohou. Ale tato skvělá lázeň může být také užitečná, když chcete jen uklidnit a uvolnit své unavené a bolestivé nohy. Síran hořečnatý v epsomské soli se absorbuje přímo do pokožky, aby pomohl zmírnit bolesti, napětí a záněty svalů.

Co budete potřebovat na tuto lázeň?

 • Lavor s teplou vodou
 • 1/2 šálku epsomské soli
 • 2 až 3 kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje

Jak na přípravu? Přidejte dostatečně teplou vodu do lavoru – zajistěte, že nohy budou potopeny do lázně co možná nejvíce. Přidejte asi půl šálku epsomské soli do vody a několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje pro příjemnou vůni (super je třeba levandulový).
Takto namáčejte nohy po dobu 30 až 45 minut.

Sponzorováno

4. Heřmánková koupel nohou

Heřmánek je jedním z nejlepších bylinných čajů před spaním. Co možná ale nevíte je to, že ho můžete také použít k příjemnému namáčení nohou. Heřmánek je super zejména na suché nohy, má určité protizánětlivé vlastnosti a také pomáhá hydratovat nohy a léčit suchou nebo poškozenou pokožku.

Co si připravit na heřmánkovou koupel nohou?

 • Lavor s teplou vodou
 • 6 čajových pytlů heřmánku / několik čajových lžiček sušeného heřmánku
 • 5 kapiček levandulového nebo některého jiného z vašich oblíbených esenciálních olejů
 • 2 až 3 lžíce syrového medu

Uvařte dostatek vody, abyste zakryli nohy až ke kotníkům, a pak přidejte čajové sáčky nebo sušený heřmánek. Nechte louhovat asi pět minut. Vyjměte čajové sáčky nebo sušenou bylinku a poté přidejte ostatní přísady (před namáčením nohou). Namáčejte nohy po dobu 20 až 30 minut.

5. Koupel pro nohy se sodou

Máte-li páchnoucí nohy po nošení obuvi celý den, pečící soda vám udělá moc dobře. Smíchání sody na pečení s rýžovou vodou vytvoří silnější směs pro namáčení, protože těží z antimikrobiálních vlastností sody a zlepšuje cirkulaci díky rýžové vodě.

Připravte si:

 • Prázdný lavor na nohy
 • 3 lžíce sody na pečení
 • 1/2 šálku rýže
 • 10 kapek esenciálního oleje

Nyní uvařte rýži v takovém množství vody, že jí budete mít spoustu na namáčení nohou. Nalijte výslednou rýžovou vodu do umyvadla nebo lavoru a pak přidejte sodu a esenciální olej. Pak namočte nohy asi na 15-20 minut.

6. Kokosové mléko pro lázeň unavených nohou

Kokos a kokosové mléko obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, které jsou nejen dobré pro vaše celkové zdraví, ale mohou také pomoci uklidnit vaše unavené a bolavé nohy.

Pro tuto lázeň budete potřebovat:

 • Prázdnou mísu nebo lavor
 • 1 šálek organického kokosového mléka
 • 10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje

Naplňte lavor dostatečně teplou vodou. Opět ji dejte tolik, abyste zakryli nohy až k úrovni kotníku. Pak přidejte kokosové mléko a esenciální oleje. Nyní namočte nohy po dobu 15 až 30 minut a potom je vyjměte a osušte je před aplikací svého oblíbeného zvlhčovače.

7. Koupel s bentonitovým jílem

Při této koupeli pro unavené nohy budete těžit zejména z některých uklidňujících a detoxikačních efektů bentonitového jílu. Tato lázeň může být velmi užitečná, pokud máte bolavé svaly a tuhé klouby + může také zvlhčit suché nebo popraskané paty, aby byly méně bolestivé.

Na tuto lázeň budete potřebovat:

Naplňte lavor teplou vodou. Poté přidejte bentonitový jíl a růžový olej – ještě před namáčením nohou. Pak nohy máčejte po dobu 15 až 30 minut.

8. Kávová lázeň pro vaše nohy

Káva pravděpodobně není první věc, která vám v souvislosti s koupelí nohou přijde na mysl. Je ale v tomto ohledu až překvapivě velmi přínosná. Dělá lázeň osvěžující a uklidňující, což je právě to, co potřebujete na konci dne. A také její vůně je fantastická.

Co budete potřebovat?

 • Opět lavor na nohy
 • 2 šálky vařené kávy
 • 1/2 šálku Epsomské soli
 • 1 lžíci medu

Začněte tím, že lavor naplníte horkou vodou a pak přidáte sůl, kávu a med. Namočte nohy na půl hodiny a pak je vysušte před hydratací vaším oblíbeným olejem.

9. Listerinová koupel

Listerine je jednou z nejlepších lázní pro osvěžení nohou. Pomůže odstranit nečistoty a jakoukoli mrtvou pokožku na nohou, aby vypadala čistě a zdravě.

Budete potřebovat:

 • Jasně, lavor na nohy
 • 2-3 šálky Listerinu

Dejte dostatek vody do lavoru, abyste zakryli nohy až ke kotníkům nebo mírně nad ně. Přidejte Listerine před namáčením nohou. Pak je máčejte po dobu nejvýše 25 minut.

Sponzorováno

A co vy? Dopřáváte někdy nohám odpočinek a regeneraci? Měli byste je hýčkat. Budeme moc rádi za vaše komentáře.

Co si dále přečíst o krásných a zdravých nohách?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  3 Komentářů u článku “Lázně a koupele pro nohy – 9 nejlepších a nejpříjemnějších receptů na lázně nohou”

  1. Richard napsal:

   Dobrý den. Rád zkusím vaší 30denní výzvu Plank chtěl bych se vás zeptat tech 6 cviků planku mam cvičit stejně jako ty ostatní je mi 21 let a mám menší lavor mam cca 15 kg nadváhu uz bych rád mel taky pekáč buchet předem děkuji za odpověď s pozdravem Richard

  2. Frano napsal:

   Dobrý den..Já používám na koupele nohou ionizovanou vodíkovou vodu s ORP -800 mV a pH 11,protože mám cukrovku..Ta co dokáže s nohama diabetika je neskutečné..Tuto vodíkovou ionizovanou vodu plnou kationtů,stále již denně piji.. Jinou vodu ne..Cukrovku,mám proto asi o hodně nižší,až to doktorka nechápe,že mám tak nízkou spotřebu inzulinu..Vodu používám zásadně čištěnou přes 6 stupňovou reverzní osmozou..Normální vodu ,už se bojím napít!!!!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva