Sponzorováno

Masáž nohou a reflexní masáž chodidel – ulevíte bolavému žaludku i hlavě 4.89/5 (19)

Stop pilulkám, dejte si akupresuru! Pokud vás bolí hlava či žaludek nebo vás trápí ztuhlá záda, naordinujte si masáž nohou. Promačkejte si potřebné body na chodidlech, které vidíte na obrázku. Tato starobylá metoda opravdu pomáhá!

noha-akupresura

Dle čínské medicíny

Podle čínské medicíny platí, že spodní část chodidel nohou jsou spojeny s našimi vnitřními orgány. A platí také, že stimulací jednotlivých bodů na chodidle předáváme signál příslušnému orgánu v těle. Toto učení podporuje i západní masérská škola.

„Ano, je to tak. Stlačováním akupresurních bodů na spodní straně chodidla si ulevíme od bolesti,“ potvrdila masérka Aniko Marková z hlavního města. Západní medicína této proceduře říká reflexní masáž chodidel.

Funguje to i jako prevence

Akupresuru jste ještě nikdy nezkoušeli a nevíte, jak na to? Není to žádná velká věda. „Masáž se dělá prsty rukou tak, že mačkáte a třete jednotlivé body podle nákresu. Pokud máte například potíže se žaludkem, mačkáte střed chodidla, který je propojen s břišními orgány,“ vysvětlila masérka Aniko. Platí, že ve středu chodidla můžete použít větší tlak, než když masírujete palec na noze.

„Jeden reflexní bod mačkejte pět až třicet sekund. Čas je individuální, podle bolesti, jakou cítíte při masáži,“ doporučila fyzioterapeutka z Prahy Lenka Krchňáková. Příznivé účinky reflexní masáže se projeví po dvou až třech kúrách. Takovou masáž si můžete dělat i preventivně, vyhnete se některým onemocněním.

TIP: Odborné info o reflexní terapii

3 dobré tipy

Akupresuru můžete vyzkoušet i na jiných místech svého těla. Podívejte se, co dělat, když vás trápí:

bolest zubů – položte ukazováčky na oba čelistní klouby a jemně tlačte asi 20 minut, zopakujte to ještě dvakrát,

Sponzorováno

bolest hlavy – vyhledejte si body na vnějších koncích obočí a snadno je stiskněte ukazováčky,

• bolest zad – vyhledejte si bod na střední čáře mezi posledním krčním obratlem a prvním hrudním obratlem a opakovaně jej stiskněte 3 až 5 sekund.

Reflexní masáž i na rýmu?

Pokud vás zaskočí silná rýma, můžete si pomoci třemi způsoby:

• masírujte si bod, který je uprostřed kořene nosu ve střední čáře,
• stlačujte bod uprostřed zad rukou a v oblasti dolní části nosu nad rtem,
při alergické rýmě pomáhá i masírování špiček uší.

Akupresura není pro každého

Podle starých čínských lékařů máme na chodidlech nejvíce bodů, prostřednictvím kterých se dají stimulovat téměř všechny orgány v našem těle. Ale pozor, v žádném případě se akupresura chodidel nedoporučuje, pokud máte v těle infekci, horečku, křečové žíly, cukrovku, kožní onemocnění, rakovinu a během těhotenství.

Reflexologie chodidel - mapa - ilustrace

Reflexologie chodidel – mapa – ilustrace

 

A jak si masírujete nohy vy?

A dále si přečtěte

VIDEO: Reflexní masáž chodidel

Sponzorováno

Zdroje článku

  • Zdroj obrázku: Furian / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva