Sponzorováno

Jak oddálit stárnutí vaší pleti? Pomohou jednoduché tipy 4.9/5 (10)

 • Existuje několik opatření, která mohou pomoci oddálit stárnutí pleti. V tomto článku je několik doporučení.
 • Každodenní péče o pleť: Dodržujte pravidelný režim péče o pleť, který zahrnuje čištění, tonizaci a hydrataci. Používejte kvalitní produkty vhodné pro váš typ pleti. Nezapomeňte také na ochranu proti slunečnímu záření a používejte opalovací krém s dostatečným faktorem ochrany proti UV záření.
 • Hydratace: Udržujte pokožku dobře hydratovanou jak zevnitř, tak zvenčí. Pijte dostatek vody a používejte hydratační produkty, které obnovují vlhkost pokožky a zlepšují její pružnost.
 • Výživná strava: Strava bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály může pomoci podpořit zdravou pokožku a oddálit stárnutí. Zahrňte do své stravy ovoce, zeleninu, celozrnné produkty, zdravé tuky a potraviny obsahující omega-3 mastné kyseliny.
 • Ochrana před slunečním zářením: Sluneční záření je jedním z hlavních faktorů přispívajících k předčasnému stárnutí pleti. Používejte opalovací krém s dostatečným faktorem ochrany proti UV záření, noste ochranný klobouk a vyhýbejte se přímému slunci, zejména během nejintenzivnějšího slunečního svitu.
 • Omezte kouření a konzumaci alkoholu: Kouření a nadměrná konzumace alkoholu mohou přispět k předčasnému stárnutí pleti. Snažte se omezit tyto škodlivé návyky a vyhněte se pasivnímu kouření.
 • Zdravý životní styl: Zdravý životní styl, zahrnující dostatek spánku, snížení stresu a pravidelné cvičení, může také přispět k zdravé pleti.
 • Omezení expozice škodlivým látkám: Vyhněte se nadměrnému vystavení škodlivým chemikáliím, znečištění vzduchu a agresivním kosmetickým výrobkům, které mohou negativně ovlivnit pleť.
 • Pamatujte na to, že stárnutí je přirozený proces a nelze ho úplně zastavit. Nicméně správnou péčí o pleť a zdravým životním stylem můžete oddálit viditelné známky stárnutí a udržet pleť zdravou a pružnou.

Toto je porovnání pleti kuřáka a nekuřáka. Rada je tedy jednoduchá: nekuřte.

Toto je porovnání pleti kuřáka a nekuřáka. Rada je tedy jednoduchá: nekuřte.

Každý z nás chce vypadat nejenom neodolatelně, ale chce zcela pochopitelně vypadat také mladě. Jste na tom úplně stejně? Pokud ano, podívejte se společně s námi na několik hlavních tipů, jak na to. Jakmile naše tipy přijmete za své a budete je pravidelně dodržovat, sami uvidíte, jak pozitivně se podepíšou na vaší kráse a mladistvém vzhledu.

Používejte oční krémy

Pokud je něco, co může na první pohled k vašemu staršímu vzhledu přispívat více než cokoliv jiného, jsou to hlavně otoky a kruhy kolem očí. Těch je logicky třeba se zbavit. A jak na to? Správné je používat kvalitní oční krémy. A to nejenom pravidelně, ale také dlouhodobě. Kromě toho, že danou oblast vaší pleti vyživí, zajistí také to, že ji budou příjemně chladit, což se pozitivně podepíše také na tom, že tyto projevy nedokonalosti budou postupně mizet.

Navíc dojde také k velmi výraznému zpomalení tvorby vrásek. Přečtěte si další článek o tom, jak bojovat s kruhy a otoky kolem očí.

Začněte se hýbat

Ano, i tento návyk rozhodně přispěje k tomu, že budete vypadat mladě. V první řadě proto, že pravidelné cvičení je spojeno s vyplavováním hormonů štěstí. A to znamená, že místo toho, abyste vypadala utrápeně, se budete cítit velmi příjemně. A i když je cvičení fyzickým pohybem, pokud to s ním nijak výrazně nepřeháníte, dokonce vám může dodat i trochu energie. Tím ale jeho pozitiva nekončí, jelikož díky správnému a intenzivnímu cvičení:

 • Vyčistíte vaši pleť pomocí potu
 • Budete mít dokonalou a mladou postavu
 • Získáte mladistvý elán do života

Buďte příjemně opálená

Pokud máte bílou pokožku, výrazně to přispívá k tomu, že můžete vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti jste. Jak tomu zamezit? Pomůže opálení. V létě samozřejmě stačí vyjít na slunce. A co v zimě? To vám výrazně pomůže solárium. V obou případech doporučujeme postupovat spíše pomaleji. Opálení, které bylo získáno pozvolna, také déle vydrží. Není třeba to nijak přehánět, jelikož pleně postačí jenom jemný tmavší odstín. A co když máte citlivou pokožku? Potom nezapomínejte na kvalitní ochranné krémy s vysokým faktorem.

Sponzorováno

Nezapomeňte pravidelně čistit vaši pleť

Nejenom, že různé nečistoty vám z pleti dokáže jednoduše odplavit pot, který vznikne během cvičení. Možnosti, jak pleť dokonale čistit, je ještě několik. My doporučíme rozhodně peeling, který je metodou, která zaručeně nezklame. Zde však platí, že časté provádění může naopak uškodit, jelikož si pleť nebude moci utvořit zdravé a kvalitní buňky. Pokud vám jde o mladistvý vzhled, ke kterému přispívá právě čistá kůže, je ideální peeling vykonávat vždy zhruba jednou týdně. Jak na to?

Využít můžete buď produkty dostupné na našem trhu, nebo si můžete peeling vytvořit doma. Pomoci k tomu může třeba kvalitní olej, cukr a trocha citronové šťávy.

Správné jídlo a pití

Je jasné, že správná životospráva je pro mladistvý vzhled naprostým základem. Vy však můžete udělat i něco navíc. A to správně jíst a také správně pít. Hitem jsou hlavně kořeněná jídla, která dokážou rozproudit vaši krev, díky čemuž dostane váš obličej mnohem přirozenější barvu – jestliže to s nimi nepřeženete. Také mohou některé druhy koření působit jako velmi dobré antioxidanty.

Pokud se podíváme na oblast stravy ještě více, tak do ní rozhodně nezapomeňte přidat dostatečné množství rajčat. A to z toho důvodu, že díky nim je kůže odolnější, snižuje se riziko spálení na slunci, stejně jako dochází k pomalejšímu tvoření vrásek. Pokud jde o rajčata jako takové, lze je konzumovat v různé formě:

 • Klasická syrová rajčata – třeba v salátu
 • Rajčatová pasta – v těstovinách
 • Rajčatová šťáva – přírodní nápoj

TIP: Jak na stárnoucí pleť?

Výše jsme už lehce nakousli i oblast nápojů. Není to ale jenom rajčatová šťáva, kterou je doporučováno pít. Stejně tak se hodí i sklenka červeného vína. A to několikrát týdně. Kromě toho, že přispívá srdci a krevnímu oběhu se pozitivně podepisuje i na mladickém vzhledu. Tedy pokud to s vínem nepřeženete. V segmentu nápojů také zůstaneme, jelikož velmi důležitá je také voda. Kolik? Zhruba půl litru na každých 15 kilogramů vaší váhy.

Upravený vzhled

Nejenom, že o svou pleť pečujete v souvislosti s tím, že používáte různé postupy a přípravky, které mohou omezit její stárnutí a zpomalit tvorbu vrásek. Na co nesmíme zapomínat, to je i fakt spojený s tím, že roli na tom, jak mladě vypadáte, má vliv také to, jak výrazně o sebe dokážete pečovat. Pokud se podíváme na několik tipů, určitě by měly hrát roli vaše vlasy. Nejenom, že by měl být naprostým základem moderní a přirozený účes. Nutností je také zakrýt jakékoliv nedokonalosti vašich vlasů. Na mysli máme samozřejmě šediny, které se mohou v pozdějším věku objevovat stále výrazněji.

Nepodceňujte obočí a zuby jako ostatní

Pokud jde o upravený zevnějšek, myslete také na to, že byste měla mít dokonale upravené obočí. I když se to může zdát jako skutečná drobnost, opak je v tomto případě pravdou. Jeho dokonalý vzhled vám může ubrat dokonce i několik let. V oblasti obličeje ještě zůstaneme a zaměříme se na oblast vašich zubů. Ani zde nepodceňujte jejich vzhled. Měly by být dokonale bílé, čehož docílíte jak pravidelným čištěním, tak i bělením.

Nekuřte

Poslední rada je jednoduchá. Nekuřte, tím pleti hodně ubližujete. Díky kouření budete vypadat o dost starší a budete také vypadat velmi sešle.

Co si ještě přečíst o péči o pleť?

VIDEO: Vizualizace stárnutí pleti

VIDEO: Jak se kouření podepisuje na vaší pleti?

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva