Sponzorováno

Jak na problémy s erekcí? Poradíme vám… 4.67/5 (18)

Jak na problémy s erekcí?S přibývajícími léty se nejednou objevují různé obtíže. Pro muže je velmi citlivý problém s erekcí či s jejím udržením. Často ovlivňuje nejen sexuální život, ale i vztah jako takový. Kvalitu samotné erekce ovlivňují různé faktory a mnohé z nich lze ovlivnit. Samozřejmostí by měla být zdravá životospráva – vyhýbat se příliš mastným jídlům, pravidelně se hýbat a nepřehánět to s alkoholem. Zdravý kardiovaskulární systém je totiž pro erekci primární. Jsou však i další vlivy, o nichž lze až tolik nevíte. Pokud si chcete si udržet sexuální výkonnost i nadále, dejte si pozor na tyto věci!

Testosteron pod kontrolou

I jinak zcela zdravé muže může po padesátce (či dokonce mnohem dříve) potrápit snižující se hladí tohoto hormonu. Každý rok po čtyřicátých narozeninách se hladina testosteronu snižuje průměrně o 1,3 procenta. V padesátce proto tento pokles už může být dost citelný. Kromě problémů s erekcí či snížené touhy po sexu se projevuje náladovostí, nedostatkem energie či neschopností dělat důležitá rozhodnutí. Hodnoty testosteronu v krvi vám může zjistit lékař. Co můžete udělat pro jeho tvorbu vy? Dopřejte si dostatek spánku. Vědci z Chicagské univerzity zjistili, že 5 a méně hodin spánku výrazně snižuje jeho produkci. Proto si dopřejte alespoň 6-7 hodin spánku každou noc.

Stres má červenou

Mnoho mužů se právě po čtyřicítce dostává na odpovědné posty. Dělají vážnější rozhodnutí, v práci zůstávají podstatně déle a často si nosí problémy domů. Stres však s kvalitní erekcí rozhodně není kamarád. Do postele přichází muž zničen, bez chuti na sexuální radovánky. Kromě toho pro práci nejednou méně spí a cvičí – a to jsou dvě činnosti, které mají na erekci velký vliv. Správná psychohygiena je proto velmi důležitá. Pomoci od stresu může meditace, sport, pravidelné hluboké dýchání, poslech oblíbené hudby či pití relaxačních čajů. Z minerálů je vhodné doplnit draslík.

Pozor na léky

Objevila se neschopnost erekce relativně náhle (v průběhu měsíce, resp. pár měsíců) přestože jste před tím takový problém neměli? Zamyslete se, zda vám doktor nepředepsal nové léky. Mnohé z nich mohou zapříčiňovat tyto problémy – například některá antidepresiva, léky na vysoký tlak, ale i ty proti plešatosti. Proto zapomeňte na rozpaky a svěřte se doktorovi s obtížemi za dveřmi ložnice. Pokud je to možné, předepíše vám alternativní léčbu, která na vás takový vliv mít nebude.

Laptop raději na stůl

Jistě, mít notebook jen tak v klíně na gauči je pohodlné, ale vaše pohlavní orgány se vám za to nepoděkují. Teplo, které z něho sálá jejich totiž negativně ovlivňuje – konec konců, fakt, že varlata jsou v prostředí chladnějším jako zbytek těla má svůj význam. Právě v varlatech se tvoří velký podíl testosteronu, který je pro vaši erekci esenciální. Proto zbytečně nehazardujte a počítač položte na stůl či speciální podložku.

Sponzorováno

Pečujte o své dásně

Problémy s dásněmi a erekci – na první pohled dvě zcela nesouvisející potíže. Zdá se však, že opak je pravdou. Několik doktorů všimlo mezi nimi souvislost – The British Dental Health Foundation uvádí, že 4 z 5 mužů s onemocněním dásní má zároveň poměrně vážný problém s erekcí. Příčinou jsou údajně patogeny, které se mohou dostat z dásní do krve a negativně ovlivňují její tok. Ať je jak chce, péče o ústní dutinu se rozhodně nevyplatí podceňovat.

Přiznejte si problém

Erektilní dysfunkcí trpí z různých příčin hodně mužů – a mnoho z nich se o ní přesto bojí hovořit s partnerkou či lékařem. Přitom by o ní právě tito dva lidé měli vědět. Poměrně často totiž začne manželka svou polovičku podezřívat pro ztrátu chuti na sex z nevěry, nebo ztrácí sebevědomí, protože si myslí, že se muži už nelíbí. Neuvědomí si, že problém je docela jinde. Lékař je zas často jediný člověk, který vám s tímto problémem může pomoci. A věřte, že léčba je často velmi jednoduchá – někdy stačí testosteronové injekce, jindy modrá tabletka, ale občas stačí jen upravit léky, které dysfunkci způsobily jako vedlejší účinek.

Ty pravá jídla

Kvalita erekce do velké míry závisí na krevního oběhu. Proto v zásadě platí, že potraviny dobré pro vaše srdce jsou dobré i pro erekci. Ve vašem jídelníčku by neměly chybět omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které se skrývají například v makrele či lososu. Penisu rozhodně prospívají i potraviny s obsahem L-argininu – například ovesné vločky, arašídy či kešu oříšky, zelená zelenina, kořenová zelenina, česnek či sója. Tyto potraviny stejně prospívají i ženským intimním orgánům. Omezit je třeba naopak mastné, těžká jídla i sladkosti.

Riskantní cyklistika

Pohyb je rozhodně jednou z věcí, které byste neměli zanedbávat. Třeba si však dávat pozor na aktivity, při kterých vzniká tlak na prostatu. Jednou z nich je i oblíbené cyklistika. Vědci doporučují vsadit na ergonomicky tvarovaná sedadla, které mají sklon mírně k zemi. Na škodu určitě nejsou ani vypolstrované cyklistické kalhoty. Co nejčastěji během jízdy se postavte na pedály a nechte svůj sed vydechnout.

Důležité a obecné rady, které je také dobře dodržovat:

 • dodržujte si své dobré a zdravé návyky
 • stravujte se co nejlépe – jezte pravidelně a vybírejte si co nejkvalitnější potraviny
 • pravidelně cvičte
 • snižte příjem alkoholu
 • vyhýbejte se stresu
 • skoncujte s kouřením

Sponzorováno

A co pro parádní erekci děláte vy? Děkujeme za komentáře pod článkem.

Co si ještě na toto téma přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva