Sponzorováno

Potraviny a doplňky stravy podporující erekci 4.78/5 (9)

Jasně, obecně se ví, že různé pilulky, pumpy a operace fungují při řešení erektilní dysfunkce, ale co jídlo? Může nám jídlo, případě nějaké doplňky stravy, se zlepšením erekce pomoci? Existují potraviny, které při jejich konzumaci mohou pomoci s erektilní dysfunkcí?

Ano, opravdu existují důvody k domněnkám, že takové potraviny mohou existovat. Druhým dechem ale musíme dodat, že je zapotřebí více důkazů a studií k potvrzení reálného potenciálu následujících potravin.

Potraviny podporující erekci

Pojďme se na takové potraviny podívat.

1. Vodní meloun

Toto sladké, osvěžující ovoce má jedu zajímavou sloučeninu, která může mít na cévy podobné účinky jako léky na erektilní dysfunkci. Podle studií může vodní meloun dokonce zvýšit váš sexuální apetit. Většinu melounu tvoří voda, ale zbytek obsahuje lykopen, antioxidant, který je dobrý pro vaše srdce, prostatu a pokožku.

2. Ústřice

Ústřice jsou zajímavé jídlo. Tito měkkýši mohou zvýšit vaši hladinu testosteronu a to může pomoci se sexuální touhou. Jsou také plní zinku, což je živina, kterou vaše tělo potřebuje. Zinek totiž pozitivně ovlivňuje sexuální zdraví a libido. Nárůst hladiny testosteronu spjatý s užíváním zinku může vést ke zlepšení sexuálního života a navýšit chuť na milování. Ujistěte se, že vámi konzumované ústřice pocházejí z kvalitních a ověřených zdrojů, a že jsou správně vařené.

3. Káva

Váš ranní šálek dobré a voňavé kávy je víc, než jen nápoj pro nakopnutí na začátku dne. Může také podpořit váš milostný život. Jste překvapení? Jedna studie opravdu zjistila, že u mužů, kteří pili kofein v množství dvou nebo tří šálků denně, byla méně pravděpodobná erektilní dysfunkce. Je to proto, že kofein pomáhá zvýšit průtok krve. Nejste fanouškem kávy? To nevadí, mnoho výborných čajů a dalších nápojů také obsahuje kofein.

4. Hořká (tmavá) čokoláda a kakao

Kousek tmavé čokolády několikrát týdně může pomoci vašemu zdraví – kvalitní čokoláda s vyšším množstvím kakaa je bohatá na flavonové antioxidanty, které snižují riziko srdečních nemocí a cév. A to, co je dobré pro vaše cévy a srdce, může být dobré i pro ostatní části vašeho těla, které je nutné prokrvovat. Čokoláda je bohatá na flavanoly, rostlinné živiny, které mohou zvýšit průtok krve a snížit krevní tlak. Pomáhá také tělu vytvářet více oxidu dusnatého, což může pomoci s erekcí – i on je totiž součástí mnoha léků na erektilní dysfunkci.

Flavonoidy zvyšují průtok krve a koncentraci oxidu dusnatého v krvi – oba tyto faktory hrají roli při dosažení a udržení erekce.

5. Ořechy

Vlašské ořechy mají spoustu argininu, aminokyseliny, kterou vaše tělo používá k výrobě oxidu dusnatého.

Oxid dusnatý působí při sexuální stimulaci a rozšiřuje malé tepny v penisu, které podporují erekci.

Jsou také dobrým zdrojem vitaminu E, kyseliny listové a vlákniny. Nepřidávejte však do své každodenní stravy více než několik malých hrstí těchto ořechů. Ořechy totiž mají vysoký obsah kalorií. Ale mohou pomocí pro pevnější erekci.

6. Džus

Možná vám chutná víno – výborný to nápoj pro dospělé vyrobený z hroznů, ale tady je řeč spíše o nápoji, který mají rády spíše děti. Živiny v hroznové šťávě také zvyšují množství oxidu dusnatého ve vašem těle. Pokud nejste nadšení z pití hroznového džusu, zkuste džus z granátového jablka. Zdá se, že má stejný účinek.

PAMATUJTE: Kvalitu erekce ovlivňuje mnoho faktorů: kouření, stres, špatný životní styl, krevní tlak, cukrovka a mnoho jiných.

Sponzorováno

7. Česnek

Dech vám nezlepší, ale erekci ano. Pokud se na stěnách tepen vytvoří plak, mohlo by dojít ke snížení průtoku krve. To by mohlo způsobit problém, pokud jde o romantiku a následnou erekci. Česnek ve vaší stravě může pomoci udržovat vaše tepny zdravé a čisté, jak stárnete.

8. Kvalitní ryby

Losos a další mastné ryby jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, jež jsou zdravé pro srdce – omega 3 mastné kyseliny mohou zvýšit hladinu oxidu dusnatého ve vašem těle. Snižují váš krevní tlak a vaše riziko srdečního infarktu a krevních sraženin. Zaměřte se na alespoň 250g lososa týdně. Sardinky, čerstvý tuňák křídlatý a makrela jsou dalšími dobrými zdroji omega-3.

9. Listová zelenina

Kapusta umí skvěle podpořit tvorbu oxidu dusnatého. Kromě možných výhod pro váš sexuální život je listová zelenina velmi zdravou a výživnou potravinou. Je nabitá vitamíny, minerály a omega-3.

10. Chilli papričky

Svůj milostný život můžete okořenit přidáním chilli papričky do svého jídelníčku. Chilli paprička Cayenne Pepper Red, jalapenos, habaneros a další papriky, které nás pálením zahřejí, uvolňují tepny – a to pomáhá průtoku krve do srdce a dalších orgánů, včetně penisu. Chilli může také pomoci snížit krevní tlak a cholesterol a zabránit vzniku krevních sraženin. Fajn věc, ne?

11. Olivový olej

Olivový olej může pomoci tělu vytvářet více testosteronu. Je také plný mononenasycených tuků, které vám mohou pomoci zbavit se špatného cholesterolu v těle. Vždy sáhněte po extra panenském olivovém oleji – to znamená, že olivy byly lisovány bez chemikálií a lisování oleje se obešlo bez vysokého tepla, což v oleji zachovává zdravé antioxidanty.

Bylinky a doplňky stravy na erekci

Pokud na zlepšení erekce chcete vyzkoušet nějaké to alternativní řešení, nezapomeňte si nejprve promluvit se svým lékařem, abyste se ujistili, že je léčba bezpečná.

Obecně se doporučují následující doplňky na podporu erekce, které mohou pomoci. Mohou však mít i jisté nepříznivé účinky.

 • dehydroepiandrosteron (DHEA)
 • ženšen
 • propionyl-L-karnitin

TIP: Než vyzkoušíte nový lék nebo doplněk stravy, vždy si promluvte se svým lékařem a ověřte, zda je bezpečný.

Doplňky stravy na podporu erekce na českém trhu

Podívejme se i na další doplňky stravy, které mohou pomoci s erekcí.

Přípravek Amarex

Amarex slouží jako unikátní přírodní doplněk stravy pro muže, který byl vyvinut především podle potřeb zákazníků, aby splnil jejich v jejich sexuálním životě a podpořil silnou a pevnou erekci. Amarex dokáže pomoct i chlapům, kteří zrovna na sex nemají chuť. Přečtěte si recenze na Amarex.

Pokud hledáte prášky, které by podpořily vaši erekci, vycházejte z názorů uživatelů, které je už zkusili. Podpora erekce je u starších mužů naprosto normální záležitost a tak to i vnímejte.

Sečteno a podtrženo

Erektilní dysfunkce postihuje mnoho mužů, zejména pak s přibývajícím věkem. Existuje několik příčin a lékař vám pomůže zjistit, proč k tomuto problému u vás dochází. Vyšetření může zahrnovat i otestování základních zdravotních problémů.

Lékař vám pak může také pomoci vytvořit vhodný léčebný plán.

Sponzorováno

Kombinace cvičení + zdravá a vyvážená strava + občasná pomoc doplňků stravy, vám pomůže udržet vaše celkové zdraví a pohodu. To pak může také přispět ke zdravému sexuálnímu životu. A ten chceme všichni.

A dále si přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva