Sponzorováno

Jak přirozeně a přírodní cestou podpořit erekci? 4.75/5 (8)

 • Podpora erekce může zahrnovat několik přístupů, včetně úpravy životního stylu, stravování a cvičení. Je však důležité si být vědom toho, že každý jedinec může mít odlišné příčiny problémů s erekcí, a proto by bylo vhodné to konzultovat s odborníkem, pokud se tyto problémy opakují nebo jsou závažné.
 • Zdravá strava je důležitá. Konzumujte potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a minerály, které jsou pro kardiovaskulární zdraví důležité. Patří sem ryby, ořechy, ovoce, zelenina a celozrnné produkty.
 • Pravidelná fyzická aktivita může zlepšit krevní oběh a celkovou kardiovaskulární kondici, což může být pro podporu erekce přínosné. Cvičení může zahrnovat chůzi, běh, plavání nebo cvičení síly.
 • Stres může být jedním z faktorů negativně ovlivňujících erekci. Metody relaxace, jako je meditace, hluboké dýchání a jóga, mohou pomoci snížit stres a zlepšit celkový psychický stav.
 • Nedostatek spánku může mít negativní vliv na hormony a celkové zdraví. Snažte se zajistit dostatečný a kvalitní spánek.
 • Nadměrná konzumace alkoholu a kouření mohou negativně ovlivnit erekci. Omezení těchto látek může být pro zdraví reprodukčního systému přínosné.
 • Udržování zdravé hmotnosti je důležité pro celkové zdraví a může mít pozitivní vliv na sexuální funkci.
 • Některé bylinné doplňky, jako je například extrakt ze semene ženšenu, maca nebo ginkgo biloba, byly spojovány s podporou erekce. Nicméně, před zahájením užívání bylinných doplňků by bylo vhodné konzultovat s lékařem, zejména pokud už užíváte léky nebo u vás existují zdravotní problémy.

Jak přírodně a přirozeně podpořit erekci?

Jak přírodně a přirozeně podpořit erekci?

Milování je neodmyslitelnou součástí lidského života. Nejen, že zlepšuje partnerské vztahy, ale také má skvělé účinky na lidské zdraví. Jenže, co když vám jeho provozování překazí fakt, že máte nedostatečnou erekci?

Alespoň jednou v životě to zažili všichni. Máte obrovskou chuť se milovat se svou partnerkou, ale váš parťák se rozhodl vyhlásit stávku. Celkem běžně se také stává, že se snažíte vyhovět partnerce i přesto, že vy sami na intimní radovánky nemáte ani pomyšlení. Vaše fyzická vyčerpanost a nebo i psychická nepohoda se pak projeví tak, že nejste schopen svou erekci dlouhodobě udržet.

Velký problém ale bývá i předčasná ejakulace. I když se jí týká velké množství vtipů a jízlivých narážek, rozhodně nechcete být ten, kdo se uspokojí za dvě minuty. Nejen, že jde ve většině případů o trapas, ale ještě si vysloužíte nálepku špatného milence. A to nechcete.

Někdy jsou potíže s erekcí pouhým ukazatelem toho, že byste prostě měli zvolnit. Jindy se ale za nimi může skrývat něco horšího. Jak to poznáte a co s tím můžete udělat?

Poruchy erekce

Jak už jsem zmínil výše, poruchy erekce mohou mít mnoho různých příčin. Některé z nich jsou vcelku banální. Jiné si naopak žádají profesionální a odbornou pomoc. Zjednodušeně řečeno, ne za všemi problémy stojí tolik obávaná erektilní dysfunkce.

Mezi časté příčiny problémů s erekcí patří:

 • Stres
 • Úzkosti
 • Deprese
 • Únava
 • Kouření
 • Nadměrné pití alkoholu
 • Užívání drog
 • Problémy se srdcem
 • Obezita
 • Cukrovka

Jestli se problém s poruchou erekce objeví i ve vaší ložnici, než sáhnete po podpůrných prostředcích, zhodnoťte, zda se jedná o jednorázový (či krátkodobý) problém, nebo se s ním v posledních dnech či týdnech setkáváte stále častěji.

Sponzorováno

Pokud dojde k poruchové erekci jednou či dvakrát a mezi tím jste schopen sám sebe či partnerku uspokojit normálně, pak za vašimi obtížemi stojí nejspíš psychické potíže a fyzické vyčerpání. Hned to neřešte nějak divoce prášky, ale spíše zvolněte tempo života, řekněte si sám, kde by mohl být problém.

Jestli ale máte trable s erekcí téměř pokaždé, vše nasvědčuje tomu, že možná trpíte erektilní dysfunkcí a je na čase ji řešit. Je to právě problém s erekcí, který dost často poukazuje na jiný a mnohdy závažnější zdravotní problém (např. problém se srdcem). Proto co nejrychleji jděte ke svému lékaři. Díky vhodné léčbě se pak problémová erekce dost často sama upraví.

Jaké existuje řešení?

Způsobů, jak řešit poruchy erekce je vlastně nespočet. Proto se podíváme na to, z čeho přesně si můžete vybírat.

Vyzkoušet můžete:

 • Viagru
 • Vakuovou pumpu
 • Bylinky (Ginkgo biloba, Ženšen pravý, Kotvičník zemní, Maca…)
 • Psychologa
 • Kegelovy cviky
 • Doplňky stravy pro muže
 • Akupunkturu
 • Masáže prostaty
 • Zdravější životní styl

Asi nejčastějším pomocníkem mužů při poruchách erekce je viagra. Ta ale může mít i negativní účinky, jakými jsou třeba bolestivá a urputně vytrvalá erekce, nebo problémy se srdcem. Alternativou ke klasické viagře jsou doplňky stravy pro muže, které obsahují látky, které dodávají tělu muže vitamíny, minerály a další látky, které podporují jak zdraví, tak potenci (záleží na typu doplňku).

V posledních několika letech se do povědomí dostaly i bylinky, které jsou známé už od dob starověkých civilizací. Nejčastěji se hovoří o účincích ginkgo biloby, ženšenu pravého, kotvičníku zemního a macy.

Některé z těchto bylin pomáhají především lepšímu prokrvení těla. Jiné působí i na zvýšení sexuální touhy. Ideální jsou buď ve formě čajů, nebo doplňků stravy, které jejich účinky kombinují mezi sebou. Tato varianta podpory erekce je oproti viagře k tělu velmi šetrná.

Kdo však chce vyzkoušet i méně tradiční způsoby léčby erektilní dysfunkce, ten může vyzkoušet kegelovy cviky na posílení pánevního dna, návštěvu psychologa (kvůli odstranění psychologických příčin poruchy erekce), akupunkturu či masáže prostaty.

Jestli se bojíte bylinek a viagry a potřebujete výsledky ihned, vhod vám nejspíš přijde vakuová pumpa, která je neinvazivním a celkem spolehlivým prostředkem k dosažení erekce.

Velkou roli zde ale hraje i zdravější životní styl. Pokud budete dbát na prevenci nebezpečných civilizačních chorob, budete jíst zdravě, dostatečně spát a sportovat, je jen malá šance, že se u vás problémy s erekcí vůbec objeví.

Sponzorováno

Nyní, když už víte, co na potíže s erekcí zabírá se můžete vrhnout vstříc novým a vzrušujícím postelovým zážitkům.

A dále si na toto téma přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva