Jahodový olej a jeho účinky pro krásu i zdraví 4.8/5 (20)

Sponzorováno

Jahody jako takové obsahují komplex vitaminu B, glukózu, karoten a aminokyseliny.

Jahody jako takové obsahují komplex vitaminu B, glukózu, karoten a aminokyseliny.

Téměř všichni milujeme jahody – kvůli jejich šťavnatosti, krásné barvě a skvělé chuti. Mnoho lidí si dokonce myslí, že je to nejlepší ovoce na světě – jahody jsou také často nazývány královnou ovoce.

Zajímavost: Jahody jsou jediné ovoce, které má na vnější straně semena.

Jahodový olej že není olej?

Než začneme se článkem samotným, musíme si nejdříve říct, že jahodový olej nemusí být skutečný olej. Může být:

 1. Esenciální jahodový olej
 2. Olej z jahodových semínek

Esenciální oleje se vyrábějí procesem extrakce. Esenciální oleje jsou tedy vysoce koncentrované oleje, extrahované z různých aromatických rostlin, jako jsou tradičně například levandule nebo rozmarýn. A nebo taky jahoda, nebo i mrkev.

Ale existuje další typ jahodového oleje vyrobeného ze semen a ten má větší zdravotní přínos než první zmíněný typ oleje. Probereme si tedy oleje oba.

Esenciální jahodový olej a jeho benefity

Jahody jsou používány jako zdroj potravy tisíce let. Římané, Řekové a starobylí Egypťané používali jahody k léčení kožních problémů, jako třeba akné. Zde si povíme o přínosech jahodového esenciálního oleje. Takže, kde se dá použít?

1. K aromaterapii

Tento olej se díky své vůni používá v domácím difuzéru. Najdete ho také ve voňavých svíčkách.

2. K relaxační masáži

Dále se jahodový olej může přidávat k nějakému nosnému oleji, třeba jako je olej z hroznových semen, a slouží k relaxační masáži. Pomáhá zmírnit bolesti vašich svalů a uvolní vaši unavenou mysl.

3. Pro výrobu voňavých tělových produktů

Tento olej je také skvělý pro výrobu různých tělových výrobků, jako třeba:

Olej z jahodových semínek a jeho přínosy

A kde se může uplatnit olej z jahodových semínek?

1. Super proti stárnutí pokožky

Jahodový olej ze semínek má skvělé vlastnosti proti stárnutí pokožky. Tento olej se používá jako jakýsi „zvlhčovač“ pro ošetření suché pokožky. Olej je také bohatý na vitamíny A a C, které jsou velmi přínosné pro pokožku, protože pomáhají snižovat známky stárnutí.

2. Chrání pokožku

Jahody jako takové obsahují komplex vitaminu B, glukózu, karoten a aminokyseliny. A také různé antioxidanty ( např. anthocyanin, kvercetin a kaempferol). A právě tyto antioxidanty v jahodě pomáhají velmi dobře chránit pokožku.

Sponzorováno

3. Hydratuje pokožku

Jahodový olej ze semínek dodává pokožce tolik potřebnou vlhkost, aby byla měkká a vláčná. Zároveň chrání vnější vrstvu pokožky. Kyselina alfa-linolenová v tomto oleji pomáhá obnovit pružnost a hladkost vaší pokožky.

4. Zklidňuje podrážděnou pokožku

Jahodový olej ze semínek obsahuje kyselinu taninovou. To poskytuje oleji jak antibakteriální, tak adstringentní vlastnosti, díky nimž je velmi účinný v boji s podrážděnou pokožkou. To je také důvod, proč se používá v mnoha výrobcích pro péči o citlivou pleť.

5. Super pro suchou pokožku

Jak již bylo zmíněno výše, jahodový olej ze semínek má hydratační vlastnosti, které chrání pokožku. To jsou také perfektní vlastnosti, které z něj činí skvělý olej pro suchou nebo poškozenou pokožku. Použitím tohoto oleje můžete hydratovat pokožku a hezky ji změkčit.

6. Obsahuje antioxidanty

Jahodový olej je bohatý na gama-tokoferol. Ten má skvělé antioxidační vlastnosti – chrání před poškozením způsobeným volnými radikály a stresem životního prostředí. Díky tomuto oleji budete mít zářivou pokožku.

TIP: Na co se dají použít jahodové listy?

7. Chrání před UV paprsky

Jahodový olej je dále bohatý na antioxidant, známý jako kyselina ellagová. Tento antioxidant má protizánětlivé vlastnosti, které chrání pokožku před škodlivými účinky slunečního UV záření.

8. Super i na vrásky

Kyselina ellagová v jahodovém oleji má pro pokožku další přínosy. Pomáhá snižovat jemné linie a vrásky. Také zvyšuje produkci kolagenu, což je důležité pro oddálení příznaků stárnutí.

9. Zesvětlí barvu pokožky

Jahody jsou vynikající pro přirozené bělení. Nerafinovaný jahodový olej z osiva může pomoci při zesvětlení nerovnoměrného tónu pleti.

10. Dobrý i pro vlasy

Vaše pokožka není jedinou součástí vašeho těla, která může těžit z jahodového oleje. Můžete mít krásně poddajné a lesklé vlasy – díky vmasírování jahodového oleje. Jeho řada příznivých vlastností má super účinek na vlasy.

11. Vynikající masážní olej

Jahodový olej je také fantastický masážní olej. Snadno se vstřebává, pokožka bude vláčná a perfektně hydratovaná. Po sprchování ho použijte na celé tělo. To je fakt super.

Sponzorováno

A co vy? Znáte a používáte jahodový olej?

A znáte také další zajímavé oleje?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva