Sponzorováno

Kondicionér – proč je pro naše vlasy důležitý? 4.88/5 (16)

Jaké jsou výhody kondicionéru?

Jaké jsou výhody kondicionéru?

Každý z vás jistě ví, že péče o vlasy by měla být vždy založena na kvalitním šamponu. Ne všichni z nás ale vědí, žen ten není jedinou cestou, jak zajistit dokonalou péči. Doplňkem šamponu by měl být také kondicionér. I když existují produkty označované jako 2v1, doporučujeme raději používat každý zvlášť – tedy zvlášť šampon a zvlášť kondicionér. Každý si tak vyberete podle toho, co vám vyhovuje a na co ho potřebujete. Jestliže jste kondicionér a jeho použití zanedbávali, podívejte se s námi na to, proč je tento pomocník v péči o vlasy takřka nezbytností.

Kondicionér je ideální pro rozčesávání

Kondicionér není v koupelnách současných žen ničím novým, ani ničím výjimečným. Pokud se máme podívat na to, proč ho ženy primárně využívají, potom je hlavním důvodem to, že se po jeho aplikaci vlasy mnohem lépe rozčesávají. Nutné je v daném ohledu samozřejmě zajistit, aby byl aplikován ještě do mokrých vlasů a následně byl důkladně vmasírován. Pokud k tomuto skutečně dojde, bude rozčesávání mnohem snadnější a jednodušší. A to hlavně u těch žen, které mají vlasy buď dlouhé, nebo také u těch žen, které mají vlasy kudrnaté, či se jim celkem snadno zacuchají. Po umytí proto stačí použít dávku kondicionéru a vlasy půjdou rozčesat:

 • Jednoduše s menší silou
 • Bez vytrhávání
 • Mnohem šetrněji

Samozřejmostí je také výživa vlasů

Důvodem pro použití kondicionéru je rozhodně i to, že dokáže vlasům dodávat vše, co jim chybí. Je jasné, že toto částečně může dodat i šampon. Zde ale musíte počítat s tím, že jeho působení je poměrně krátké, jelikož následně dojde k důkladnému vymytí. Několik vitamínů a prospěšných látek se tedy do vlasů dostane, ale rozhodně to není tolik, kolik by dokázal dát samotný kondicionér. Proto je dobré na jeho použití nezapomínat. V čem předně bude prospěšný? Dodá nejenom vlasům, ale vlasové pokožce hlavně vitamíny, stejně jako minerály, nebo řadu dalších látek. Ty podpoří přirozený lesk, mají vliv také na celkovou pevnost a odolnost vlasů, ale pozitivně se podepisují třeba i na tom, jak rychle vlasy rostou, nebo také na tom, jaká je jejich celková hustota.

Kondicionér umí vlasy také ochránit

Mnoho žen, které nemají problémy s rozčesáváním, kondicionér vůbec nepoužívají. A to je celkem velká chyba. Proč? Jelikož má i další pozitiva na vaše vlasy. Pokud je kvalitní, tak dokáže díky svému složení na vlasech vytvořit unikátní ochranný film. Tím v podstatě podporuje samotnou přirozenou ochrannou vrstvu vašich vlasů. Výsledkem je pochopitelně situace, kdy vlasy jednoduše mnohem více vydrží. A to při běžném zatížení.

Sponzorováno

Může se jednat třeba o:

 • Přímý sluneční svit
 • Koupání v chlorované nebo mořské vodě
 • Pobyt v nepříliš dobrém prostředí

Díky kondicionéru je vytvořena ochranná vrstva, díky které se vlasy nejenom mnohem méně poškozují, ale také je zajištěno, že mohou i mnohem lépe vypadat. Výsledkem toho je fakt, že si je už nebudete muset mýt tak často, jak jste byla doposud zvyklí. Pamatujte také na to, že i přes aplikovanou ochrannou vrstvu rozhodně nedochází k tomu, že by byla jakkoliv vidět a že by se snad jakýmkoliv způsobem změnil vzhled vašich vlasů.

Nemáte kondicionér po ruce? Zkuste jeho alternativy.

Jak vidíte, jedná se o kosmetický produkt, jehož použití by neměla opomíjet skutečně žádná žena a i muži by ho občas měli používat. A co když ho nemáte po ruce? Můžete zkusit alternativy.

Když se podíváme do minulosti, byly jako náhražky kondicionérů používány různé přírodní produkty. Typickým produktem byl třeba žloutek z běžného slepičího vejce, stejně jako to mohla být i šťáva z citronu, nebo šťáva z aloe vera, či například různé rostlinné oleje. Možností je celá řada a mnoho z nich vychází jak z domácích tipů a receptů na různé vlasové masky, tak třeba i z různých receptů na pleťové masky. A to z důvodu, že vlasy mají k vaší pleti velmi blízko, a to co do možné krásy, tak i do nutnosti pravidelné péče, stejně jako nutnosti neméně pravidelné výživy.

Recept na kvalitní domácí kondicionér

Pokud byste chtěli jít přírodní cestou i vy, může být recept na domácí kondicionér celkem jednoduchý a jak jeho použití, tak následné výsledky vás rozhodně pozitivně překvapí.

Co budete potřebovat?

Je to avokádo a banán, ke kterému přidáte běžný bílý jogurt bez cukru. Vše doplňte lžičkou jablečného octa a lžičkou kokosového oleje.

Jak na přípravu kondicionéru?

Vše už stačí jenom důkladně rozmixovat, z čehož vznikne celkem zajímavá směs, kterou aplikujte na vlasy ihned po tom, co z nich vymyjete šampon. Tento domácí kondicionér následně nechte zhruba čtvrt hodiny působit a poté by mělo opět přijít na řadu velmi důkladné omytí. Poté sami zjistíte, že vám půjdou vlasy nejenom velmi dobře rozčesat, ale že když budete tento domácí kondicionér používat pravidelně, velmi rychle se to podepíše na kvalitě, ale i vzhledu vašich vlasů. A to jak jinak, než z pozitivního hlediska.

TIP: Jak si správně umýt vlasy?

VIDEO: Přírodní kondicionér – recept

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva