Obsah článku
Mezi tyto zázračné potraviny patří také jablečný ocet. To je opravdu skvělá potravina z tohoto pohledu. Ten bychom mohli spíše zařadit mezi dochucovadla, nicméně je velice zdraví prospěšný. Pojďme si více přiblížit, jak vlastně jablečný ocet pomáhá.
V čem spočívá tajemství jablečného octa
Jablečný ocet se považuje za jednu z nejzdravějších pochutin, které se v domácnosti běžně nachází. Výběr jablečných octů je velice pestrý, je však třeba dbát na kvalitu. Kvalitní jablečný ocet je vyroben z celých jablek. Je tedy vhodné pozorně pročítat etikety, abyste věděli, co kupujete. To si prosím pamatujte.
Levnější varianty se vyrábí ze slupek nebo jádřinců, což se samozřejmě projeví také biologické hodnotě. Jak se tento druh octa vyrábí? Získává se z kvašených jablek, díky tomu obsahuje mnoho prospěšných látek, které naše tělo skutečně potřebuje. Je bohatý na vitaminy a minerály.
Jablečný ocet a hubnutí
Největší úspěch však slaví v oblasti hubnutí. Posiluje trávení, zlepšuje fungování metabolismu a také vyplavování nežádoucích látek. Jablečný ocet se stal nezbytnou součástí alternativní medicíny. Jeho účinky jsou skutečně prokázané, navíc není drahý a pravděpodobně ho doma máte. Pokud ne vyloženě jablečný, lze použít jako alternativu také obyčejný ocet. Ale jablečný je lepší, takže si sežeňte ten.
Jak zhubnout pomocí jablečného octa?
Dieta, která spočívá v konzumaci jablečného octa, má pozitivní účinky, ale pouze v případě, že dodržujete správný postup. Doporučuje se ocet v malých dávkách každé ráno smíchat s vlažnou vodou a vypít nalačno. Není to nic dobrého, ale dá se to zvládnout. Navíc si zvyknete. Ocet nastartuje metabolismus a podporuje v těle látkovou výměnu. Zároveň redukuje hnilobné a kvasné procesy ve střevech. Tím zamezí nadýmání a plynatosti. Samozřejmě nelze očekávat, že půjdou kila sama dolů. Jde pouze o podpůrné účinky, pohybu a zdravé stravě se nevyhnete.
Velkou výhodou však je, že potlačuje chutě na sladké a celkově přispívá k lepšímu trávení. Je tedy třeba vědět, že ocet slouží jako výborný doplněk při hubnutí, neexistuje octová dieta.
Sponzorováno
Ocet nelze pít pořád, jeho chuť není vůbec dobrá, navíc se to opravdu nesmí přehánět. Je tedy celkově třeba upravit svůj jídelníček a ocet pít každé ráno nalačno.
Jablečným octem ke zdraví a kráse
Ocet není vhodný pouze k vnitřnímu užití, ale pomáhá také ke krásné pleti i vlasům. Můžete s jeho pomocí léčit akné a další kožní problémy, neboť pokožku dokonale vyživuje. Můžete jej přikládat na pleť pomocí tampónků (v ředěné formě) nebo zvolit octové koupele. Je vhodný také při bolestech krku ke kloktání.
Zajímavost: Jablečný ocet funguje skvěle proto, že obsahuje kyselinu octovou.
Hubněte s rozumem
Ačkoliv je jablečný ocet k hubnutí velice prospěšný, jeho účinky nelze přeceňovat. Je třeba myslet na to, že samotný ocet zázraky neudělá. Pokud se ale rozhodnete ke změně životního stylu, pomůže vám. Jablečný ocet obsahuje vysoký podíl pektinu, který patří do skupiny vlákniny. Navodí pocit sytosti, pomůže zmírnit pocit hladu a očisťuje metabolismus od nežádoucích látek.
Ve výsledku pomáhá rychleji spalovat tuky. Není nic snazšího, než jeho účinky vyzkoušet. Nemůžete tím nic ztratit, maximálně nějaký ten přebytečný tuk.
Jak ho nejlépe užívat?
Máte několik možností, nejlepší způsob užívání je patrně ráno na lačno. 1 polévkovou lžíci octa rozmícháte ve 250 ml vlažné vody a poté nalačno vypijete. Po 30 minutách se můžete nasnídat.
Druhou variantou je, že si dopřejete ocet několikrát za den. Rozmícháte vždy 1 kávovou lžičku octa ve sklenici vody (250 ml) a vypijete ji mezi dvěma jídly. Taky fajn.
Takže jablečný ocet zkuste, uvidíte sami na sobě jeho super účinky.
Co si ještě o jablečném octu přečíst?
- Jablečný ocet je super i na pokožku a vlasy
- Jablečný ocet je perfektní i na akné
- Jablečný ocet je super i na vši, věděli jste to?
- Jablečný ocet na vlasy – jak a v čem může pomoci?
- Jablečný ocet na krásnou pleť – s čím a jak může jablečný ocet pokožce prospět?
VIDEO: Zajímavé video o jablečném octu
Sponzorováno
Studie a zdroje článku
- The effect of apple cider vinegar on lipid profiles and glycemic parameters: a systematic review and meta-analysis of randomized clinical trials Autoři: Amir Hadi, Makan Pourmasoumi
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Redukce hmotnosti
Přečtěte si také naše další články