Sponzorováno

Top 5 amerických dietních trendů – jaké jsou trendy v dietách v USA? 4.8/5 (5)

Top 5 amerických dietních trendůUSA je země nejen neomezených možností, ale také plná obyvatel s menší či větší nadváhou a obezitou. Víte, kterým dietním trendům nejvíce Američané podléhají? A pomáhají jim také skutečně hubnout? Čtěte dál a podívejte se na dietní trendy v USA.

HCG dieta

Dieta založená na přijímání hormonu HCG není žádná novinka. Populární byla už před padesáti lety, mezi obyvateli USA je ale opět v kurzu. Američané bojující s kilogramy si podávají kliky u lékařů, aby si nechali předepsat drahé hormonální injekce. Při HCG dietě se omezí příjem kalorií (obvykle mínus 500 kalorií za den) a denně se aplikuje kapková, pastilková nebo injekční forma HCG hormonu. Dietologové propagující tuto formu hubnutí tvrdí, že HCG hormon, který se vyskytuje u těhotných žen, pomáhá přirozeně spalovat tuky a pomáhá měnit tělesný tuk na energii. Odborníci ale varují, že neexistují žádné studie, které by toto tvrzení podporovaly.

Paleotická dieta

Jezte jako vaši dávní předkové a zhubnete, zní motto tohoto stravovacího trendu. Podle něj je třeba jíst to, co jedli pravěcí lidé, kteří se živili lovem a sběrem, tedy maso a zeleninu. A nesmí chybět pohyb. Přijímat nesmějí žádné obiloviny, mléčné výrobky, luštěniny či rafinované cukry. Odborníci se neumí shodnout na tom, zda tato dieta neškodí zdraví. Odpůrci tohoto typu stravování tvrdí, že organismus při takové stravě nedostává mnohé potřebné zakázané látky.

Sponzorováno

Dukanova dieta

Vévodkyně z Cambridge se díky ní může chlubit ultra štíhlou postavou. Kate pomohla zpopularizovat tento stravovací trend založený na výzkumech francouzského lékaře. Dukanova dieta zahrnuje různé fáze, ve kterých se mohou jíst jen některé potraviny. Lékaři nejsou o vhodnosti diety velmi přesvědčeni, chybí v ní zdravé tuky i některé živiny.

Bezlepková dieta

Propagují ji také celebrity. Pokud nejedí potraviny s obsahem lepku, tak jsou prý plné energie, hubnou a cítí se zdravě. Popularita bezlepkové diety dokonce v USA způsobila, že mnohé potraviny určené pro lidi s nesnášenlivostí lepku, mizí ryhle z pultů. Co si ale myslí odborníci? Jíst bezlepkové je prospěšné pro ty, co skutečně nesmějí přijímat lepek. Pro ostatní to znamená, že se budou cítit zdravější, neboť začnou namísto pečiva jíst více ovoce a zeleniny.

Detoxikační šťávy

Detoxikace pomocí několika šálků na živiny bohatých čerstvě lisovaných šťáv z ovoce i zeleniny je mezi hvězdami také populární. Celebrity jako Nicole Richie nebo Gwyneth Paltrow milují lisované šťávy a tvoří základ jejich jídelníčku. Populární síť Starbucks dokonce na základě popularity šťáv oznámila, že se chystá nabídku káv doplnit o čerstvé šťávy z mnoha druhů ovoce a zeleniny. Lékaři šťávám nic nevyčítjí, člověk ale musí přijímat i jiné potřebné potraviny. Jinak sice kilogramy půjdou dolů, ale na úkor zdraví.

Co si ještě přečíst o jídle z pohledu zdraví?

VIDEO: Dukanova dieta – vysvětlení

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva