Sponzorováno

Jablečný ocet na akné – může pomoci 4.89/5 (35)

Jablečný ocet je i super na akné.

Jablečný ocet je i super na akné.

Podívejte se na příběh jedné z našich čtenářek. Trápilo ji akné delší dobu. A pomohl ji jeden „lék“, který máte asi všichni doma. Ale nevíte o tom, že je to potenciální lék na akné.

Popřejeme vám jen příjemné čtení.

Jak mi s akné pomohl jablečný ocet

„Měla jsem akné už od puberty a strávila jsem většinu základní školy, střední a vysoké školy s „rozbombardovanou“ tváří – to vše „díky“ akné. Dělala jsem se vše v boji proti pupínkům – mazala jsem to vším možným i nemožným, alternativní medicína, medikamentózní krémy, léky na předpis. Teprve po několika letech později, když jsem slyšela, jak Scarlett Johansson zpívá o jablečném octu jako o tajemství péče o pleť, jsem mírně zpozorněla. Říkám mírně, protože jsem toho zkusila už hodně a tohle byl jen další pokus v řadě. Ale kdo nebojuje, nevyhraje. Takže jsem si říkala, proč to nezkusit.

Přečetla jsem o tomto octu pár článků. Bylo mi jasné, že musím hledat nějaký kvalitní ocet a ne nějakou náhražku. Vsadila jsem na kvalitu. Kdo potřebuje dermatology, když máte Scarlett Johansson? Usmála jsem se sama pro sebe.

Nechci, aby to působilo jako reklama, ale toner z jablečného octa mi pěkně měnil kůži. Po několika týdnech byla moje kůže měkčí, mé póry byly menší, mé jizvy byly vybledlé, tón pokožky byl stejný na skoro celé tváři (asi nejlepší, jaký kdy byl), a světe div se, na mém obličeji nebyly téměř žádné pupínky. Nemluvě o tom, že můj jablečný octový toner byl přirozený, organický a vyrobený z jedné složky, kterou jsem už měli moji rodiče v kuchyni. Vyhodila jsem všechny ty chemické čističe, krémy a pilulky do koše.

Po provedení malého výzkumu jsem se dozvěděla, že naše kůže je přirozeně kyselá, ale když používáme drsné čisticí prostředky a mýdla, tato přirozená kyselost je docela hodně narušena. Kyselá reakce představuje ochranu kožního povrchu před nadměrným množením mikroorganismů. Takže tento jakýsi „kyselý plášť naší pokožky“ je nezbytný k ochraně pokožky před zárodky, bakteriemi a znečištěním. Jablečný ocet je tak skvělý pro léčbu akné, protože vrací kyselinu do pokožky a obnovuje tento kyselý plášť. Zabíjí také bakterie, odstraňuje přebytečnou špínu, olej a make-up a rozpouští mrtvé kožní buňky. Ve zkratce.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Pokud trpíte akné a chcete si vyrobit jablečný octový toner, který vyléčil moje akné, zkuste to! Není to nic vědeckého. Budu pak ráda za komentáře pod článkem, zda také vám tento „lék“ fungoval.

Jak si vyrobit přípravek na akné z jablečného octa?

Tak jdeme na to:

1. Kupte si kvalitní jablečný ocet

Ujistěte se, že kupujete organický, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Zaměřte se na to, aby měl tento ocet sobě „matku“. „Matka“ je takový hnědý kal, zakalení. Pokud si půjdete koupit jablečný ocet a bude zcela čirý, tak v něm “matka” chybí a jeho účinek není tak výrazný.

2. Nalijte malé množství jablečného octa do skleněné nádoby

Množství jablečného octa, které použijete, závisí na tom, kolik toneru chcete, ale doporučuji začít s 1-2 lžícemi.

Sponzorováno

3. Nyní zřeďte jablečný olej s filtrovanou nebo destilovanou vodou

Zde množství vody, kterou používáte, závisí na tom, zda máte nebo nemáte hodně citlivou pokožku. Poměr jedné části jablečného octa na dva nebo tři díly vody je nejběžnější, ale pokud máte citlivou pokožku, budete určitě chtít použít trochu více vody. Možná si budete muset trochu hrát s poměrem toneru, ale jakmile zjistíte, co vám nejlépe vyhovuje, bude to stát za to!

4. Naneste na pokožku

Trochu směsi jablečného octa vylijte na bavlněný hadřík a naneste ji na kůži po jejím čištění. Počkejte, až toner vyschne, a poté použijte jakékoli další jemné pleťové vody, lektvary a krémy, které si přejete užívat. Udělejte to takto dvakrát denně nebo kdykoliv si umyjete obličej.

Bude tento toner fungovat u každého člověka a na každý druh akné? Samozřejmě že ne! Ale pokud jste vyzkoušeli všechno ostatní, tento přírodní, organický jablečný jablečný toner může být to, na co vaše kůže čeká! Mě osobně to moc pomohlo a nedám na tuto směs nikdy dopustit!

Jak vypadalo akné předtím a jak potom.

Jak vypadalo akné předtím a jak potom.

Sponzorováno

Děkuji za přečtení mé zkušenosti.

Přidáme ještě několik zajímavostí o jablečném octu a akné

 • Jablečný jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, kyselinu citronovou, kyselinu mléčnou a kyselinu jantarovou, z nichž všechny ukazují, že zabíjí bakterie způsobující akné.
 • V jedné studii 22 lidí užívalo mléko s mléčnou kyselinou na tváři dvakrát denně po dobu jednoho roku. Většina z nich zaznamenala výrazné snížení akné, zatímco pouze dva lidé zaznamenali menší, než 50% zlepšení. A pamatujte kyselina mléčná je i v jablečném octu.
 • Akné může způsobit změnu barvy a zjizvení kůže. Při aplikaci přímo na kůži mohou organické kyseliny v jablečném octě snížit výskyt jizev po akné.
 • Jablečný ocet je velmi kyselý. Použití přímo na pokožku může být dráždivé nebo způsobit popáleniny. Takže vždy ocet nějak zřeďte vodou.
 • Použití 1-2 krát denně může pomoci s akné. Záleží však na druhu akné.

Co si ještě o jablečném octu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva