Jablečná mouka a její účinky na zdraví 4.6/5 (10)

Jablečná mouka jsou vlastně pomletá usušená jablka.Jablečná mouka jsou vlastně pomletá usušená jablka.

Jablečná mouka jsou vlastně pomletá usušená jablka.

Univerzálnost jablečné mouky je úžasná. Pokud jste si nikdy dříve nekoupili čerstvou jablečnou mouku, nevíte, o co přicházíte. Například v zámoří je jablečná mouka velmi známá a používaná. Můžete ji použít na váš oblíbený dezert, koláč, na jogurt i zmrzlinu. Je plná přirozené sladkosti bez zpracovaného cukru.

Přidejte ji svého oblíbeného receptu – je super při použití v chlebu, palačinkách, sušenkách, dortech, muffinech, vaflích. Používejte ji v kombinaci s dalšími moukami, jako je mandlová mouka, dýňová mouka či banánová mouka.

Výhody jablečné mouky

 • Plná ovocná chuť – vyrobena ze skutečných jablek
 • Snadno se mísí do těsta
 • Veganská i vegetariánská mouka
 • Bez lepku
 • Zdroj vlákniny a pektinu – pomáhá motilitě střev a snižuje hladinu cholesterolu a toxinů.
 • Je vyrobena výhradně ze sušených jablek a je tak ideální pro paleo a bezlepkové pokrmy.

  Chléb s jablečnou moukou

  Na ten si připravte:

  • 1 a 1/2 hrnku jablečné mouky
  • 500 gr. celozrnná mouka
  • 50 g kvasnic
  • 1 lžička soli
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lt. teplá voda
  • olivový olej

  Postup:

  1. V misce rozpusťte droždí v 1/2 šálku teplé vody. Dobře promíchejte a přidejte 1 sklenici teplé vody a 1 sklenici pšeničné mouky. Znovu promíchejte, zakryjte plátnem a nechte 12 hodin na teplém místě.
  2. Druhé ráno zkombinujte zbývající pšeničnou mouku s jablečnou moukou a sůl ve velké misce.
  3. Proveďte důlek ve středu směsi, přidejte olivový olej a zbytek teplé vody. nyní míchejte, aby se vytvořilo těsto. Míchejte rukama a posypte těsto více moukou, pokud je příliš lepkavé nebo přidejte teplou vodu, pokud je příliš tvrdé. Toto těsto potřebuje více hnětení než obyčejné pečivo.
  4. Když se těsto stává hladkým, vložte jej do misky, zakryjte plátnem a nechte ho vychladnout na teplém místě asi 2 hodiny. Když se těsto zdvojnásobuje, rozdělte ho a tvarujte do bochníků. Pečeme bochníky po dobu 40 – 50 minut nebo dokud nejsou zlaté. (Předehřátá trouba 180ºC). Nechte chleby vychladnout.

  Jablečnou mouku lze použít zejména jako spojovací prostředek při vaření a pečení a také jako alternativa pro sladidla. Mouka bývá vyrobena z neupravených organických jablek (dočtete se na obale). Obsahuje hodně vitamínu C a draslíku. Minerály v jablečné mouce jsou zachovány díky metodě sušení a jsou obsaženy v konečném produktu v koncentrované formě.

  Jablečná mouka obsahuje pouze sušená, mletá ​​jablka a jablečnou kůru. Neobsahuje konzervační látky ani jiné zpracované složky. Jablečná mouka je trochu dražší, ale ti z nás, kteří vaříme a pečeme bezlepkově, jsme zvyklí na to, abychom poměrně draze platili za složky, které používáme.

  Jedním z důvodů, proč je tato mouka zajímavá je skutečnost, že jablečné slupky obsahují pektin, a přidání jablečné mouky do jiných bezlepkových muk bude působit jako pojivo. Jablka jsou také neutrální chuti, takže v malých množstvích přidávaných do jiných muk tato mouka nebude předávat zřetelně jablkovou příchuť.

  A co vy? Máte s jablečnou moukou nějaké zkušenosti? Budeme rádi za komentáře.

  Co si dále o moukách přečíst?

   Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

   Autorem článku je naše redakce

   Tým rehabilitace.info (více o nás)

    

   Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

   Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


   Štítky:

   Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva