Sponzorováno

Goji (kustovnice čínská) a vysoký tlak – funguje? 4.86/5 (14)

Goji (kustovnice čínská) a vysoký tlakPro ty, kteří ještě tuto zdravou a výživnou dobrotu neznají přinášíme pár informací v tomto článku. Goji – jsou sušené plody kustovnice čínské, sytě červené barvy, velké asi jako sušené rozinky. Chutí připomínají něco mezi brusinkou, jablkem nebo šipkem. Jsou extrémně zdravé, říká se o nich, že je to nejzdravější ovoce na planetě. Jaké má kustovnice účinky na vysoký tlak? To se dozvíte z našeho článku.

Jak Goji konzumovat?

Goji se konzumují samotné nebo se přidávají do cereálních směsí a jogurtů. Skvělé je také přidávat goji do ovocných koktejlů a šejků. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme se šípky. Můžeme opravdu vřele doporučit, zelený čaj s kousky celých goji je naším nejoblíbenějším čajem. Goji lze přitom sníst i po vyluhování. Odborníci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků stačí konzumovat asi 30 gramů denně (malá hrst). U nás například nikdy nechybí v misce na stole.

Kustovnice se označuje jako obsahově nejhodnotnější ovoce na planetě

Goji se označují jako obsahově nejhodnotnější ovoce na planetě! Obsahuje 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních (např. tryptofan či isoleucin), až 21 stopových prvků (například zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor), jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na Zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva). Co se týče beta-karotenu, jsou Goji vydatnější než mrkev. Dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6 a E.

Goji a lycium polysacharidy

Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lycium polysacharidů. To jsou výjimečně silné antioxidanty, tedy látky, které neutralizují volné radikály, čímž pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu, má pozoruhodné antioxidační a imunitu posilující vlastnosti.

Příznivé účinky Goji:

 • snižuje krevní tlak,
 • chrání před rakovinou,
 • udržuje zdravou úroveň cholesterolu,
 • zvyšuje libido a sexuální činnost,
 • podporuje hubnutí,
 • zlepšuje spánek,
 • posiluje srdce,
 • zlepšuje imunitu,
 • zabraňuje tumorem,
 • zredukuje negativní účinky z chemoterapie,
 • zvýší počet bílých krvinek,
 • zvyšuje plodnost,
 • podporuje funkci ledvin,
 • zlepšuje paměť,
 • zmírňuje úzkost a stres,
 • zlepšuje zrak

TIP: Goji v těhotenství – ano nebo ne?

Sponzorováno

Šťáva z Goji (kustovnice)

Pure Goji je syrová lisovaná šťáva čerstvých, zralých goji bobulí, jejíž složení výživných látek, energie a účinky na ochranu zdraví jsou svého druhu jedinečné. Zpracovávají ji výjimečnou, rozvinutou technologií, která zachovává přirozenou chuť a hodnotu kustovnice, čímž se zachovává celá škála sloučenin, které poskytují ochranu, jako například antioxidanty. Neobsahuje přidané konzervační látky, přísady, cukr nebo barviva.

Kustovnice a vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak (dlouhodobě neléčený) sebou nese riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Nejlepším řešením pro snížení vysokého krevního tlaku je osvojit si dobré návyky, jako je cvičení a pravidelný spánek a snižovat špatné návyky, jako je například jíst slaná jídla a přejídání se. Vždy se zeptejte se svého lékaře na přidání nové potraviny, bylinky nebo doplňku do svého jídelníčku. To platí i o kustovnici. Plody goji opravdu dle výzkumů mohou snižovat krevní tlak. Goji bobule hrály významnou roli v asijské medicíně po tisíce let. Konkrétně plody a kořeny se používají ke snížení krevního tlaku. V tradiční čínské medicíně se Goji takto používá dodnes.

Bobule vs. Kořeny

Goji bobule obsahují některé živiny, které jsou považovány za důležité pro lidi s vysokým krevním tlakem. A kořeny mohou být ještě lepší (třeba na čaj). Froedtert Hospital & Medical College of Wisconsin poznamenává, že přípravky využívající goji kořeny povzbudí rozvoj cévní stěny, což snižuje krevní tlak tím, že podporuje krevní oběh.

Sponzorováno

Tak co, vyměníte balení brambůrek za goji? Popravdě, měli byste.

Co si u nás o Goji ještě můžete přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva