Sponzorováno

Cvičení podle typu postavy – jaké je to pravé? 4.67/5 (15)

Jaké cviky cvičit podle tvaru postavy?

Jaké cviky cvičit podle tvaru postavy?

Zhrozili jste se při pohledu do zrcadla a říkáte si, že musíte takzvaně zhubnout do plavek? Jak z našeho magazínu jistě dobře víte, je základem hubnutí nejenom zdravý a správný jídelníček, ale i správné cvičení. Cvičení můžeme rozdělit nejenom podle toho, zda je vaším cílem spálit tuk, nebo vyrýsovat svaly. Velmi důležité je také cvičení podle typu postavy. To je klíčová cesta k tomu, jak snadno shodit nějaké ti kilo před létem.

1. Cvičení pro postavu typu HRUŠKA

Jedná se o jasně charakteristický typ postavy, který vypadá tak, že máte široké boky a větší pozadí, které obvykle přechází i v široká stehna. Přitom pas a horní část těla jsou relativně úzké.

Základem správného cvičení je tedy zapracovat na daných problémových partiích. Vaším cílem by mělo být to, že se dané partie výrazným způsobem zmenší a tím dojde k tomu, že bude vaše postava více symetrická. Tvar hrušky se bude zmenšovat a poměrově budou veškeré vaše partie vycházet. Také je lehkým cílem to, že se pokusíte zvětšit svá ramena. Když jde o osvědčené možnosti cvičení, tak sem patří tato konkrétní trojice:

 • Předpažování s využitím závaží
 • Zanožování s opřením o zeď
 • Klasické výpady s lehčím závažím

2. Cvičení pro postavu typu JABLKO

Tento typ postavy je velice blízký hrušce. Ale s tím rozdílem, že se oblast problémových partií přesouvá nahoru. Nohy nejsou nijak výrazně široké, a většina vaší nadváhy je uložena v oblasti břicha. To vše vede k tomu, že lidé s tímto typem postavy nemají v podstatě žádný viditelný pas a jejich břicho nabírá velkého kulatého rozměru.

Je celkem jasné, že tím místem, na které bude nutné se při cvičení zaměřit, bude břicho. Dále se přidají i cviky na střed těla. Hlavním cílem by měla být eliminace tuku, čímž dojde k lepšímu vytvarování postavy a k tomu, že pas bude mnohem zřetelnější. Mezi osvědčené cviky mohou patřit nejenom úklony do strany, ale i takzvané zkracovačky a dřepy s rozkročenýma nohama. Po získání lepší kondice a lepší pohyblivosti je vhodné začít i klasické sklapovačky nebo sedy–lehy.

3. Cvičení pro postavu typu PŘESÝPACÍ HODINY

I když i tento typ postavy může být spojován s nadváhou, musíme říci, že když je třeba žena lehce oplácanější na těch pravých místech, vypadá velmi přitažlivě. Typ přesýpacích hodin je charakteristický tím, že mí žena primárně širší ramena a také bujnější poprsí. Pas je celkem úzký a z něho přechází k tělo do výrazně tvarovaného pozadí. Jak bylo zmíněno, pokud jde o hezky tvarovanou postavu, vypadá žena ideálně. Když máte kila navíc, poradíme cviky, kterými onoho ideálu krásy dosáhnout.

Sponzorováno

Pokud jde o efektivní postup cvičení, tak se doporučujeme primárně zaměřit hlavně na posilování horní a dolní části vašeho těla. Když jde o osvědčenou trojici cviků, které jsou u této postavy ideální, jsou to:

 • Kliky na posílení tricepsů
 • Boční vzpor
 • Zvedání pánve

Když máte postavu přesýpacích hodin, je doporučeno myslet také na efektivní spalování tuků. Tedy na aerobní pohyb. Díky tomu snížíte objem jak v oblasti ramen a zadečku, ale i v oblasti vašeho pasu. Charakteristika přesýpacích hodin zůstane i nadále zachována, ale s jistotou, že budete více přitažlivá.

4. Cvičení pro postavu typu BANÁN

Když se mluví o tomto konkrétním typu postavy, tak musíme říci, že není spojená s nadváhou, ale jedná se o typ postavy, který je spojený spíše s hubenějšími ženami a muži. I když se může zdát, že je to takřka ideální postava, ne vždy tomu tak je. Mnohým ženám u této postavy třeba vadí, že nemají téměř žádné ženské křivky a postava nemá výraznější zaoblení. Pokud právě takovou postavu máte, poradíme vám několik cviků, díky kterým dosáhnete toho, že vaše postava bude vypadat úchvatně.

Vaším cílem by měly být hned tři věci. První je nabrání hmoty v horní polovině vašeho těla. Druhým vaším cílem je eliminace posledních tukových zásob v oblasti břicha. Třetím cílem je rozšířit své boky a v nich nabrat hmotu. Na jaké partie se tedy zaměřovat, to již víte. A pokud jde o konkrétní cviky, pomůže třeba klasické rozpažování s využitím zátěže, pomohou i klasické dřepy, stejně jako cviky na tvarování pasu.

Mnohé změny zvládnete i vhodnou volbou oblečení

Již víte, jaké typy postavy existují, jaké jsou jejich plusy a mínusy, stejně jako víte i to, jak cvičit, pokud chcete na určitých místech ubrat a na jiných třeba i přibrat. Pokud se nudně nechcete jenom namáhat, nezapomínejte na to, že určitých změn dosáhnete i volbou vhodného oblečení. Možností existuje více než dost. Jde sice o cestu spojenou se zakrytím problémů a podpoře toho správného, ale když nechcete čekat několik měsíců, jde o osvědčený a doporučovaný postup.

Sponzorováno

Když se podíváme na několik hlavních možností, můžete zkusit třeba různé druhy stahovacího spodního prádla. Tedy speciálních kalhotek, které vám pomohou i pár centimetrů ubrat. Ve střední části vašeho těla se zase může jako ideální jevit použití korzetů – jenom to nepřehánějte s utahováním. Když jde o horní část svého těla, zkuste třeba push-up podprsenky, které vám mohou přidat i jednu velikost a tak zvýraznit váš dekolt. I toto jsou cesty, jak svou postavu rychle a krátkodobě upravit tak, jak potřebuje.

Co si dále přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva