Sponzorováno

Jak zhubnout špeky na břiše? Takto! 4.75/5 (24)

Jak zhubnout špeky na břiše?Zimní kabáty vystřídaly krátké bundičky, volné svetry zas obtažená trička. Vaše postava však v těsném oblečení nevypadá jako by měla a bříško viditelně kouká? Je nejvyšší čas shodit z něj pár kilo, přičemž je třeba říci, že formování této partie není nic jednoduchého. Chce to trpělivost a sebezapření. Jak na to?

Škodlivý břišní tuk

Tukové vrstvy, které se nám vytvářejí na břiše, jsou mnohem nebezpečnější, než ty v jiných partiích. Pro ženy jsou často problémovější stehna a zadek, pánové se však k tuku na břiše dopracují mnohem dříve než ženy. Ale zatímco při stehnech a zadečku jde jen o podkožní tuk, u tuku v břišní dutině jde o vážnější problém. Tento tuk totiž obrůstá vnitřní orgány, zhoršuje jejich fungování a kromě toho všeho také produkuje škodlivé látky, přispívá ke vzniku trombózy a zhoršení funkce celkového metabolismu.

Jak se zbavit tuku na břiše?

Vše závisí na stavu, v jakém váš břišní tuk je. Pokud je vaše břicho ještě malé, zbavíte se ho snadněji, ale pokud si pro něj už jen s problémy zavážete tkaničky na botách, vězte, že to lehké nebude. Nečekejte, že se ho zbavíte pouze dietou nebo striktním cvičením. Zkombinovat musíte obě metody a musíte být opravdu zásadoví.

ČTĚTE: Posilování zevního a vnitřního šikmého břišního svalu

Jaký pohyb je vhodný pro břicho?

Při hubnutí z břicha platí jedna zásada, která platí i při hubnutí univerzálním – je třeba více tuku spálit, než kolik ho přijmete!

Pohyb je to pravé

Břišní partie dobře formuje pohybová aktivita – zejména plavání, cyklistika a běh. Pokud máte již bříško větší, zaměřte se hlavně na cyklistiku, rotoped, plavání.

Cvik 1

Sedněte si, pokrčte nohy a nechte je ve vzduchu. Musíte udržet rovnováhu. Rukama tlačte do kolen, budete cítit, jak vám vibruje břicho. Vydržte alespoň minutu, uvolněte a opakujte dle vašich možností. Postupně byste měli zvládat více a více opakování. Tento cvik dá pořádně zabrat, ale je o to účinnější.

Cvik 2

Seďte s pokrčenýma nohama ve vzduchu, tak jako při prvním cviku, zároveň pouštějte záda i nohy od sebe, abyste udrželi rovnováhu, ale ne až do lehu. Opakujte alespoň 20 krát.

Cvik 3

Otočte se břichem dolů a držte se na zemi jen na prstech nohou a předloktích. Zpevněte břicho i celé tělo a vydržte alespoň minutu. Opakujte dle vašich fyzických možností.

Sponzorováno

Hubnutí břicha – Co ano a co ne?

 • při hubnutí z břicha zapomeňte na – uzeniny, tučné maso, smažené a fastfoodové jídla, vepřové sádlo, chléb a pečivo z bílé mouky, sladkosti, moučníky, sladké dezerty a podobná jídla
 • naopak dopřejte si – ovoce, zejména to, které pomáhá spalovat tuky – ananas, grepy, citrony, pomeranče, mandarinky, višně, množství zeleniny, chilli, luštěniny, jablka, mléčné výrobky, zejména s obsahem probiotik a množství vody. Vhodné jsou také vejce, kuřecí prsa, ryby, které je vhodné prostřídat s hovězím masem. Dát si můžete i tmavou čokoládu, či zelený čaj.

TIP: Jak posilovat svaly břicha

Probiotika jsou účinná – pro ženy

Toto tvrzení prokázala jedna z nedávných studií, kterou provedli na jedné z britských univerzit. Výzkum vedl profesor Tremblay a její výsledky byly publikovány v uznávaném Britském žurnálu výživy. Profesor s jeho týmem se pokoušeli zjistit, zda dokáží být probiotika účinné v hubnutí. Do výzkumu proto zapojili 125 obézních mužů a žen, jejichž sledovali během následujících 24 týdnů.

Střevní flóra u lidí s nadváhou a hubených lidí liší

Že se střevní flóra u lidí s nadváhou a hubených lidí liší, se dokázalo už dříve. Tato studie se však snažila zjistit, zda dokáže konzumace probiotik vyrovnat střevní flóru ve prospěch bakterií podporujících proces hubnutí. Zkoumání lidé drželi 12 týdnů dietu a dalších 12 týdnů si ji měli následně udržet. Po celou dobu konzumovala jedna skupina 2 kapsle probiotik a druhá skupina dostávala pouze placebo, o čem ani jedna ze skupin nevěděla. Vědci zjistili, že ženy, které užívaly probiotika, zhubly dvojnásobně více než ty, které je neužívají. Mezi muži rozdíl ve skupinách nebyl pozorován.

TIP: Zkuste dřepy místo sklapovaček

Největší svalovou skupinou jsou svaly hýžďové následované svaly stehenními. Ideálním cvikem pro hubnutí je proto dřep, který kromě těchto primárních svalů zaměstnává ještě bezpočet dalších – díky tomu je největším bojovníkem proti tuku a také urychluje metabolismus (tedy spalování i mimo cvičení) a nejvíce stimuluje růst svalové hmoty.

Jsou však i další vhodné cviky jako kliky, přítahy k hrazdě a podobně. Neúčinné jsou (na hubnutí či růst svalové hmoty, nikoli na tvarování svalů) naopak izolované cviky jako právě cviky na břišní svaly.

TIP: Různé variace klasických sklapovaček

VIDEO: Super cviky na břicho

VIDEO: SUPERSÉRIE NA BŘIŠNÍ SVALY!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak zhubnout špeky na břiše? Takto!”

  1. Petra napsal:

   Po asi půl roce hubnutí můžu říct, že se mi již podařilo shodit na všech pariích, jenom břicho mi stále dělá problémy.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva