Sponzorováno

Jak nepřibrat za kancelářským stolem? 4.9/5 (10)

Jak nepřibrat za kancelářským stolem?

Bohužel, snaha o hubnutí se u množství lidí končí pro jejich sedavé zaměstnání, ve kterém tráví podstatnou část dne. Následně jsou tak unavení, že se po návratu z práce nedokáží přinutit k fyzické aktivitě.

Udělejte něco pro své zdraví i v kanceláři

Udělat něco pro své tělo však můžete i za pohodlím kancelářského stolu. Přinášíme vám pár jednoduchých způsobů, jak se nabrání tukových polštářků zbavit i v práci. Příčinami přibírání jsou samozřejmě dlouhé hodiny nečinného sezení za pracovním stolem, stres a pracovní zatížení. Každou hodinou neaktivity se zvyšuje hladina cukru v krvi a stresového hormonu kortizolu. To vede k přejídání se, metabolismus se zpomaluje a tělo začne mít pocit „nouzového stavu“. Játra začnou tělu vysílat signál, že přijímané kalorie by se měly přeměnit na tuky jako zdroj pro budoucí stav nouze. Nejčastěji se bohužel shromažďují v oblasti bříška. Stačí však i minimální aktivita každou hodinu a celému zmiňovanému procesu zabráníte. Jde o opravdu jednoduché činnosti, jak projít se do sousední kanceláře či na toaletu nebo si pod stolem 30 sekund kopat fiktivní fotbalový míč. Pomoci si můžete i velmi diskrétními cviky, které si žádný z vašich kolegů ani nevšimne.

Cvičte – i nenápadně

Na pevné bříško: Sedněte si rovně a stáhněte břišní svaly nejvíce jako půjde. Stahujte svalstvo minimálně 5 sekund a pak jej uvolněte. Toto zopakujte ve dvaceti intervalech třikrát za den.

Na krásné vytvarované stehna: Představte si, že se vám někdo snaží kolena oddělit od sebe a vy s ním v sekundových intervalech bojujete. Tento cvik zopakujte třikrát za den.

Sponzorováno

Pro sexy zadeček: Když budete vstávat ze židle, zvedejte se na paty. Zapojíte tak svaly na zadečku a stehnech.

TIP: Pokud máte problém s pamětí, můžete si na počítači nebo telefonu nastavit alarm, který vás každou hodinu upozorní, abyste se trochu hýbaly.

Základem je správné stravování

Samozřejmě, třeba myslet i na zdravé stravování. Zde je pár tipů, které vám pomohou shodit kila navíc. Namísto nezdravých krekry si můžete na mlsání do práce vzít oříšky nebo semínka.

Protein, hořčík, magnézium a vitamín B, který obsahují oblíbené mandle, kešu, dýňová či slunečnicová semínka, udrží cukr v krvi a kortizol na uzdě. Myslete však na to, že obsahují hodně energie, neměli byste tedy sníst víc než hrst denně. Oříšky a semínka můžete konzumovat v dopoledních hodinách, aby vám pomohli správně odstartovat den, nebo pokud vás přepadne odpolední útlum. Na dopolední či odpolední svačinku si můžete připravit dušenou brokolici nebo celer. Jsou bohaté na vitamíny a vlákninu a můžete je jíst v kteroukoliv hodinu dne. Povolených je pár kousků sýra, protože je bohatý na bílkoviny a aminokyselinu tryptofan, která je důležitá pro stavbu buněk i svalstvo. Také zvyšuje hladinu „šťastného“ hormonu serotoninu.

Dobře uděláte, pokud si k snídani nebo oběd dáte vajíčko. Obsahuje ideální množství aminokyselin a je skvělým zdrojem proteinu. Aminokyseliny obsažené v proteinu dodávají svalům potřebný dusík a udržují je tak pevnější a odolnější vůči oslabení. Dopřát si můžete i proteinové nápoje.

V průběhu dne si dejte také ovoce.

Sponzorováno

TIP: Jak naopak přibrat na váze?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Jak nepřibrat za kancelářským stolem?”

  1. […] Čtěte také: Jak nezhubnout za kancelářským stolem? […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva