Chůze je náš nejpřirozenější pohyb! Zvláště při hubnutí ji zahrňte do svého cvičebního plánu! 4.69/5 (16)

Sponzorováno

Chůze je náš nejpřirozenější pohyb! Zvláště při hubnutí ji zahrňte do svého cvičebního plánu!Chůze je náš nejpřirozenější pohyb. Je proto na čase vzít ji na milost, obzvlášť tehdy, když se snažíme zhubnout! Chůze je totiž velmi přirozený pohyb, který nám nedělá nijak velké obtíže, chodit vydržíme déle, než jezdit na rotopedu a to je jedním z pádných důvodů, proč právě chůzi zahrnout do svého snažení zhubnout.

Chůze je prospěšná pro všechny věkové kategorie. Uvítají ji maminky na mateřské dovolené, které mohou spojit příjemné s užitečným. Při další procházce s kočárkem mohou zvolit svižnější chůzi a delší okruh. Protože nyní ví, že chůze je jedním z nejefektivnějších pohybů, které nám pomáhají zhubnout.

Delší chůze je perfektní na hubnutí

Hubneme nejen nohy, zadek, ale celé tělo, při chůzi spalujeme mnoho kilojoulů, urychlujeme tak metabolismus i krevní oběh. Navíc posilujeme celé naše tělo, když k tomu přidáme i fakt, že chůzi praktikujeme na čerstvém vzduchu je tento pohyb naprosto ideální. Vezměte ho proto na milost vy, vy i vy!

Krom maminek na mateřské dovolené ocení chůzi i důchodci, kterým je pohyb doporučován, kvůli pohybovým dispozicím se však aktivního cvičení mnohdy nemohou zúčastnit. Pozvolná procházka na čerstvém vzduchu posiluje jejich nohy, zrychluje jejich krevní oběh i cirkulaci vzduchu. Chůze jako pohyb pro zdraví a hubnutí je však doporučována naprosto všem. Skvělou zprávou pro všechny je, že k tomuto cvičení nepotřebujete ani fitcentrum ani žádné drahé náčiní.

Na chůzi se dobře vybavte

Doporučujeme si zakoupit kvalitní a pevné boty, které nejen udrží vaši nohu pevnou, ale třeba také zabrání nadměrnému pocení nebo vylučování pachů. Protože jen ve správné a kvalitní obuvi můžete započít další a další kilometry. Krom kvalitní obuvi doporučujeme i kvalitní oblečení, které také pohlcuje nadměrnou vlhkost i zápach.

Na dlouhou a svižnou procházku doporučujeme si vzít tričko s krátkým rukávem i mikinu, kterou můžete kdykoliv sundat. Skvělá je chůze i pomocí holí. Takzvaný Nordic walking je velice oblíbeným sportem. Chůze s holemi je rychlejší, pohodlnější, efektivnější a mnohem, mnohem zábavnější.

A jde se! Vyrazit do přírody můžete sami, se svým psem, kamarády! Každý ušlý kilometr se počítá. Svižná procházka zajistí, že vaše kilogramy půjdou dolů neuvěřitelnou rychlostí. I patnáctiminutová svižná procházka denně je velmi přínosná! A aby jste chůze neměli málo, myslete i na přírodu!

Sponzorováno

To znamená, že si vytyčíte trasy, které jste běžně jezdili autem, ale pro jejich krátkou trasu kola nyní vystřídáte za své nohy! Proč byste měli jet do obchodu pro cibuli autem, když to máte jen pár kroků? Také svým nohám vzkažte, že se výtah pokazil a že nyní pár poschodí budete muset zvládat po svých! Uvidíte, že k výtahu už se nevrátíte!

Chůze je jedním z nejefektivnějších cvičení, které přinese zaručené výsledky i do vašich hubnoucích plánů! Proto, kde to jde, jděte po svých! Ušetříte tak nejen přírodu, ale také peníze za benzín a časem se konečně vlezete do vašich starých džínů!

Chůze je velmi příjemný pohyb, u kterého lze skvěle relaxovat. Během chůze můžete poslouchat hudbu, povídat si s kamarádkou, obdivovat přírodu nebo se třeba učit cizí jazyk, no není to skvělé?

Zajímavost: chůzi je třeba věnovat alespoň souvisle 40 minut, ale lépe celou hodinu denně.

Zdravotní benefity chůze

Chůze je opravdu skvělým cvičením pro lidi. Čím víc budete chodit, tím více budete v pohodě. Některé z přínosů chůze pro zdraví jsou:

1. Kontrola vaší váhy

Krátká chůze je vše, co potřebujete ke shození nadbytečných kil. Kilometr až dva chůze může spálit téměř 100 kalorií energie. Proto, když budete chodit nejméně 3 až 4 km za den, 3-4 krát týdně, budete pěkně hubnout a budete se prostě cítit dobře.

2. Zlepší vaši fyzickou zdatnost

Každodenní chůze vás může udržet v hodně dobré fyzické kondici a zdravé po dlouhou dobu. Pomáhá normálnímu fungování kardio systému a výrazně zvyšuje sílu vašeho těla. A choďte rychle, plazení není tak efektivní jako rychlá chůze.

3. Velmi pozitivní vliv na duševní zdraví

Všichni víme, že chůze dělá zázraky s naší fyzičkou. A co duševní pohoda? Ale ano. Chůze je také výhodná pro váš duševní klid. Zlepšuje vaši náladu, snižuje deprese a snižuje hladinu stresu. Navíc skupinové procházky s přáteli vám pomohou udržovat dobré sociální kontakty.

A co vy? Chodíte dostatečně? Odpovězte si upřímně!

Co si ještě o chůzi můžete přečíst?

VIDEO: Zásady pro správnou chůzi – nejpřirozenější pohyb, který prospívá zdraví

VIDEO: Chůze, jak ji neznáme | Martin Zvonař

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Chůze je náš nejpřirozenější pohyb! Zvláště při hubnutí ji zahrňte do svého cvičebního plánu!”

  1. Honza napsal:

   Tady jsem četla také super článek – bodyflexnutrition.cz/blog/hubnuti-chuzi—aneb-je-to-ucinne/ . Už delší dobu se snažím zvýšit denní chůzi a zatím se mi to daří :) Mám vždy po dlouhé procházce super pocit :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva