Sponzorováno

H.E.A.T. je kondiční chůze – jaký má vliv na zdraví? 4.88/5 (8)

H.E.A.T. je kondiční chůze - jaký má vliv na zdraví?Tajemné slůvko H.E.A.T. (High Energy Aerobic Training – vysokoenergetický aerobní trénink) znamená jednoduše kondiční chůzi na speciálním pásu. H.E.A.T program je zaměřený na lidi, kteří nemají přírodu poblíž svého bydliště a nemají mnoho času nazbyt, a kteří by rádi něco dělali pro svou kondici. Rychlost pohybu a volba zátěže je na vás a záleží na tom, proč jste se rozhodli na cvičení H.E.A.T. přijít. Ostatně tato volba je důležitá při jakékoli pohybové aktivitě. Chcete si zlepšit svoji kondičku, chcete se prodýchat, zlepšit náladu, zhubnout nebo si dát do těla? Zkuste H.E.A.T. Samozřejmě ve většině fitek se vám dostane odborné a kvalifikované pomoci z řad trenérů profesionálů.

Jak vznikl H.E.A.T. trénink?

H.E.A.T. je skupinové cvičení (cca 8-15 lidí) na mechanickém chodícím pásu. Původ cvičení H.E.A.T. je v Itálii, v Římě, v roce 2001, kde tyto pásy byly vyrobeny a zkoušeny. Od roku 2004 je cvičení propagováno v dnešní podobě.

Zakladatelé tohoto programu jsou dva italští sportovci a příznivci zdravého životního stylu Marika Moretti a Max Grossi. Při tvoření H.E.A.T. programu vycházeli ze svých letitých zkušeností v oblasti jógy, fitness a tréninku ve vysokohorském terénu. Základní filozofií a cílem tohoto cvičení je nalezení osobního cíle a rozhodnutí tohoto cíle dosáhnout (např. zhubnout 10 kilo, cítit se lépe, apod.).

Poprvé na H.E.A.T.

Nejprve je důležité osvojit si techniku správné chůze a správného držení těla. Nevěříte? Většina z nás si myslí, že správně chodí, ale omyl je pravdou. Předpokládám, že i tato oblast by měla být řešena instruktory fitness a osobními trenéry. Jakékoli cvičení, nesprávně prováděné by nám bolesti hlavy, zad, páteře a dalších tělesných orgánů, např. klouby, mohlo ještě více prohloubit, než pomoci se jich zbavit.

 • Najděte si pás, který vám bude vyhovovat.
 • Do držáku na ovládacím panelu si dejte pití, ručník přehoďte přes madlo.
 • Jakmile se instruktor bude ptát, řekněte, že jste na lekci poprvé. Vše vám následně vysvětlí a bude vám věnovat větší pozornost než zkušeným cvičícím.
 • Nepřetěžujte se. Jeďte si podle svého tempa. Neohlížejte se na ostatní.
 • Po lekci nezapomeňte doplňovat tekutiny, kterých můžete během cvičení ztratit až 2 litry!
 • Jakékoliv dotazy směřujte na svého instruktora, je tam od toho.
 • Vezměte si s sebou pohodlnou obuv, dostatek tekutin, pohodlné oblečení a ručník.

Jelikož chůze je pro lidský organizmus přirozeným pohybem, není H.E.A.T. něčím neznámým, co by neměl dokázat každý člověk v každém věku. Pokud se začínáte hýbat, je to dobrý začátek cesty k lepší kondici, zpevnění svalů a rozhýbání kloubů celého těla. Ve zdravém těle zdravý duch! … a pozor! Je to návykové!

Sponzorováno

H.E.A.T. cvičení – to je trojkombinace úspěchu

Aplikace systému H.E.A.T. zajišťuje, že návštěvník posilovny se automaticky vyhne trojici nejčastějších chyb. Mnozí, i pokročilí cvičenci, opomíjejí dostatečnou rozcvičku. Ne, nestačí jednou dvakrát natáhnout ruce rukama. Rozcvička je klíčem k úspěchu, přípravě těla i základní princip, jak se vyhnout zranění.

Také není možné dosahovat úspěch jen kardio cvičením, což preferují zejména dámy. Tehdy spolu s tukem odcházejí i svaly. Na druhé straně pouze silové cvičení nedostatečně podporuje kondici a vytrvalost. H.E.A.T. kombinuje v sobě všechny tři důležité prvky. Základní rozcvičení, důraz na pevnost a rozvoj síly a vytrvalosti.

Fakta o H.E.A.T. cvičení

 • H.E.A.T. je zábava a nejpřirozenější způsob, jak shodit své nejen letní kilogramy, shodit a získat spoustu pozitivní energie.
 • Zakladateli jsou Max Grossi a Marika Moretti, uznávané osobnosti v nejširším světě fitness a to více než 20 let.
 • Představený byl poprvé v Itálii, v roce 2002.
 • V České republice byl poprvé představen v roce 2007 a jeho obliba stále stoupá a stoupá.
 • Nejjednodušší a nejpřirozenější způsob hubnutí.
 • Aerobní cvičení ve spojení s chůzí až skoro pomalejšího běhu, záleží na fyzičce a kondici cvičícího.
 • Za hodinu cvičení dokážete spálit 500 až 700 kcal.
 • Bezpečné cvičení pro vaše klouby s vysokým energetickým výdejem.

Slyšeli jste už o K2HIKING?

Vedle H.E.A.T. existuje i K2HIKING. Jde také o tzv. chůzi uvnitř. Název je odvozen od nejsložitější hory na světě, která má název K2. K2 je druhá nejvyšší hora světa, zároveň i nejvyšší hora v Pákistánu, která se nachází v pohoří Karakoram v Asii. Její výška je 8611 metrů nad mořem. Tato sportovní aktivita je velmi podobná cvičení H.E.A.T., velmi bude záležet především na trenérovi, který vaši hodinu povede. K2HIKING je také cvičení ve skupině a na pásu s doprovodem motivující hudby. K2HIKING Indoor Walking Program slibuje v relativně nízkém časovém rozhraní 40 – 60 min. energetický výdaj 2 000 až 3 500 KJ!

TIP: Jaké jsou zdravotní benefity kardio cvičení?

VIDEO: Co je to H.E.A.T. program?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva