Zelený ječmen jako pomocník při hubnutí 4.83/5 (18)

Sponzorováno

Může zelený ječmen pomoci s hubnutím?

Může zelený ječmen pomoci s hubnutím?

Zelený ječmen má mnoho pozitivních dopadů na naše zdraví. Jednou ze situací, kdy můžete zvažovat jeho konzumaci, je v případě, že hodláte shodit nadbytečné kilogramy. Samozřejmě jen užívání mladého ječmene vám hubnutí nezaručí, je třeba provést v životě více změn, avšak prášek z této rostlinky vám může pomoci nastartovat celý proces a vaši snahu v mnohém podpořit.

Pozitivní účinky zeleného ječmene

Výhodou mladého ječmene je jeho univerzálnost použití a absence vedlejších účinků. I pokud držíte speciální dietu (např. bezlepkovou), můžete ho klidně začít pravidelně konzumovat. Je vhodný i pro osoby s alergií na mléčné výrobky, různé druhy ovoce, zeleniny, na ryby, ořechy či semena. Ku prospěchu bude i lidem s diagnózou diabetu.

TIP: Podívejte se na další pozitivní účinky zeleného ječmene na naše zdraví

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Adekvátní výživa

Pokud při hubnutí radikálně změníte svůj jídelníček, mohlo by se snadno stát, že tělo z potravy nedostane ve správném poměru všechny potřebné živiny, vitamíny či minerály. Po čase byste na sobě začali pozorovat nepříjemné vedlejší účinky způsobené jejich nedostatkem (padání vlasů, úbytek celkové energie).

Zvláště pokud začnete ještě aktivně sportovat, můžete mít nějakých látek nedostatek. Právě toto by mohlo v některých případech bránit dalšímu úspěšnému poklesu hmotnosti. Pravidelné užívání zeleného ječmene tomuto zabrání a tělu dodá vše, aby nebylo nijak ochuzeno.

Detoxikace se zeleným ječmenem v zádech

Zelený ječmen podpoří detoxikaci organismu. Za toto je zodpovědný zejména chlorofyl a enzymy, které obsahuje. Snadněji započne tedy proces odstraňování škodlivin z vašeho těla, což je při zahájení hubnutí velmi vhodné. Díky jeho mírné zásaditosti též zabraňuje překyselení organismu.

Sponzorováno

Ovlivnění energetického metabolismu

Při hubnutí je podstatné, aby organismus dokázal efektivně spalovat tuky, a nedocházelo k jejich ukládání v těle. Zelený ječmen obsahuje enzym cytochrom oxidázu a mnohé další, které podpoří lipidový metabolismus a celkové hospodaření s energií v těle.

Mladý ječmen zároveň příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy. Ta prostřednictvím hormonů, které vytváří, reguluje energetický metabolismus. Pokud je její funkce snížena, energie není v těle dostatečně zpracovávána a mohou se projevit některé nepříjemné příznaky – únava, nedostatek energie, přibývání na váze.

Použití a dávkování zeleného ječmene

Čajovou lžičku prášku ze zeleného ječmene stačí při přípravě nápoje rozmíchat ve 200 ml studené nebo jen vlažné vody. Pro lepší chuť můžete nápoj zředit ovocným džusem či zeleninovou šťávou. Obvykle se užívá dvakrát až třikrát denně – nalačno zhruba 20 minut před jídlem.

O vhodnosti jeho užívání se poraďte s lékařem v případech, kdy řešíte nějaký akutní vážný zdravotní problém. Také pokud pravidelně berete léky, je na místě prodiskutovat účinky kombinace se zeleným ječmenem.

Další nutné kroky při hubnutí

Jak již bylo řečeno, samotná konzumace zeleného ječmene hubnutí nezajistí. Jako další nutná opatření v celém procesu dbejte na dostatečný přísun tekutin (čistá voda, neslazené čaje), jezte pravidelně v průběhu dne, do jídelníčku zařaďte více celozrnných sacharidů, ovoce, zeleniny a vlákniny. Buďte trpěliví a nesnažte se o splnění nereálných cílů. Akorát by vás to odradilo od dalšího úspěšného pokračování v hubnutí. Berte vše spíše jako cestu ke spokojenosti a zdravému životnímu stylu a nastolené změny bude hubnutí provázet zcela samovolně.

Sponzorováno

Pokud si navyknete na pravidelné užívání zeleného ječmene, máte při sobě výborného spojence, který vám napomůže k vytouženému cíli. Kromě hubnutí si však dopřejete i očistu celého těla, budete se cítit vitálně, psychicky vyrovnaně a třeba budete po čase pozorovat i zlepšení svých jiných zdravotních obtíží. Mladý ječmen disponuje velmi pestrou paletou blahodárných účinků.

Co si dále o zeleném ječmenu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva