Zelená cesta ke zdraví – Chlorella 4.83/5 (6)chlorellaSladkovodní řasa, která obsahuje celé spektrum vitamínů, minerálů a stopových prvků, 60% bílkovin, 19 aminokyselin, chlorofyl a je jedinečným komplexním přípravkem pro detoxikaci organismu, zlepšení imunity a zpomalování stárnutí. Jmenuje se CHLORELLA.

Obsažená vláknina na sebe váže odpad ve střevech, hlavně těžké kovy, které se pak vyloučí stolicí a nevstřebávají se do krve. Chlorofyl střevo dezinfikuje, pozitivně ovlivňuje růst, metabolismus a buněčné dýchání. Růstový faktor CGF pomáhá obnovovat střevní mikroflóru-působí jako probiotikum, což je důležité hlavně při užívání antibiotik.

Zdravá sladkovodní řasa

Jako celek působí zásadotvorně – zásadité prostředí je obranou proti plísním. Antioxidanty – např. betakaroten (10 x více než je v karotce) chrání buňky před působením volných radikálů.

Kdy chlorella pomáhá?

 • hojení ran, bércových vředů
 • záněty dásní, afty (dát 1 tbl do úst a jazykem ji držet v místě aftů!)
 • zvyšuje imunitu-stimuluje tělo k tvorbě interferonu
 • podporuje trávení – prevence rakoviny tlustého střeva
 • snižuje cholesterol
 • omezuje astmatické záchvaty (obsahuje Mg)
 • upravuje metabolismus cukru
 • je prospěšná u chudokrevnosti
 • má 11 x více vápníku než kravské mléko-prevence osteoporózy
 • opary – doplňuje aminokyselinu Lysin
 • zlepšuje spánek, myšlení a paměť
 • chrání před degenerativním onemocněním
 • prodlužuje mládí buněk-obsahuje unikátní růstový faktor CGF-proti únavě
 • snižuje tělesné pachy.

Chlorella – informace

Její název je odvozen od latinského zelený a malý. Pro svůj vysoký obsah chlorofylu, který je nejvyšší ze všech známých rostlin, má sytě smaragdově zelenou barvu.
Jde o jednobuněčnou sladkovodní řasu. V příznivých podmínkách se silným slunečním zářením v neznečištěném prostředí se množí až neuvěřitelnou rychlostí, 4x za 20-24 hodin. Obsahuje všech 8 aminokyselin nezbytných pro život, vitamíny, minerály, chlorofyl, mastné kyseliny, specifický Chlorella růstový faktor (dále jen CGF) a vlákninu. Proto má dokonalou výživnou hodnotu. Chlorella působí na lidský organismus bez nežádoucích vedlejších účinků.

Chlorella obsahuje více než 20 vitamínů a důležitých minerálů. 50-60% chlorelly sušiny tvoří protein. Je výborným zdrojem betakarotenu, chlorofylu. Obsahuje více vitaminu B12 než hovězí játra a proto by měla být doplňkem vegetariánské stravy, která tento vitamin často neobsahuje v dostatečném množství. Přirozeně vyvážené složení Chlorelly působí na organizmus jednak doplněním důležitých látek, regulací přirozených pochodů a čistícím účinkem. Pravidelným užíváním dochází ke stavu, kdy si tělo nepotřebuje dříve deficitní složku potravy obstarávat nadměrným příjmem jinak nehodnotné potravy.

Co se týče minerálů a vitamínů, žádná potravina není schopna dodat všechny potřebné látky. Chlorella ano. Chlorella není lék, ale potravinový doplněk. Svým působením na organizmus však může odstranit některé příčiny chorob a tím přispět k uzdravení.

V Japonsku se zájem o Chlorellu soustředil z důvodu jejího detoxikačních vlastností – schopnosti neutralizovat nebo odsunout, odbourat jedovaté látky z těla. Její vláknina zlepšuje trávení a podporuje růst prospěšných aerobních bakterií v trávicím traktu, je významným neutralizačním prostředkem – vyrovnává pH těla. Výzkumné programy prokázaly, že pravidelná konzumace Chlorelly pomáhá ochránit organismus před srdečními chorobami, snižuje krevní tlak a odbourává nadbytečný cholesterol. Žádná jiná rostlina na Zemi není pro člověka prospěšnější než Chlorella. Je to dokonalá potrava, které se nic nevyrovná.

Co si ještě o této zelené řase přečíst?

VIDEO: Jak se vyrábí chlorella?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva