Sponzorováno

Zelená cesta ke zdraví – Chlorella 4.86/5 (7)

chlorellaSladkovodní řasa, která obsahuje celé spektrum vitamínů, minerálů a stopových prvků, 60% bílkovin, 19 aminokyselin, chlorofyl a je jedinečným komplexním přípravkem pro detoxikaci organismu, zlepšení imunity a zpomalování stárnutí. Jmenuje se CHLORELLA.

Obsažená vláknina na sebe váže odpad ve střevech, hlavně těžké kovy, které se pak vyloučí stolicí a nevstřebávají se do krve. Chlorofyl střevo dezinfikuje, pozitivně ovlivňuje růst, metabolismus a buněčné dýchání. Růstový faktor CGF pomáhá obnovovat střevní mikroflóru-působí jako probiotikum, což je důležité hlavně při užívání antibiotik.

Zdravá sladkovodní řasa

Jako celek působí zásadotvorně – zásadité prostředí je obranou proti plísním. Antioxidanty – např. betakaroten (10 x více než je v karotce) chrání buňky před působením volných radikálů.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Kdy chlorella pomáhá?

 • hojení ran, bércových vředů
 • záněty dásní, afty (dát 1 tbl do úst a jazykem ji držet v místě aftů!)
 • zvyšuje imunitu-stimuluje tělo k tvorbě interferonu
 • podporuje trávení – prevence rakoviny tlustého střeva
 • snižuje cholesterol
 • omezuje astmatické záchvaty (obsahuje Mg)
 • upravuje metabolismus cukru
 • je prospěšná u chudokrevnosti
 • má 11 x více vápníku než kravské mléko-prevence osteoporózy
 • opary – doplňuje aminokyselinu Lysin
 • zlepšuje spánek, myšlení a paměť
 • chrání před degenerativním onemocněním
 • prodlužuje mládí buněk-obsahuje unikátní růstový faktor CGF-proti únavě
 • snižuje tělesné pachy.

Chlorella – informace

Její název je odvozen od latinského zelený a malý. Pro svůj vysoký obsah chlorofylu, který je nejvyšší ze všech známých rostlin, má sytě smaragdově zelenou barvu.

Sponzorováno

Jde o jednobuněčnou sladkovodní řasu. V příznivých podmínkách se silným slunečním zářením v neznečištěném prostředí se množí až neuvěřitelnou rychlostí, 4x za 20-24 hodin. Obsahuje všech 8 aminokyselin nezbytných pro život, vitamíny, minerály, chlorofyl, mastné kyseliny, specifický Chlorella růstový faktor (dále jen CGF) a vlákninu. Proto má dokonalou výživnou hodnotu. Chlorella působí na lidský organismus bez nežádoucích vedlejších účinků.

Chlorella obsahuje více než 20 vitamínů a důležitých minerálů. 50-60% chlorelly sušiny tvoří protein. Je výborným zdrojem betakarotenu, chlorofylu. Obsahuje více vitaminu B12 než hovězí játra a proto by měla být doplňkem vegetariánské stravy, která tento vitamin často neobsahuje v dostatečném množství.

Přirozeně vyvážené složení Chlorelly působí na organizmus jednak doplněním důležitých látek, regulací přirozených pochodů a čistícím účinkem. Pravidelným užíváním dochází ke stavu, kdy si tělo nepotřebuje dříve deficitní složku potravy obstarávat nadměrným příjmem jinak nehodnotné potravy.

Co se týče minerálů a vitamínů, žádná potravina není schopna dodat všechny potřebné látky. Chlorella ano. Chlorella není lék, ale potravinový doplněk. Svým působením na organizmus však může odstranit některé příčiny chorob a tím přispět k uzdravení.

V Japonsku se zájem o Chlorellu soustředil z důvodu jejího detoxikačních vlastností – schopnosti neutralizovat nebo odsunout, odbourat jedovaté látky z těla. Její vláknina zlepšuje trávení a podporuje růst prospěšných aerobních bakterií v trávicím traktu, je významným neutralizačním prostředkem – vyrovnává pH těla.

Výzkumné programy prokázaly, že pravidelná konzumace Chlorelly pomáhá ochránit organismus před srdečními chorobami, snižuje krevní tlak a odbourává nadbytečný cholesterol. Žádná jiná rostlina na Zemi není pro člověka prospěšnější než Chlorella. Je to dokonalá potrava, které se nic nevyrovná.

Dáváte si někdy chlorellu nebo jinou superpotravinu? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si ještě o této zelené řase přečíst?

VIDEO: Jak se vyrábí chlorella?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva