Sponzorováno

Chcete rychlejší metabolismus? Jak na to? 4.92/5 (38)

Jak na rychlejší metabolismus?

Jak na rychlejší metabolismus?

Co je správná cesta spojená s tím, aby se vám povedlo zhubnout? Kromě vyváženého a pravidelného jídla myslete také na váš metabolismus. Konkrétně potom na to, jak ho zrychlit.

Proč vlastně přemýšlet nad rychlostí metabolismu?

Čím bude rychlejší, tím rychleji se vám bude dařit spalovat tukové zásoby. To, jak rychlý je ten váš, ovlivňuje mnoho faktorů.

Jak tedy na rychlejší metabolismus?

Společně s námi se nyní můžete podívat na to, jak ho jednoduše zrychlit.

1. Začněte s aerobním cvičením

Někdy je využíván pojem aerobní cvičení, jindy je zase celkem hojně užíván třeba pojem kardio. V obou případech ale mluvíme o jedné a té samé situaci. Je spojena s tím, že vaším cílem bude vykonávat aktivitu, během které výrazně stoupne vaše tepová frekvence. Ideálně potom na hodnotu, která bude okolo osmdesáti procent vašeho maxima. V takovém případě máte jistotu, že vaše tělo spaluje nejlépe, protože metabolismus opravdu běží naplno. A jaké aktivity jsou v daném ohledu ty nejlepší? My doporučujeme:

  • Běhání
  • Aerobik nebo Zumbu
  • Jízdu na kole či plavání

Dobré je pamatovat také na to, že aerobní cvičení by mělo být vykonáváno delší dobu. Abyste skutečně dosáhli svého cíle, doporučuje se realizovat danou aktivitu alespoň 30-40 minut. To je hraniční čas, v rámci kterého tělo skutečně dokonale nastartujete.

2. Nechte své svaly růst

Je vaším cílem jenom zhubnout, tedy ztratit tukové zásoby, a nikoliv nabrat svalovou hmotu? To může být chyba. Z jakého důvodu? Svaly totiž mají za následek to, že váš metabolismus bude mnohem rychlejší. Proto je naše rada celkem jednoduchá. Pokud je vaším cílem nastartovat metabolismus vašeho těla, a také ho udržet rozběhnutý, je třeba začít budovat svalstvo. Nemusí to být nijak razantní změna, ale pamatujte, že čím více zesílíte, tím pro vás pochopitelně lépe.

Pokud vás zajímají cesty, jak se dají svaly nabrat nejlépe, je postup poměrně jednoduchý. Je spojený s tím, že je začnete namáhat. Když to bude pozvolné, budou růst stejným tempem. Když se ale rozhodnete pro náročnější zatížení, sami uvidíte, že vyrostou celkem razantně. K tomu následně nezapomeňte přidat také dostatek bílkovin. Pokud cvičíte, a vaše strava je na proteiny chudá, svaly vám nikdy nevyrostou. Kromě jídla je můžete čerpat třeba také z různých doplňků stravy, které jsou určené ke cvičení.

3. Jezte dostatečně a správně

Snažíte se při dietě upravit svůj jídelníček, a to tak, aby nebyl příliš kalorický a aby nebyl příliš zatěžující? Je to určitě správná volba. Přesto byste neměli zapomínat na to, že některé látky v jídle jsou pro metabolismus doslova nezbytné. O jaké se jedná? Jsou to kvalitní sacharidy. Tedy složité cukry, které se od těch jednoduchých liší tím, že z nich tělo dokáže získávat energii skutečně dlouhodobě.

Pokud jich má vaše tělo dostatek, může to znamenat, že bude bez problémů fungovat a váš metabolismus poběží, jak má. A to opravdu celkem rychle. Pokud ale máte sacharidů nedostatek, tělo má málo energie a musí být v útlumu. Sice dokáže část energie brát z tuků, ale ty nejsou dokonalou náhradou. A pokud je tělo v útlumu, je utlumený také lidský metabolismus. A k čemu to vede? Že spalujete méně. V praxi to znamená, že pestrá strava se sacharidy je mnohem efektivnější cestou k hubnutí, než strava založená na jejich minimálním příjmu. Zajímavé, že?

Sponzorováno

A kde se sacharidy berou? Pokud se podíváme na běžné potraviny, jsou dobrým zdrojem třeba tyto:

  • Brambory
  • Rýže
  • Těstoviny
  • Kvalitní tmavé pečivo

Při konzumaci doporučujeme dávat pozor i na to, abyste z daných potravin využili co možná nejvíce. Osvědčenou volbou jsou tmavé, tedy celozrnné varianty třeba těstovin a pečiva. Kromě toho, že do těla dostanete potřebné sacharidy, získáte také vlákninu, a další při dietě prospěšné látky. Nemusíte tedy řešit, čím jídla spojená se sacharidy doplníte.

4. Nakopněte svůj organismus

Kromě toho, že díky sacharidům zajistíte přirozený rychlý chod vašeho metabolismu, byste neměli zapomenout ani na možnosti, které jsou spojeny s jeho krátkodobou stimulací. I zde se budeme držet v segmentu potravin. Pokud jsou osvědčené a přírodní cesty, jak ho nakopnout, mohou být spojeny třeba s konzumací pálivých jídel. Taková chilli paprička rozhodně v daném případě nezklame. Podobný efekt pochopitelně může nastat u celé řady dalších kořeněných jídel. Zde je využíván hlavně efekt toho, že když tělo sní pálivý produkt, začne se velmi rychle zahřívat a právě tento stav vede k rychlejší činnosti metabolismu. Stejně dobře ale může na krátkodobou stimulaci a nakopnutí metabolismu zapůsobit třeba i kofein.

Nesmíme ale zapomínat ani na četné doplňky stravy. Jednou ze známých látek, která dokáže pomoci k lepším výkonům a k lepšímu spalování je třeba synefrin. Kromě něho je poměrně známý a také využívaný L-carnitin. Obojí jsou stimulanty, které je vhodné užívat před výkonem. Důvodem je to, že podpoří činnost ještě více, než samotná sportovní aktivita. Zde ale doporučujeme dát pozor na doporučené dávkování a rozhodně nepřesahovat dávku, kterou určuje výrobce. Mohlo by to mít celkem vážné zdravotní následky.

TIP: Podívejte se na TOP 20 přírodních stimulantů

5. Pijte čistou vodu

Už jsme to u nás na Rehabilitace.info psali mnohokrát. Kašlete na sladké nápoje a podobné nedobré věci. Nejsou pro vaše zdraví vůbec dobré. Pijte čistou vodu. Ta vás nasytí, skvěle hydratuje. Voda pomáhá hubnout a udržet si nižší váhu. Zrychluje metabolismus a pomáhá vám nasytit se před jídlem.

6. Často vstávejte, buďte aktivní

Často sedíte? Pak co nejčastěji vstávejte. Pokud dlouho sedíte, spálíte méně kalorií. Sezení navíc neprospívá vašemu zdraví. I tímto jednoduchým tipem zrychlíte svůj metabolismus.

Co si dále přečíst na téma zrychlení metabolismu?

VIDEO: VLogerka radí – Jak zrychlit metabolismus – 7+1 triků

VIDEO: Jak zlepšit METABOLISMUS? Musíte SPRÁVNĚ JÍST

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva