Červená řepa – terapie proti leukémii a nádorům 4.74/5 (23)

Sponzorováno

Červená řepa - terapie proti leukémii a nádorůmČervená řepa je kořenová zelenina známá jako léčivá rostlina pro více než 2000 let. Dříve se používaly spíše listy této rostliny, ale ne jeho kořen, protože byl velmi tuhý. Dnes, po kultivaci červené řepy, jíme i pikantní červený kořen.

Červená řepa je považována za jeden z nejužitečnějších druhů zeleniny

Je bohatým zdrojem antioxidantů, a pokud jde o vitaminy obsahuje vitamin C, B1, B2, B6, listovou a pantotenovou kyselinu, a z minerálních látek obsahuje draslík, fosfor, hořčík, vápník, sodík, železo, zinek. Červená barva řepy je důsledek přítomnosti červených pigmentů, známých jako betakyaniny.

Nízká energetická hodnota činí z červené řepy ideální potravinu v každém jídelníčku, vzhledem k tomu, že obsahuje málo kalorií, a dodává tělu potřebné užitečné látky. Ve 100 g řepy je pouze 43 kalorií.

Červená řepa a zdraví

Červená řepa má četné léčivé vlastnosti:

  • Stimuluje výměnu látek v těle, což znamená, že omlazuje a revitalizuje tělo
  • Reguluje krevní tlak, a tím chrání kardiovaskulární systém
  • Snižuje zvýšení cholesterolu v krvi
  • Zlepšuje funkci jater a pomáhá při odstraňování toxických látek
  • Posiluje kůži, vlasy a nehty
  • Neutralizuje přebytek žaludeční kyseliny
  • Má pozitivní vliv na zácpu
  • Zlepšuje náladu.

Červená řepa a betain

Je zajímavé, že konzumace řepy ukázala vynikající výsledky v boji proti leukémii a rakovině. Řepa obsahuje betain, aminokyselinu, která má protirakovinné účinky. Kromě toho má také protizánětlivé, antioxidační a detoxikační účinky. Studie ukázaly, že betain útočí na buňky v nádorové tkáni. Z mnoha lékařských statistik vyplývá, že u mnoha pacientů konzumujících červenou řepu tělo pozitivně reagovalo na léčbu cukrovky.

Sponzorováno

Červená řepa a podrobnosti o léčbě při leukemii

Terapie řepou proti leukémii a rakovině je velmi jednoduchá. Pacient by měl jíst půl kilogramu čerstvé řepy denně (nejlepší je řepu jíst jako salát s přídavkem olivového oleje a citronu). Kromě toho, je žádoucí dodržovat dietu, která zlepšuje a posiluje imunitní systém, jíst hodně vitamínu C.

Nejefektivnějších výsledků se dosahuje, pokud je léčba zahájena, když je nemoc v časném stadiu. Jinak budete muset postupně zvýšit množství řepy.

Červená řepa také posiluje cévy

Když máte jakékoli problémy s cévami, na vše je opět vhodná červená řepa. Jíst byste ji měli především z preventivních účinků. Tato zelenina zabraňuje kornatění tepen. Rychleji vyplavuje z těla cholesterol a díky tomu snižuje jeho hladinu v krvi. Dále je vhodná na křečové žíly. Zabraňuje jejich tvorbě a zmírňuje bolestivé stavy nohou. No a vynikající je i při problémech s hemeroidy. Tehdy bychom ji měli jíst pravidelně, aby nám usnadnila vyprazdňování a zbytečně tak nedráždila citlivý konečník. Známým lékem je i při chudokrevnosti. Kvůli vysokému podílu železa totiž zlepšuje krevní obraz.

Užívá se při dně i problémech s tlakem

Mezi další nemoci, se kterými si řepa snadno poradí, patří i dna. Bolestivé stavy zlepšuje zejména díky očistě organismu. Dobrá je a při vysokém krevním tlaku. Tehdy je nutné užívat ji pravidelně a hlavně v syrovém stavu.

Vyzkoušet ji mohou i ženy v období menstruace, kdy je trápí bolestivé křeče. Pomáhá nám lépe trávit a má odvodňující účinky. Konzumovat se červená řepa může i při zvýšené tvorbě žaludeční kyseliny a nepříjemném pocitu pálení žáhy.

Kde si o červené řepě přečíst víc?

VIDEO: Červená řepa – laciná a zdravá

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva