Sponzorováno

Boj s Alzheimerem! Šest cvičení pro váš mozek 4.87/5 (15)

Boj s Alzheimerem! Šest cvičení pro váš mozekZapomněli jste? 22.9. je Světový den Alzheimerovy choroby – zkázou, která ničí zejména paměť, myšlení a rozum. Vědci však potvrzují, že správnou stimulací nervových buněk si můžeme udržet mysl v dobré kondici. Vyzkoušejte proto následující test. Cvičení proveďte v pořadí, v jakém jsou uvedeny.

Myšlení vpřed

1. Představte si místo, kde byste chtěli být. Možná byste se rádi vyhřívali na nádherné písečné pláži u moře nebo byste se chtěli procházet hřebeny hor, kochat se pohledem do doliny. Představte si toto místo a uchovejte si ho v mysli 1 až 2 minuty.

2. Zaposlouchejte se do zvuků ve svém okolí. Pozorně poslouchejte, co slyšíte. Zvuk výtahu z chodby? Hudbu od sousedů? Vřavu dětí před panelovým? Máte to štěstí, že vám za okny zpívají ptáci? Zkuste jednotlivé druhy zvuků rozlišit a počítejte, kolik jich je.

3. Poklepkávajte prsty po stole. Začněte třeba malíčkem na levé ruce, přejděte až po malíček na pravé ruce a pak pořadí otočte. V dalším kole poklepkávajte každým prstem dvakrát, pak třikrát.

Sponzorováno

4. Počítejte zpaměti od číslovky sto směrem dolů. Cílem je dostat se až k nule. Pokud vám tato matematická úloha nesedí, zvolte si nějakou logickou hádanku z časopisů. Nebo se přezkoušejte násobilce.

5. Nyní se štípněte. Vyberte si citlivé místo na vnitřní straně ruky a kůži stiskněte dostatečně silně, abyste cítili bolest.

6. Vzpomeňte si na nějakou příhodu ze svého života. Například, když jste se učili jezdit na kole. Představte si to místo, kteří lidé byli kolem, jaké tam bylo prostředí, jaké jste měli pocity.

Smysl testu

Test poskytla Slovenská Alzheimerova společnost a výjimečný je tím, že aktivizuje velkou část mozku.

Procvičí vám paměť, logické myšlení, také nervové dráhy, které jsou zodpovědné za přenos dráždivosti – tedy odpověď organismu na podráždění, dále sluchový analyzátor, motorickou paměť a celou kůru mozkovou.

Sponzorováno

TIP: Podívejte se na TOP 10 příznaků Alzheimerovy choroby

Kam dál? Jak cvičit mozek jinak?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva