Sponzorováno

Tancujte! Vyhne se vám osteoporóza a budete v pohodě 4.8/5 (5)

Tancujte! Vyhne se vám osteoporóza a budete v pohoděTancem se dají tím nejkrásnějším způsobem vyjádřit pocity, myšlenky a tajné touhy. Ale tanec pozitivně ovlivňuje i vaše zdraví, figuru i společenský život. Jakoukoliv si vyberete hudbu, styl a popularitu tance, určitě se zabavíte. V čem všem vám tanec prospěje?

Vysněná postava

Jedním z nejdůležitějších přínosů tance je skutečnost, že se můžete zbavit kil navíc zábavným a pestrým způsobem. Asi si ani nevšimnete námahy, kterou při tanci vynaložíte, právě díky jeho zábavnosti. Prostřednictvím tance můžete pracovat na všech svalech a příjemně pokácíte poměrně hodně kalorií. Vzhůru do hubnutí tancem!

Posiluje kosti

Pokud jste o tom nevěděli, podle allwomenstalk.com tancem můžete předcházet i osteoporóze. Ta často přichází po menopauze, protože klesá hladina estrogenu v organizmu. Pokud to vás to ještě netýká, možná by nebylo od věci postarat se o prevenci. A prostřednictvím tance lze eliminovat nebezpečí vzniku artritidy v každém věku.

Zpomaluje stárnutí

Tato výhoda je jedinečná. Tancem můžete zpomalit proces stárnutí. To znamená, že snížením organické a psychické zátěže, což jsou hlavní faktory způsobující stárnutí buněk v těle, zůstanete déle mladí. Takže, pokud chcete být věčně mladí, stačí jen s radostí tančit!

Sponzorováno

Dobrý cholesterol

Už mnoho studií ukázalo, že tancem můžete ovládat váš příjem tuků a takto zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu (HDL) a snižovat hladinu toho zlého (LDL). Také je to ideální cvičení pro lidi, kteří trpí cukrovkou, protože reguluje hladinu cukru v krvi.

Lepší paměť

Samozřejmě tanec pomáhá zlepšit i paměť, protože jste nuceni naučit se všechny ty taneční kroky. A to není vůbec jednoduché! Také zlepšuje krevní oběh, zvyšuje hladinu kyslíku v krvi a pomáhá vašemu tělu produkovat serotonin. Jinými slovy, kromě toho, že budete mít úžasnou paměť, budete se cítit i úžasně.

Bojuje s depresí

Tanec představuje jednu z nejvíce jednoduchých a nejzábavnějších cest, jak relaxovat, protože při tanci úroveň stresu klesá a uvolňují se svaly. Tanec v sobě nese i užitečné meditační techniky, protože vědci zjistili, že pohyb do rytmu písně může přinést do vaší mysli mír a může také odstranit nahromaděné emocionální napětí.

Naplněný společenský život

Samozřejmě si tancem můžete zlepšit své sociální dovednosti a budete mít více pestrý společenský život. Tím, že půjdete do klubu nebo si někam zatancovat, můžete poznat spoustu nových lidí, najít si přátele a flirtovat na parketu. Takže, na co čekáte? Obujte si taneční boty a pobavte se!

VIDEO: Břišní tanec ke zdraví, kráse a spokojenosti

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva