Achát a jeho možný vliv a účinky na naše zdraví 4.79/5 (24)

Sponzorováno

Silnými vlastnostmi achátu je harmonizace yin/yang energií, dodávání odvahy, a uklidňování.

Silnými vlastnostmi achátu je harmonizace yin/yang energií, dodávání odvahy, a uklidňování.

Ačkoli barva achátu se liší v závislosti na jeho typu, lze tento kámen poznat i díky jeho pestře zbarveným proužkům, které zpravidla vyjadřují průběh tvaru dutiny, ve které se srážel původní křemičitý gel. Přísně vědecky vzato není achát jeden minerál, ale směs proužků křemene, chalcedonu a opálu. Achát může mít řadu kombinací barev včetně růžové, červené, hnědé, bílé, fialové, černé, šedé a žluté. Tato barevná paleta pochází z nečistot ve složení podzemní vody.

Tento minerál je tvořen oxidem křemičitým. Acháty se nachází prakticky po celém světě, velká naleziště jsou v oblastech jako Brazílie, Egypt, Nepál, Německo, Indie, Itálie, Mexiko a USA.

Achát je mikrokrystalická odrůda křemene (oxid křemičitý).

Achát a jeho historie

Achát dostal jméno díky místu, kde byl nalezen. Byl to jeden slunný den na Sicílii. Období antiky. Filozof Theophrastus našel achát při procházce po břehu řeky Achates. A takto jednoduše vznikl jeho název.

Význam a použití achátu se liší od civilizace k civilizaci. Starověké islámské kultury věřily, že achát by mohl odvrátit zlo a různé tragédie. Podobně Babyloňané věřili, že vlastnosti achátu by mohly být použity k rozptýlení zlé energie. Starobylí Egypťané zase věřili, že achát funguje jako ochrana proti přírodním katastrofám, jako je blesk, ochrana před žízněmi a podobně. Peršané věřili, že achát by se mohl použít k obraně před bouří. U starobylých Číňanů to bylo tak, že věřili spíše ve vnitřní sílu. Věřili, že achát je jedním z kamenů duchovní ochrany a může stimulovat životní síly člověka, že čistí mysl, přináší štěstí. V našich končinách se ve středověku věřilo, že vlastnosti achátu mohou přinést bohatou sklizeň, pokud je achát přidělán na rohy volů při orání pole.

Různě barevné acháty mají různé vlastnosti

Acháty jsou dostupné v široké škále barev, například:

 • fialová
 • zelená
 • přírodní
 • růžová
 • bílá
 • modrá
 • červená

Každá jednotlivá barva achátu má různé vlastnosti a významy. Jejich účinky a efekty se mohou měnit podle jejich barvy. Podívejte se na několik barev achátu a na jejich vlastnosti:

Modrý (krajkový) achát – Larimar

Pokud jste někdy šli kolem obchodu s křišťály či minerály, a všimli jste si kamene s fantastickou modrou barvou, byl to možná achát (Larimar). Nebo to mohl být akvamarín, o tom ale píšeme v jiném článku. Zpět k achátu. Larimar je vzácná modrá odrůda křemičitanu pectolitu, která se nachází pouze v Dominikánské republice. Má nádhernou modrou barvu, připomíná mraky na obloze. Vypadá opravdu úžasně. Existují i další modré acháty, a vypadají podobně krásně. Z modrého achátu se vyrábí náušnice, náhrdelníky i prsteny či náramky.

Modrý achát má jemnou a uklidňující léčivou povahu. Jedna z mnoha léčebných vlastností modrého achátu je pozitivní účinek pro hrdlo a krk. To je důvod, proč je tento léčivý kámen často umísťován kolem krku. Pozitivně působí na krční čakru.

Fialový achát

Fialový achát má bohatou a živou barvu. I fialový achát je znám svou energií. Pro ty, kteří fialovou formu achátu rádi nosí, těm pomůže zůstat pozitivní a udrží si svou energii stabilní. Pomůže vám také zlepšit efektivitu práce a zároveň vám umožní pracovat v tom nejlepším čase (to ukažte svému šéfovi v práci a jistě vám jeden rád pořídí). Nošení fialově zbarveného achátu vám pomůže zůstat duševně silní i v obtížných situacích.

Fialový achát má také význam a vlastnosti vašeho osobního talismanu. Můžete využít „talismanový“ efekt tohoto kamene, abyste ochránili vás nebo vaše nejdražší v rodině před různými druhy katastrof.

Zelený achát

Podle Judy Hall, autorky knihy The Crystal Bible, zelený achát zvyšuje duševní a emoční pružnost a zlepšuje rozhodování. Noste zelený achát v kapse nebo ho nechte odpočívat někde u vás doma, pomáhá šetřit energii v časech, kdy dochází k nadměrnému využívání energie a přináší vitalitu, pokud se energie zhoršuje.

Zelený achát má zázračné léčebné schopnosti. Lidé ho používají k tomu, aby lépe léčili onemocnění – kámen poskytuje silnou životní energii, pokud ho dáte do pitné vody, kterou pijete. Navíc tento léčivý zelený drahokam dává odvahu svému majiteli. To je užitečná vlastnost, když se v něčem potřebujete pohnout dopředu nebo potřebujete dobré výsledky v práci (obecně mají zaměstnavatelé achát rádi).

Růžový achát

Růžový achát se často používá jako léčivý kámen. Je výborným kamenem, který podporuje lásku mezi vámi a vašimi dětmi. Tento achát je spojen se srdeční čakrou a používá se metodicky k léčení problémů srdce. Tento růžový léčivý drahokam pomáhá snižovat stres, pomáhá se zármutkem – navozuje pocity štěstí, bezpečí a pohodlí.

Klasický modrý achát

Modrého achát navozuje klid. Představte si modrý achát tak, že ležíte v trávě nebo v poli, a díváte se na jasně modrou oblohu. Velmi uklidňující a relaxační. Takový je tento kámen.

Modrý achát nejen pomáhá harmonizovat energii, ale také snižuje negativní energii, pomáhá vás uklidnit, navozuje klid. Ochrana před negativní energií je jednou z nejlepších vlastností achátu.

A konečně modrý achát zabezpečuje hladkou komunikaci. Je to jeden z nejlepších kamenů pro ty, kteří potřebují komunikovat s mnoha lidmi v každodenním životě a dokonce i pro ty, kteří chtějí získat sebevědomí při komunikaci s druhými.

Červený achát

Pro ty, kteří chtějí posílit svou vůli, je červený achát dokonalým kamenem. Pokud se chcete pevně zaměřit na cíl, pak použijte červený achát – zakousnete se a dosáhnete svého cíle. Žádné sny ani cíle nejsou příliš velké. Na to pamatujte.

Sponzorováno

Hodně lidí používá červený achát k meditaci a vizualizaci svých cílů – meditují zatímco drží červený achát v rukou. Navíc tento červený drahokam může pomoci přinést pozitivní energii a odstraňovat negativní energii – kdo toto nepotřebuje? Díky tomu může napomoci své vnitřní stabilitě a zvýšit si sebevědomí.

Červený achát je také považován za užitečný pro zlepšení vztahů s vašimi blízkými. Vzhledem k červené energii tohoto kamene je užitečný při překonání obtíží lásky.

Existuje mnoho dalších typů achátu, které zahrnují:

 • Achát bahenní (Moss achát)
 • Achát ohnivý – ten přináší pocit bezpečí, jistoty a pevné spojení se zemí.
 • Dendritický achát (ten je označován jako kámen hojnosti a plodnosti ve všech oblastech života)
 • Lagunový achát
 • Botswana achát (šedý) – Podpora léčení, ochrana, magie.
 • Crazy achát

TOP 5 zdravotních přínosů achátu

Podívejme se obecně na přínosy achátu. Jak a v čem nám může prospět?

1. Má léčivé vlastnosti a mystické síly

Achát je uklidňující kámen, který pomáhá uklidnit puls a zajistit celkové dobré zdraví a dlouhotrvající život. Nošení tohoto kamene vám může pomoci při ochraně před nebezpečím různého typu. Pomáhá člověku vidět svět z širší perspektivy a jasnosti.

Nošení tohoto krásného kamene také pomáhá těm, kteří mají potíže s nespavostí. Vzhledem k velmi uklidňující povaze tohoto kamene se říká, že pomáhá vytvářet více pozitivních snů.

2. Navodí ve vás pozitivitu

Nošení achátu pomáhá přinést pozitivní energii do vašeho života. Pomůže vám naučit se přijímat situace a věci v pozitivní perspektivě.

Pomáhá navozovat pozitivní pocity: mír, klid.

3. Přímé zdravotní přínosy achátu

Achát pomáhá posilovat vaše tělo a podporuje efektivnější fungování vašeho metabolismu. Pomáhá lidem s poruchami spánku, zejména u seniorů a těch lidí, kteří trpí spánkovou apnoe.

Mnoho lidí často drží achát nad žaludkem (v oblasti žaludku), aby pomohl s onemocněními v žaludku a kolem něj.

Tímto způsobem můžete pomoci v oblasti trávení. V tomto případě by mohlo být užitečné použít achát pro ty, kteří mají nějaké poruchy trávení. Dále achát podporuje sílu zraku a údajně poskytuje ochranu před onemocněním ledvin.

Pozor: Neberte toto jako lékařské poradenství a vyhledejte vždy kvalifikovaného lékaře.

Kniha Crystal Meaning také naznačuje, že achát může pomoci posílit krevní cévy a léčit kožní poruchy.

4. Použití achátu k vylepšení vašich vztahů

Je již dlouho známo, že achát pomáhá při posilování vztahů. Jak již bylo zmíněno výše, růžový achát je skvělý pro vytvoření silnější vazby mezi rodičem a dítětem. Achát může pomoci odstranit emocionální disharmonii. Nejen to, že přestanete myslet na nějaká negativa, ale přiměje vás zaměřit se na hledání řešení kolem pozitivního vztahu.

Použitím achátu, který vám pomůže zaměřit se na pozitivní prostředky, si vytvoříte silnější vztah.

Samozřejmě existují těžké časy v jakémkoli vztahu. Tím, že můžete zůstat pozitivní a budete přemýšlet o všem z té dobré stránky, vše lépe vyřešíte. Nikdy není dobrý nápad soustředit se na negativní energii. To vede k sestupné spirále, kterou opravdu nechcete sestupovat dolů.

Pokud váš vztah potřebuje další šanci, zvažte využití hodnotných výhod achátu.

5. Achát a bohatství

Achát pomáhá odradit od nadměrných výdajů a zbytečných návyků, čímž chrání vaše bohatství. Umístěním krásného achátu do vašeho domova a kolem něj vám pomůže nalézt ty oblasti, kde unikají vaše finance. Někdy to mohou být malé věci, ale v průběhu času mnoho malých věcí může znamenat spoustu plýtvání. S achátem tak budete moci dosáhnout všech vašich finančních cílů.

Nošení tohoto kamene povzbudí logické myšlení a pomůže vám při správném rozhodování, zvláště když pracujete s napjatým rozpočtem.

Když přijde čas diskutovat o rozpočtu a financích s vaším partnerem, ujistěte se, že máte nějaký achát poblíž, třeba na stole. Uklidňující povaha achátu vám pomůže s řešením.

Zajímavosti o achátu

 • Achát má tvrdost 7.
 • Tento kámen se vyskytuje po celém světě, i v České republice
 • Některé acháty mají uvnitř geody (kapsu s malými kameny)
 • Achát činí svého majitele odolného proti neštěstí, pomáhá prý také při porodních bolestech Tento kámen je obecně považován za skvělý drahokam pro podmínky spojené s těhotenstvím a údajně chrání matku i dítě.
 • Existují důkazy prokazující, že tyto drahokamy byly používány již v roce cca 20000 př.n.l. Historické důkazy poukazují na to, že lidé z doby kamenné západní Evropy používali tento drahokam.
 • Achátové mísy byly v minulosti velmi známé. Král Mithridatés VI. Pontský vlastnil cca tři tisíce misek z achátu. Dokonce i dnes jsou v muzeích v různých evropských zemích vystavovány některé achátové misky od královských rodin.
 • Každá barva achátu má určité vlastnosti a tudíž ti, kteří nosí achát, by měli vždy hledat vhodnou barvu pro řešení svých potřeb.
Takto může vypadat achátová mísa.

Takto může vypadat achátová mísa.

Tak si to shrňme

Achát je uklidňující kámen, který vám pomůže zůstat pozitivní a šťastnější ve vašem životě. Chcete-li tuto pozitivní energii z kamene čerpat, můžete nosit tento krásný kámen v náušnicích, náhrdelníku, prstenu či náramku. S achátem se také vyrábí různé amulety, talismany nebo je super nosit drahokam jako doplněk do vlasů (různé čelenky apod.).

Objevte sílu achátu, která pomáhá přeměnit negativní energii na uklidňující a uvolňující energii.

Co si dále o kamenech přečíst?

VIDEO: Putování s drahokamy: Achát

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva