Sponzorováno

Meruňkový olej pro miminka a kojence – jaké má účinky? 4.83/5 (12)

Meruňkový olej pro miminka a kojence - jaké má účinky?Jako maminky chceme udělat vše pro to, aby naše miminka byla šťastná a zdravá, že? Na blozích, v novinách a webech se objevují různé výrobky pro péči o miminka, což může být občas matoucí. V tomto článku si povíme o výhodách používání meruňkového oleje a konkrétně o tom, jak může prospět vašemu miminku.

Meruňkový olej je běžná složka kosmetických produktů pro děti

Meruňkový olej je velmi jemný, a proto je celkem běžnou složkou dětských výrobků. Dětská pokožka je velmi citlivá na jakýkoli typ vnějšího stimulantu a krémy, balzámy a mýdla vyrobené z meruňkového oleje jsou často velmi užitečné pro maminky, jako jsme my, které chtějí mít miminko čisté, s jemnou pokožkou a krásně voňavé!

Meruňkový olej – bohatý na vitamíny a skvělý na masáže

Meruňkový olej je mnoha lidmi cíleně vyhledávaný, protože obsahuje velké množství vitamínu E a krásně zvláčňuje pokožku. Můžete nanést olej na dítě a ruce nebudete mít nepříjemně mastné. Často se tento olej používá k masážím miminek, takže když miminko natíráte miminko, myslí si, že je ve wellness. Miminka milují masáže! Po nanesení meruňkový olej nezanechává mastný film jako některé jiné oleje. Což je super. Všimnete si, že se vy i miminko máte měkčí a jemnější pleť, ale po aplikaci nemáte ten pocit mastnoty. Skvělé, že?

Kyselina olejová a linolová se nacházejí v opravdu vysokém množství v meruňkovém oleji. Když vitamín A pronikne do pokožky, pomáhá jí vypadat mladistvěji, bojuje proti vysoušení a dokonce zmírňuje některé formy podráždění pleti. Jednoduše tím, že meruňkový olej do pleti vmasírujete a rozetřete, bude vaše dítě mít jemnou pokožku a bude šťastné.

Meruňkový olej se používá i v alternativní medicíně

Kromě toho, že se po aplikaci meruňkového oleje cítí miminko příjemně, používají jej Číňané i v praxi alternativní medicíny. Existují tvrzení o zklidnění zánětu a podráždění některých kožních problémů po aplikaci tohoto oleje.

Pokud si chcete udržet spokojené miminko, pak je použití meruňkového oleje určitě skvělý nápad. Často, když se snažíme dostat naše děti do postele, zdají se být neklidné, skoro jako by se něčeho obávaly. Někdy si chtějí jen hrát a bavit se. Kdykoli přidáte do večerní rutiny s koupelí zpěv a trochou meruňkového oleje – pomůže to miminku uklidnit se, vonět a cítit se skvěle a dostat se do rutiny, která mu bude prospěšná.

Díky různým výhodám meruňkového oleje má prostě smysl používat tento olej pro vašeho nejcennějšího milovaného. Udržování jejich pokožky hydratované a zdravé, když jsou ještě malé děti, jim dá dobrý základ pro správné postupy péče o pleť v budoucnu.

TIP: Po výměně plenky zkuste dát meruňkový olej na zadeček miminka.

A jaké další oleje použít na masáž miminek?

Jedna z nejčastějších otázek, které dostávám v souvislosti s masáží kojenců, je o tom, jaký druh oleje použít. Mnoho odborníků doporučuje vysoce kvalitní (nejlépe organické), neparfémované, za studena lisované ovocné nebo rostlinné oleje jako zlatý standard pro masáže kojenců.

Sponzorováno

Olej lisovaný za studena se vyrábí strojním lisováním ovoce, semínek nebo ořechů při nízké teplotě. Mnoho rodičů je zpočátku skeptických. „Stolní olej?“ budou se ptát. Ano, kuchyňský olej! Pro masáž kojenců je opravdu nejlepší olej na potravinářské bázi. Existuje mnoho skvělých možností na výběr – hroznový olej a světlicový olej jsou dva z mých oblíbených, ale kokosový olej, jojobový olej, avokádový olej, dále pak právě meruňkový olej, sladký mandlový olej a dokonce olivový olej mohou být také dobrou volbou.

Dávejte pozor na potenciální alergie a citlivost – jakýkoli ořechový olej nemusí být skvělou volbou pro dítě s možnou alergií nebo rodinnou anamnézou alergií na ořechy.

Stále se můžete divit, proč je preferovanou volbou olej na potravinové bázi. Čtěte dále a dozvíte se 5 důvodů, proč byste k masáži miminka měli používat ovocný nebo rostlinný olej.

Důvod č. 1 – Masážní olej se vstřebává do pokožky vašeho dítěte. Komerční dětský olej je na ropné bázi a často má přidané chemikálie a vůně. Chtěli byste raději vystavit jemnou pokožku vašeho dítěte přírodnímu produktu z ovoce nebo zeleniny nebo produktu, který je vyroben s mnoha přísadami? Výběr se mi zdá docela snadný. Oleje na bázi potravin jsou jedlé, a proto je tělo považuje za stravitelné. Potravinové oleje také obsahují prospěšné vitamíny a minerály a jsou velmi výživné pro pokožku.

Důvod č. 2 – Nemusíte se obávat, že se dítěti dostane do úst nebo očí potravinový olej. Všichni víme, jak často si děti dávají ruce do úst nebo na obličej. Pokud má dítě stále olej na rukou nebo pažích z masáže a přiloží si ruce na obličej, šance na podráždění je mnohem menší u potravinového oleje než u produktu na bázi ropy. Opět platí, že oleje na bázi potravin jsou bezpečné a jedlé.

Důvod č. 3 – Použití neparfémovaného oleje umožňuje, aby se přirozený pach pečovatele přenesl na dítě během masáže, což je důležitý prvek vzájemného spojení. Pro miminko není nic uklidňujícího než vůně jejich mámy nebo táty. Masáž olejem na bázi potravin umožňuje, aby se tyto přirozené vůně staly součástí přínosu masáže pro miminko. Není nutné používat něco s přidanou vůní.

Důvod č. 4 – Oleje na bázi potravin jsou méně kluzké než komerční dětské oleje nebo masážní oleje. Zkuste vetřít kapku nebo dvě kuchyňského oleje (jakéhokoli druhu) do horní části ruky. Zjistíte, že se olej rychle vstřebá a není přehnaně těžký ani mastný. Při masáži kojenců nanášíme na ruce více oleje podle potřeby, abychom měli jistotu, že naše ruce budou snadno klouzat po pokožce dítěte; dětská pokožka však zůstává jemná a není mastná, protože se olej tak snadno vstřebává. Miminka během masáže nekloužou tak, aby bylo nebezpečné nebo náročné s nimi manipulovat nebo je oblékat. A to je také důležité.

Zajímavost: Děti dokážou rozeznat vůni své matky od tisíců jiných žen.

Důvod č. 5 – Potravinářský olej je levnější a snadno se shání. Když jsem v roce 2005 začala s výukou kojenecké masáže, hledání organického oleje bylo trochu náročnější a obvykle to znamenalo výlet do místního obchodu se zdravou výživou. Dnes můžete ve většině obchodů s potravinami různé organické oleje lisované za studena. Lahvička bude mít datum spotřeby a poskytne doporučení ohledně trvanlivosti a správného skladování oleje. Aby se olej snadněji používal při masáži, naliji si 60ml oleje do menší lahvičky s odklápěcím uzávěrem a velkou lahvičku uložím do lednice.

Zkuste meruňkový olej pro své miminko i vy. Kupte si nějaký kvalitní, pro své miminko chcete jen to nejlepší.

Sponzorováno

A co vy? Používáte meruňkový olej? Napište mi do komentářů. Moc díky.

A dále si o meruňkovém oleji přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva