Sponzorováno

Meruňkový olej na ekzém – jak a proč použít? 4.82/5 (11)

Meruňkový olej na ekzémOleje „těžíme“ z přírody a používáme je ve vaření, kosmetickém průmyslu i v průmyslu péče o pleť. Oleje jsou důležitou součástí našeho každodenního života. Pokud jde o kosmetický průmysl, můžeme mluvit o dvou různých typech olejů – esenciálních olejích a nosných olejích.

Všichni jste určitě slyšeli o esenciálních olejích. Esenciální oleje jsou oleje získané z květin, ovoce a dalších rostlin, které jsou bohaté na charakteristickou vůni těchto rostlin. Tyto oleje jsou většinou vyráběny destilací. Esenciální oleje jsou velmi těkavé, což znamená, že se rychle odpařují. Používají se v parfémovém průmyslu, kosmetice, dochucovadle potravin a nápojů atd.

Nosné oleje známé také jako základní oleje se používají k ředění nebo zmírnění esenciálních olejů. Termín „nosné oleje“ se používá, protože tyto základní oleje se používají k přenosu oleje (mazu) do pokožky. Pokud na pokožku naneseme samotné esenciální oleje, vypaří se ve chvíli, kdy je naneseme. Proto potřebujeme nosné oleje.

Na trhu je mnoho olejů z jader s úžasnými zdravotními přínosy. Dnes budeme hovořit o oleji z meruňkových jader, protože jej považujeme za velmi důležitý pro péči o pleť.

Olej z meruňkových jader je pro pleť super

Olej z meruňkových jader je obecně široce používán v průmyslu péče o pleť, protože se krásně a snadno vstřebává do pokožky. Nejen to, ale je bohatý na vitamín E, mastné kyseliny a má protizánětlivé vlastnosti. Olej z meruňkových jader je také dobrým omlazovačem pleti.

K čemu se používá olej z meruňkových jader?

Olej z meruňkových jader se používá jak v kulinářském světě, tak v kosmetickém průmyslu a i v péči o pleť. Ten druh, který se však používá pouze v kosmetice není jedlý. Pokud tedy plánujete použití meruňkového oleje v kuchyni, musíte hledat výhradně jedlý druh.

V kosmetice se meruňkový olej kvůli mnoha vlastnostem, které má na pokožku, vlasy a celkové zdraví. Je bohatý na vitamíny E a K a je plný různých antioxidantů. Málokdo o něm slyšel, takže málokdo ví, jaké výhody přináší.

Výhody oleje z meruňkových jader pro pokožku

Výhody oleje z meruňkových jader pro péči o pleť a vlasy:

  • Omlazení pleti
  • Protizánětlivé vlastnosti
  • Zlepšuje elasticitu pokožky
  • Zklidňuje
  • Zvlhčuje
  • Snižuje stres v buňkách
  • Léčí akné
  • Stimuluje růst vlasů
  • Vyživuje vlasy

Vidíte tedy, že důvodů použití oleje z meruňkových jader na pleť je mnoho. Tento lehký, hladký a zdravý olej dodá vaší pokožce zářivost a lesk, přičemž vás udrží svěží a obnoví vaše kožní buňky.

Sponzorováno

Meruňkový olej na ekzém

Meruňkový olej ale není užitečný jen pro udržení hladkého a lesklého vzhledu pokožky – pomáhá také při léčbě řady kožních onemocnění včetně ekzému, svědění a řady dalších dráždivých stavů. To je konkrétně způsobeno antioxidačními sloučeninami, které tento jemný olej má.

Nejen, že obsahuje zajímavé množství vitamínu E, který je již dlouho spojován se zdravější pokožkou, ale antioxidanty v meruňkovém oleji chrání pokožku před účinky volných radikálů, které mohou zhoršení stavu pleti a známky předčasného stárnutí.

Vzhledem k citlivé povaze ekzému jsou jemné oleje klíčové pro léčbu podrážděné, zanícené pokožky. Olej z meruňkových jader (a mimochodem i olej z konopných semínek) je jemný, ale zároveň silný! Meruňkové semínko je plné vitamínu E a mastných kyselin, které pomáhají obnovit vlhkost pokožky. Přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje pro zklidnění pokožky a boj proti bakteriím způsobujícím zánět. Levandulový olej je protiplísňový, antiseptický a protizánětlivý a pomůže obnovit rovnováhu pokožky.

Při aplikaci na svědivou, popraskanou, poraněnou nebo bolavou pokožku usnadňuje rychlejší hojení, aniž by zanechával mastné zbytky. Je ideální pro použití na aknózní pleť nebo pokožku postiženou ekzémy a lze jej přidat do přírodních domácích hydratačních krémů na obličej a tělo.

Takže závěr? Olej z meruňkových jader zjemňuje, snadno se vstřebává a také skvěle zmírňuje svědivé projevy ekzému. Tento olej se používá méně než mandlový olej, protože je o něco dražší. Ale je perfektní! Protože tento olej má super protizánětlivé vlastnosti, lze jej použít ke zklidnění kožních onemocnění, jako je ekzém. Způsobuje také rychlejší hojení pleti. Rychle se vstřebává do pokožky.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste použít meruňkový olej na ekzém?

A dále si o ekzému přečtěte

Zdroje článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva