Sponzorováno

Arganový olej pro novorozence – je vhodný? A jak ho použít? 4.8/5 (10)

Arganový olej je super pro masáž novorozenců

Arganový olej je super pro masáž novorozenců

Arganový olej, extrahovaný z jader arganového stromu, je přirozený organický produkt. Je známý také pod názvem tekuté zlato. Je bohatý na mnoho prospěšných živin a vitamínů, jako je vitamín E a dokonce i esenciální mastné kyseliny. Tyto vynikající vlastnosti dělají z arganového oleje jeden z nejužitečnějších olejů pro zdravé vlasy a pokožku. Je ale vhodný i pro novorozence? Na to se podíváme v našem dnešním článku.

Jaké jsou přínosy arganového oleje pro kojence a novorozence?

Je tedy arganový olej bezpečný pro děti? Ano je, arganový olej (Argania Spinosa) je bezpečný pro novorozence, kojence a batolata. Mnoho předních organických a přírodních produktů pro péči péči o pleť novorozenců používá arganový olej k léčbě dětského akné, jako přírodní zvlhčovač pokožky a může dokonce pomoci při léčbě dětského ekzému.

Arganový olej je bohatý na mastné kyseliny, jako je kyselina olejová, linolová a palmitová. Tento olej neucpává póry, což je super. Jeho vstřebávání je navíc rychlé a zanechává na pokožce nemastný pocit. Díky tomu je dokonalým olejem pro pokožku vašeho dítěte.

Arganový olej má pro děti celkem hodně zdravotních výhod. Pojďme se podívat na ty největší.

1. Pomáhá s ekzémem a psoriázou u novorozenců

Maročané tradičně používali arganový olej k redukci a léčbě ekzémů a lupénky. Jak u dospělých, tak i u novorozenců. Olej můžete nanášet na postižená místa na těle a jemně masírovat tyto partie každý den. U miminka lze tímto olejem zmírnit ekzém. Ekzémy a lupénku lze zmírnit použitím oleje i u dospělých. Arganový olej můžete aplikovat přímo na pokožku – pleť začne hojit, pocit svědění se výrazně sníží.

2. Snižuje vyrážky a jizvy na dětské pleti

Vyrážky z plen jsou u kojenců velmi častým problémem (je to tzv. plenková dermatitida). Když aplikujete běžné dětské oleje, pokožka vašeho dítěte se může ucpat (některé krémy jsou produkty na bázi ropy). To naruší přirozenou ochrannou bariéru dětské pokožky.

Proto je nejlepší používat arganový olej pro dětskou pokožku, protože je nemastný a pokožka se jistě snadno vstřebá. Nanášení arganového oleje na oblasti s vyrážkou sníží vyrážky, a to v úžasné míře. Pozoruhodné zlepšení uvidíte zejména tehdy, když budete každý den na problémové oblasti aplikovat několik kapek oleje. Jiné typy kožních vyrážek, skvrn a jizev lze také redukovat pomocí tohoto oleje. Arganový olej vždy udrží pokožku revitalizovanou a hydratovanou. Tímto způsobem jizvy a vyrážky pomalu mizí z kůže.

3. Super pro pravidelnou masáž miminka

Arganový olej lze použít k pravidelné masáži dětského těla a i dětského obličeje. Používání tohoto oleje bude pro vaše dítě prospěšné, protože je přírodní, na rozdíl od jiných dětských produktů, které jsou vyrobeny z chemikálií na ropné bázi. Arganový olej je vyroben výhradně z minerálního oleje. Olej je nedráždivý a díky tomu je jedlý a vysoce výživný.

4. Pro aplikaci na pokožku hlavy dítěte

Seboroická dermatitida je kožní onemocnění, kterým často trpí i děti. Nezpůsobuje sice žádné svědění u dítěte, ale je to zánětlivý stav. Je to žlutá krusta, mastná nebo šupinatá na pokožce hlavy dítěte, způsobená hromaděním odloučených kožních buněk, lepkavých kožních olejů a šupinek.

Lékaři se domnívají, že důvodem seboroické dermatitidy je houbová infekce. Pravidelným nanášením tohoto přírodního oleje na pokožku hlavy miminka můžete během chvilky tento problém vyřešit.

5. Skvělý kondicionér pro vlasy novorozenců

Aplikace arganového oleje na pokožku hlavy nejen zlepší případnou dermatitidu, ale prokázala se také jako prospěšná pro úpravu vlásků vašeho dítěte a pro růst vlásků dítěte. Snižuje krepatění vlasů a zjemňuje vlasy. Arganový olej také omlazuje matné, roztřepené konečky a lámavé vlasy. Vše, co musíte udělat, je vzít pár kapek přírodního oleje na dlaň a aplikovat ho od pokožky hlavy až po konečky vlasů. Zlepšení zaznamenáte během několika dní.

6. Léčba akné u miminek

Dětské akné postihuje mnoho novorozenců. Je také známé jako Erythema toxicum neonatorum a obvykle se jedná o kožní vyrážku. To je obvykle způsobeno hormony, které stimulují mazové žlázy dětí, které způsobují pupínky. Arganový olej pomáhá kontrolovat tvorbu kožního mazu a chrání pokožku před dalšími infekcemi a poškozením.

Sponzorováno

7. Předchází obezitě, kardiovaskulárním onemocněním a hypotyreóze

Arganový olej obsahuje vysoce nenasycené esenciální mastné kyseliny a další fenolické sloučeniny, jako jsou fytosteroly, výrazně se snižuje riziko srdečních onemocnění, hypercholesterolémie a obezity. Snižuje také riziko rozvoje hypotyreózy v důsledku přítomnosti nenasycených mastných kyselin.

8. Zlepšuje imunitní systém

Další úžasnou výhodou pravidelné konzumace arganového oleje je, že je dobrý při zlepšování imunitní reakce imunitních buněk přítomných v těle.

9. Chemoprotektivní vlastnosti proti rakovině

Další unikátní terapeutickou vlastností tohoto oleje je, že poskytuje chemoprotektivní účinek. Je to proto, že arganový olej je bohatý na y-tokoferol, což je silný antioxidant, který pochází z rodiny tokoferolů.

10. Užitečný pro změkčení pokožky

Protože je arganový olej bohatý na nenasycené mastné kyseliny, můžete je aplikovat na pokožku. Tato vlastnost oleje zabrání ztrátě vlhkosti a vysoušení pokožky. Proto je považován za jeden z nejlepších přírodních zvlhčovačů pleti.

Jaký je vlastně původ arganového oleje?

Arganový olej, odborně Argania Spinosa olej, pochází z plodů argánie. Tento strom roste v Maroku (to proto se tomuto oleji někdy říká marocký olej). V závislosti na procesu extrakce obsahuje arganový ořech 30-50 % arganového oleje.

Její mateřská rostlina, Argania Spinosa, je ohroženým stromem a zařazeným do světového dědictví UNESCO.

Argania Spinosa

Argania Spinosa

První skupinou, která produkovala arganový olej, byl domorodý kmen Berberů ze severní Afriky. Jak berberské ženy z Maroka vůbec extrahovaly arganový olej? Pečlivou prací, kterou tyto ženy i nadále zdokonalovaly. Na začátku jim pomáhaly kozy „stromolezci“. Když kozy vylezly na arganové stromy, aby hledaly potravu, snědly ovoce a ořechy vyplivly. Ženy by pak tyto ořechy sbíraly a rozlouskaly je tradičním způsobem. Po mnoho let seděly domorodé ženy z kmene Berberů v kruzích a jen bušily do vnější skořápky arganového ořechu. Odhaduje se, že skořápku je 16krát obtížnější rozlousknout než skořápku lískového ořechu. K rozlousknutí ořechu je potřeba trpělivost a je zapotřebí určité množství umu a mistrovství, aby se zabránilo zničení tří jader uvnitř ořechu.

Tradiční metoda, kterou tyto ženy používají, je vlastně stejný proces již stovky let. I nyní jsou tyto ženy považovány za jedinou strážkyni této techniky. Nyní se však už vynechávají kozy a plody se sbírají přímo z arganového stromu. Díky procesu extrakce a široké znalosti výhod arganového oleje je nyní arganový olej jedním z nejdražších olejů na světě.

Výhody arganového oleje pro pokožku se v poslední době staly dobře známými. Využijte proto tento cenný olej i pro pokožku vašich malých dětí, kojenců a novorozenců.

Zde si vyberte z nabídky arganových olejů

Arganový olej je základem mnoha luxusních produktů kosmetického průmyslu. Ale nejen tam. Používá se ale také jako dip na chleba při snídani a dochucovadlo do kuskusu nebo těstovin (pozor, musí jít o jedlý arganový olej). To vlastně není moc překvapivé, protože organický arganový olej je bohatý na vitamín E a antioxidanty. Posledně jmenovaná složka slouží jako dominantní síla při likvidaci potenciálně nebezpečných volných radikálů. Ano, arganový olej je bohatý na přírodní antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály. Obsahuje také více sloučenin, které regenerují tělo a chrání ho před zářením, jako jsou: karotenoidy, polyfenoly, fytosteroly, vitamín E.

Arganový olej prostě šetrně pečuje o pokožku kojenců, novorozenců a malých dětí.

Sponzorováno

Masírujte tímto olejem pokožku vašeho dítěte? Budeme moc rádi za komentáře a vaše zkušenosti.

A dále si přečtěte

Zdroje článku a studie o arganovém oleji

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva