Sponzorováno

Meruňkový olej na vlasy – jak a proč ho používat 4.75/5 (16)

Zdá se, že měsíc co měsíc je tu nový olej, o kterém se říká, že přináší úžasné výsledky pro vaše vlasy: třeba kokosový olej, avokádový olej, makadamiový olej a další. Podívejme se na nejnovější kousek na tomto seznamu: meruňkový olej. Tento ovocný olej prý umí udělat měkčí a jemnější pokožku hlavy a umí podpořit i zdraví a krásu vlasů. Je ale humbuk kolem meruňkového oleje oprávněný?

Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste získali informace o všem, co potřebujete vědět o meruňkovém oleji a jeho použití na vlasy.

Fakta o meruňkovém oleji

  • Vlastnosti: Zvláčňující a protizánětlivý.
  • Hlavní výhody: Změkčuje vlasový stvol (to je část vlasu, která vyčnívá nad pokožku), zklidňuje pokožku hlavy a přitahuje vlhkost.
  • Jak často jej můžete používat: Bezpečné použití na vlasy a pokožku hlavy podle potřeby.
  • Funguje dobře s většinou produktů péče o vlasy.

Výhody meruňkového oleje na vlasy

Mnoho z nás používá oleje k dodání lesku vlasů a uzamčení vlhkosti ve vlasech. Díky tomu jsou pak vlasy jemnější a hebčí.

V případě meruňkového oleje je tento olej bohatý na mastné kyseliny – má tak mnoho výhod jak pro vlasy, tak pro pokožku hlavy. Meruňkový olej obsahuje kyselinu linolovou a olejovou, což jsou omega-9 mastné kyseliny a působí jako skvělé změkčovadlo, díky kterému jsou vlasy a vlasová pokožka měkčí a poddajnější. Meruňkový olej tak nejen utěsňuje vlhkost, ale také absorbuje malé množství vody ze vzdušné vlhkosti a pomáhá udržovat bariéru hydratace uvnitř pramene vlasů a uvnitř pokožky hlavy.

Kromě zvlhčujících schopností má meruňkový olej vitamín, který pokožku miluje a který může být skvělý i pro naši pokožku hlavy. Meruňkový olej má vysoké koncentrace vitamínu A, což je vitamín potřebný pro omlazení buněk a stimulaci kolagenu.

Dále je meruňkový olej bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které poskytují ochranu a vlhkost pokožce hlavy tím, že snižují zánět, který může vést k problémům s pokožkou hlavy a řídnutí nebo vypadávání vlasů. Obsahuje také vysoké množství vitamínu E, který je nezbytný pro zdraví pokožky hlavy.

Čím zdravější je vaše pokožka hlavy, tím kvalitnější vlasy rostou.

S tímto olejem jsou měkčí, lesklé, hydratované prameny a zdravější pokožka hlavy vzdáleny jen pár kapek – ale klíč je v tom, jak meruňkový olej na vlasy používáme.

Meruňkový olej je super hlavně na pokožku hlavy

Oleje jsou obvykle vhodné pro kudrnaté vlasy. Oborníci však doporučují použití meruňkového oleje pouze na pokožku hlavy. Tento olej je opravdu ideální pro pokožku hlavy. Pokud chcete hydratovat suchou nebo podrážděnou pokožku hlavy, vřele doporučujeme používat meruňkový olej. Odborníci nedoporučují nanášet oleje přímo na vlasy samotné, protože při příliš dlouhém působení mohou vytvářet jakési nánosy. Většina lidí si pak nedostatečně umyjí vlasy z důvodu nedostatku času nebo použijí šampon, který je prostě příliš jemný.

Sponzorováno

Přidáním oleje přímo do vlasů přidáte další vrstvu, kterou je třeba následně z vlasů očistit. Případné usazování může způsobit, že vlasy vypadají matně, jsou náchylné k zacuchávání a zatěžují se. Pokud rádi používáte oleje na vlasový stvol, jemný, ale účinný čisticí prostředek je nezbytností k odstranění všech nahromaděných vlasových přípravků a olejů z vlasů. Na to pamatujte, je to důležité.

Jak používat meruňkový olej na vlasy

Většina vlasových expertů radí lehce pokapat meruňkový olej na vlasový stvol, do oblasti kořene vlasu. Protože meruňkový olej je protizánětlivý, může pomoci šupinaté zanícené pokožce hlavy tím, že proniká přes vnější vrstvu pokožky. Ale pozor, olej tento stav úplně nevyléčí, ale mohl by potenciálně pomoci uklidnit pokožku díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Meruňkový olej je vynikající nosný olej a má několik dalších doporučení, jak jej začlenit do rutiny péče o vlasy. Samotný může být použit ke zvlhčení a výživě pokožky hlavy a folikulu, ale protože je to skvělý nosný olej, může být smíchán s jinými esenciálními oleji, aby pomohl distribuovat jejich vlastnosti. Oblíbeným esenciálním olejem je citron pro čištění pokožky hlavy a cedrové dřevo pro stimulaci růstu vlasů. Měly by být vždy smíchány s nosným olejem, protože žádný esenciální olej nemůže zůstat na pokožce hlavy nebo na povrchu pokožky sám o sobě dostatečně dlouho.

Je pravda, že na trhu zatím není mnoho přípravků na čištění vlasů, vlasových masek nebo stylingových přípravků s meruňkovým olejem. Ale výhody tohoto ovocného oleje stojí za jeho přidání do vaší rutiny péče o vlasy. Přidání několika kapek tohoto 100% oleje bez GMO do směsi na vlasy je jednoduchý způsob, jak mohou vaše vlasy absorbovat všechny výhody tohoto mnohostranného oleje.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste meruňkový olej na vlasy? Napište nám do komentářů.

A dále si o meruňkovém oleji přečtěte

Zdroje článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva