Sponzorováno

Chcete, aby vaše dítě zhublo? Pouze dieta nestačí! 4.75/5 (4)

Chcete, aby vaše dítě zhublo? Pouze dieta nestačí!Zakazovat dítěti s nadváhou sladkosti nebo jídlo nemá smysl. Chce to pořádný režim a pohyb. Vhodné je také změnit rutinu v domácnosti.

Chcete, aby vaše dítě zhublo?

Co dělat pro to, aby Vaše dítě zhublo a vyhnulo se tak dětské obezitě? Podívejte se na naše tipy.

 • Dbejte, aby jídlo dítě dostávalo pravidelně, pětkrát denně v malých množstvích. Dohlédněte, aby snídalo (až 40% teenagerů ráno nesnídá). Kromě sladkostí vylučte z jídelníčku dítěte uzeniny, tučná masa, smetanová a kynutá jídla, slazené nápoje včetně kakaa a džusů. Nezapomeňte, že i mléko je bohaté na tuky. Kontrolujte jeho pitný režim. Zařaďte zeleninové přílohy a ovoce, ale spíše dopoledne. Buďte mu příkladem, i vy omezujte sladkosti a kalorická jídla.
 • Jedení je společenská událost. Utkejte se jako rodina u stolu alespoň jednou denně. Pokud to není možné při večeři či na oběd, snažte se spolu snídat. Nedopusťte, aby si člen rodiny nabral jídlo a přihříval ho v mikrovlnce. Dítě musí vidět, co a kolik má na talíři.
 • Podporujte jeho sociální kontakty. Pozvěte spolužáky na návštěvu, oslavy. Nadchněte ho pro kroužky a aktivity, které ho odlákají od ustavičné potřeby jíst. Pořiďte mu želvu či křečka a má-li smysl pro zodpovědnost, pejska. Procházky a péče o živou bytost udělají své.
 • Pokud se mu nedaří hubnout, nedeptajte ho kritikou. Pochvalte ho za každý gram, ale nenuťte ho vážit se denně, stačí jednou za týden. Příbuzné, zejména sourozence a prarodiče, upozorněte, že musí dodržovat režim. Požádejte je, aby to akceptovali a nenabízely mu „zakázané“ potraviny a nápoje.

Musí se hýbat!

Sport by měl dítě s nadváhou bavit, ale nesmí zatěžovat klouby.

Sponzorováno

Plavání a vodní gymnastika: Šetří klouby a posilují zejména zádové svaly. Voda nadnáší, takže kila navíc nebude cítit. Tučné děti se často stydí svléknout, pomůže župan a vaše podpora.

Cyklistika: Posiluje kondici a výdrž. Přesvědčte dítě, aby sedlo na kolo, kdykoliv mu to počasí a povinnosti dovolí. O víkendech se vydejte na cyklotúru.

Kolečkové a ledové bruslení: Posiluje svalstvo nohou, zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Pozor na pády – dítě s nadváhou musí mít chrániče.

Turistika: Posiluje srdce, krevní oběh a zpevňuje tělo a všechny svalové skupiny. Ideální pro celou rodinu a nejlevnější.

Bojová umění: Vhodné na sebeovládání, posílení svalů, pohyblivost a zejména sebedůvěru. Schopnost umět se ubránit dodá dítěti odvahu a pocit rovnocennosti. Pozor však na klouby, zejména kolena!

Sponzorováno

Ježdění na koni: Je to drahý sport, ale koníci dokáží zázraky. Ovlivňuje zejména na posilování zádových svalů, břicha a stehen.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva