Sponzorováno

Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i duši 4.88/5 (16)

 • Judo je sport, který má mnoho potenciálních benefitů pro zdraví dětí.
 • Judo je fyzicky náročný sport, který zlepšuje celkovou kondici dětí. Pomáhá budovat sílu, vytrvalost, flexibility a koordinaci pohybů.
 • Judo zahrnuje různé pohyby a techniky, které pomáhají dětem rozvíjet své motorické dovednosti, včetně rovnováhy, koordinace, rychlosti a pružnosti.
 • Judo učí děti techniky sebeobrany a základy sebeovládání, což může zvýšit jejich sebevědomí a pocit bezpečí.
 • Judo je spojeno s určitými etickými principy, jako je disciplína, respekt k učitelům a soupeřům, sebeovládání a fair play. Tyto hodnoty jsou dětem vštěpovány během tréninků a soutěží.
 • Trénink juda poskytuje dětem příležitost poznávat nové přátele a budovat sociální dovednosti. Společně s ostatními dětmi trénují, soutěží a učí se spolupracovat jako tým.
 • Judo vyžaduje koncentraci a disciplínu, což může přispět k lepšímu soustředění dětí ve škole a v dalších činnostech.
 • Judo nabízí dětem možnost zapojit se do soutěží a turnajů, kde mohou testovat své dovednosti a schopnosti v rámci zdravé soutěživosti.
 • Regulérní fyzická aktivita jako judo může pozitivně ovlivnit mentální zdraví dětí tím, že snižuje stres, úzkost a depresi a zlepšuje náladu a pocity blaha.

Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i dušiMáte doma líné dítě, které potřebuje pohyb, nebo naopak hyperaktivní, které si nemá kde vybít energii? Řešením může být sport, přičemž skvělou volbou je bojové umění judo.

Z dětí totiž dokáže s pomocí dobrých trenérů vytvořit komplexně rozvinuté osobnosti, které jsou odolné vůči chorobám i pádům, vědí, co je to etika a morálka a samozřejmě, mají pevné a ohebné tělo.

Sponzorováno

Judo rozvíjí celé tělo

Jak vysvětlil předseda Slovenského svazu judo Ján Krišanda, toto bojové umění dokáže v mnohém pomoci, ale na profesionální úrovni je to běh na dlouhé tratě. „Nestačí rok či dva trénovat, člověk se s tím musí ztotožnit. Seriózní výsledek může přijít až po pěti či šesti letech“ řekl.

Podle jeho slov však námaha rozhodně stojí za to – judo je totiž výjimečné v tom, že není jednostranným sportem a člověk trénuje celé tělo. Takto nehrozí žádné svalové disproporce.

Judo je i o morálce a úctě

„Judisté ​​mohou hrát cokoli, zacvičí komplexně všechno, mají sebedůvěru a kontrolované chování. Nejsou agresivní a patří mezi ty nejinteligentnějších sportovce“ vysvětlil Krišanda. V judu zároveň existuje kodex, ve kterém si sportovci osvojí zásady přátelství, úctu k soupeři i sebeovládání.

Právě to podle Krišandu může motivovat rodiče, aby děti přihlásili na tento sport. Zároveň se prostřednictvím trenéra dozvědí více o svém potomkovi z pohledu dalšího člověka, který s ním tráví množství času. Začít je nejvhodnější ve věku šesti let, ale pozdě není nikdy. Další výhodou juda je fakt, že patří k nejméně úrazovým sportů , ačkoli to tak na první pohled nevypadá.

Z bojového umění sport

Judo je poměrně mladým bojovým uměním, které v dnešní podobě existuje od 19. století. Založil ho Jigoro Kano, který zkombinoval několik technik vhodných na sebeobranu z několika bojových umění. Postupně z něj však vznikl sport, v jehož rámci judisté ​​soutěží ve více váhových kategoriích. Na olympiádě patřilo ke sportům s nejsilnějším zastoupením, předběhly ho jen sporty jako atletika a plavání.

Celkově lze říci, že judo je výborným sportem pro děti, který nejen podporuje fyzickou kondici, ale také rozvíjí jejich sociální a mentální dovednosti a učí je důležitým životním hodnotám a principům.

A co vy? Dali jste dítě na judo? Nebo na jiný sport?

VIDEO: Jak vypadá judo dětí?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i duši”

  1. Renata Rožková napsal:

   Dobrý den, s článkem naprosto souhlasím.Náš syn navštěvuje judo již druhým rokem a díky naši úžasným trenérům ho to tam baví čím dál víc :-)
   Velké díky trenérům z oddílu 1. Judo Club Baník Ostrava : R. Martínek, M.Boháčová,B Vykoupil a spol. Jste skvělí !!!!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva