Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i duši 4.88/5 (16)

Sponzorováno

Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i dušiMáte doma líné dítě, které potřebuje pohyb, nebo naopak hyperaktivní, které si nemá kde vybít energii? Řešením může být sport, přičemž skvělou volbou je bojové umění judo. Z dětí totiž dokáže s pomocí dobrých trenérů vytvořit komplexně rozvinuté osobnosti, které jsou odolné vůči chorobám i pádům, vědí, co je to etika a morálka a samozřejmě, mají pevné a ohebné tělo.

Judo rozvíjí celé tělo

Jak vysvětlil předseda Slovenského svazu judo Ján Krišanda, toto bojové umění dokáže v mnohém pomoci, ale na profesionální úrovni je to běh na dlouhé tratě. „Nestačí rok či dva trénovat, člověk se s tím musí ztotožnit. Seriózní výsledek může přijít až po pěti či šesti letech“ řekl.

Podle jeho slov však námaha rozhodně stojí za to – judo je totiž výjimečné v tom, že není jednostranným sportem a člověk trénuje celé tělo. Takto nehrozí žádné svalové disproporce.

Sponzorováno

Judo je i o morálce a úctě

„Judisté ​​mohou hrát cokoli, zacvičí komplexně všechno, mají sebedůvěru a kontrolované chování. Nejsou agresivní a patří mezi ty nejinteligentnějších sportovce“ vysvětlil Krišanda. V judu zároveň existuje kodex, ve kterém si sportovci osvojí zásady přátelství, úctu k soupeři i sebeovládání.

Právě to podle Krišandu může motivovat rodiče, aby děti přihlásili na tento sport. Zároveň se prostřednictvím trenéra dozvědí více o svém potomkovi z pohledu dalšího člověka, který s ním tráví množství času. Začít je nejvhodnější ve věku šesti let, ale pozdě není nikdy. Další výhodou juda je fakt, že patří k nejméně úrazovým sportů , ačkoli to tak na první pohled nevypadá.

Z bojového umění sport

Judo je poměrně mladým bojovým uměním, které v dnešní podobě existuje od 19. století. Založil ho Jigoro Kano, který zkombinoval několik technik vhodných na sebeobranu z několika bojových umění. Postupně z něj však vznikl sport, v jehož rámci judisté ​​soutěží ve více váhových kategoriích. Na olympiádě patřilo ke sportům s nejsilnějším zastoupením, předběhly ho jen sporty jako atletika a plavání.

VIDEO: Jak vypadá judo dětí?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Přihlašte dítě na judo, rozvine mu tělo i duši”

  1. Renata Rožková napsal:

   Dobrý den, s článkem naprosto souhlasím.Náš syn navštěvuje judo již druhým rokem a díky naši úžasným trenérům ho to tam baví čím dál víc :-)
   Velké díky trenérům z oddílu 1. Judo Club Baník Ostrava : R. Martínek, M.Boháčová,B Vykoupil a spol. Jste skvělí !!!!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva