Sponzorováno

Zájmový kroužek: Který je ten správný pro vaše dítě? 4.63/5 (16)

Zájmový kroužek: Který je ten správný pro vaše dítě?Uvažujete nad tím, že vašeho školáka přihlásíte do zájmového kroužku? Který je ten správný pro vaše dítě? Poradíme vám při výběru. Mnozí rodiče přemýšlejí nad tím, že své dítě přihlásí do jednoho či více zájmových kroužků. Jeho výběr však není radno podceňovat. Kroužek by měl totiž poskytnout možnost seberealizace, zábavy a rozvoje a nikoli nutnost či nechtěnou povinnost. Vždyť povinností mají děti přece dost během vyučovacího procesu. V současnosti je nabídka zájmových činností ve volném čase opravdu rozmanitá. Podle čeho se řídit při výběru vhodného kroužku?

Záleží hlavně na dítěti

Každé dítě je jedinečné a baví ho něco jiného. Rovněž věk, temperament, vlastnosti. To vše ovlivňuje to, co osloví jeho osobnost. Nebuďte proto neoblomní v tvrzení, že nejlépe víte, co je pro něj vhodné a neplňte si přes vaše dítě nesplněné sny. Bude totiž trpět nejen ono ale i vy a vrátí se vám to dvojnásobně. Na druhé straně nezapisujte žáka na všechny kroužky, pro které se rozhodne. Často důvodem je, že tam jdou i jeho kamarádi. Zkuste pozorovat, co ho baví, v čem vyniká. O čem s nadšením mluví a čemu se věnuje ve volném čase.

Sponzorováno

Aktivní děti potřebují sport

Máte doma neposedné a aktivní dítě? Udržet ho na jednom místě je pro vás problém? Pak je nejlepší volbou pro něj sportovní kroužek. Také, zda je lepší kolektivní nebo individuální sport, vám prozradí temperament vašeho potomka. Rád si hraje v kolektivu nebo se raději spoléhá sám na sebe? V prvním případě jsou vhodné kolektivní sporty jako fotbal, hokej, volejbal, basketbal a podobně. Začínají se však objevovat i méně tradiční sporty, či bojová umění. V druhém případě zkusit tenis, šachy, gymnastiku i jiné.

Kreativita se dá rozvinout uměním

Pro mnohé děti je vhodnou volbou kroužek s uměleckým zaměřením jako například keramika, malování, výuka na různých hudebních nástrojích. Také taneční kroužky, které spojují „vybití energie“ s uměním, jsou dost oblíbené a žádané. Nabídka však často záleží na místě bydliště dítěte. Malá města a obce tolik možností nemají, kde problémem omezené nabídky bývají zejména finance.

Kroužky zaměřené na prověrku znalostí

Další možnosti využití volného času vašeho dítěte představují vědomostní kroužky jako například jazykový, matematický, či počítačový. Jen dejte pozor, abyste vaši ratolest příliš nezatěžovali. Po hodinách strávených ve škole totiž potřebuje změnu.

Na kolik kroužků dítě zapsat?

Sponzorováno

Nesnažte se vyplnit veškerý volný čas dítěte. I ono by mělo mít alespoň den pro sebe. Mnoho dětí v poslední době končí u psychologa. Důvodem mnohdy bývá přetíženost, frustrace, stres, který vzniká také z důvodu, že se vám váš potomek snaží vyhovět a nezvládá danou situaci.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Zájmový kroužek: Který je ten správný pro vaše dítě?”

  1. […] TIP: Vyberte pro dítě vhodný zájmový kroužek […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva