Sponzorováno

Má vaše dítě nadváhu? Změňte denní rutinu v domácnosti 4.68/5 (19)

Má vaše dítě nadváhu? Změňte denní rutinu v domácnostiMalé změny v domácí rutině, jako je například omezení času před televizí a delší spánek, mohou pomoci zbavit se nadváhy i u malých dětí s vysokým rizikem obezity. Doktorka Elsie Taverasová tvrdí, že zejména děti z rodin s nízkým příjmem jsou v nebezpečí vzniku obezity. „Už od věku 2 let sledujeme vyšší míru obezity mezi lidmi s nízkými příjmy a u menšin“ vysvětlila Taverasová, pediatrička z Massachusetts General Hospital for Children v Bostonu. Je u nich běžnější, že tráví více času před obrazovkou a málo spí.

Její tým sledoval 121 rodin s 2 až 5 -letými dětmi a polovině nařídili změny životního stylu, které kontrolovali při návštěvách. Ostatní rodiny dostali informace o zdravém vývoji dítěte. Výzkumníci pro news.health.com uvedli, že téměř polovina dětí už trpěla vzhledem na svůj věk nadváhou.

Po šesti měsících děti ve skupině se změnami spali asi o třičtvrtě hodiny více v noci a přes víkend sledovali televizi o hodinu kratší dobu. Výsledkem podle news.health.com byl pomalejší nárůst tělesné hodnoty. A co víc, upravilo se jejich BMI. Cílem výzkumu nebylo totiž hubnutí, ale jen dosažení zdravější tělesné hmotnosti.

Sponzorováno

sport-deti

Jak na to?

Pokud chcete podpořit u dětí více spánku, rodiče dopřáli svým dětem teplou koupel nebo jim přečetli knihu před spaním, což jim pomohlo navyknout si na zdravější spánkovou rutinu. Dvou až pětileté děti totiž potřebují až jedenáct hodin spánku. Rodiče děti často posadili před televizi, když se věnovali domácím pracím. Televizi je však třeba nahradit zdravější aktivitou.

Ideální je najít si hřiště nebo park, jako alternativu času před obrazovkou. Tento výzkum ukazuje, že při snaze je možné pomoci dětem s nadváhou poměrně jednoduše. Chování a BMI není vždy snadné změnit. Je zde totiž nezdravé jídlo či ekonomické a sociální problémy. V této studii však vidno pozitivní výsledky již po půl roce.

Sponzorováno

Pomalu by se takto dal zvrátit zhoubný nárůst případů nebezpečné obezity. Klíčové je právě domácí prostředí a správné naučené návyky. Zdravější domácí rutina, dost spánku, méně času před televizí a vhodná strava zajistí zdraví dětí. Je to však na rodičích. Zajistěte dětem dostatek aktivity.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Má vaše dítě nadváhu? Změňte denní rutinu v domácnosti”

  1. […] Zakazovat dítěti s nadváhou sladkosti nebo jídlo nemá smysl. Chce to pořádný režim a pohyb. Vhodné je také změnit rutinu v domácnosti. […]

  2. […] Čtěte také: Máte obézní dítě? Změňte domácnost! […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva