Sponzorováno

Recepty na (relativně) zdravé alkoholické drinky 4.8/5 (10)

Které alkoholické drinky patří mezi ty zdravější?

Které alkoholické drinky patří mezi ty zdravější?

Už jste zavřeli dveře za alkoholem? V jistém smyslu je to chytré rozhodnutí. Koneckonců, alkohol je vyroben z prázdných kalorií, což znamená, že neobsahuje žádné významné živiny, a alkoholické nápoje jsou navíc obecně vysoce kalorické. Ve skutečnosti vám vaše oblíbená margarita může způsobit větší škodu, než kousek sušenky!

Pokud se snažíte zhubnout, vzdát se alkoholu se může zdát jako spolehlivý způsob, jak shodit přebytečná kila. Vzhledem k tomu, že mnoho alkoholických nápojů má skutečně vysoký obsah kalorií, je snadné pochopit, proč lidé mohou snadno uskočit k tomuto závěru.

Ale nebojte se, toto je část, kde vám říkám, že nemusíte nic vzdávat! Existuje mnoho nízkokalorických alkoholických nápojů, které můžete popíjet, aniž byste nějak moc narušili svoje snahy o hubnutí.

Aby zdravý životní styl fungoval, nemusíte se ochuzovat o dobré pití, ani zahazovat další parádní noc s přáteli!

Ale nyní se podívejme na to, proč přesně alkohol ovlivňuje hubnutí.

Jak alkohol ovlivňuje hubnutí?

Těmito 3 způsoby:

 1. Alkoholické nápoje mají obvykle vysoký obsah (prázdných) kalorií. Je snadné podcenit počet kalorií, které vypijete (zvláště když jste již opilí!). A protože všechny tyto kalorie jsou prázdné kalorie (ano, ty zelené lístky ve vašem mojitu se až tak nepočítají!), takže nemají vůbec žádnou nutriční hodnotu. Alkohol má kalorie; panák vodky obsahuje 85 až 124 kalorií. Ale obvykle alkohol lidé míchají s džusem nebo colou, které obsahují ještě více kalorií, cukrů a sacharidů. Výsledek? Parádní kalorická bomba.
 2. Alkohol může vést k jídlu. Zvedněte ruku, pokud souhlasíte s tím, že když jste opilí, jídlu dáváte volný průchod? Představte si dvojitý cheeseburger, hranolky a mléčný koktejl. Nebo jen miska brambůrek. Nevýhodou je, že může vést k dalšímu nadbytku kalorií a přibírání na váze.
 3. Alkohol vede k alkoholickému ztučnění jater. Věděli jste, že játra hrají také roli v metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin? Když konzumujete nadměrné množství alkoholu, vaše tělo se zaměří na odbourávání alkoholu namísto spalování tuků. To může poškodit vaše játra a ovlivnit způsob, jakým vaše tělo metabolizuje a ukládá energii z potravy.

Až příliš často si neuvědomujeme, že dny, kdy si dopřáváme koktejly, víno a pivo, ve skutečnosti poškozují naše zdraví a cíle v oblasti hubnutí se dost vzdalují.

7 zdravějších alkoholických nápojů

Až budete příště na párty, zkuste hledat zdravější alkoholický nápoj, trochu u výběru přemýšlejte.

My doporučujeme pít alkoholické nápoje zmíněné níže.

Kvalitní suché víno (červené nebo bílé)

Kalorie: 84 až 90 kalorií na sklenici

Ne všechna vína jsou vytvořena stejně, takže se ujistěte, že víno vybíráte moudře. Většina cukru z hroznů se během fermentačního procesu přeměnila na alkohol. Přesto víno stále obsahuje určité množství kalorií. Liší se v závislosti na sladkosti hroznů, které si vyberete, ale sklenka červeného nebo bílého vína se pohybuje v průměru od 84 do 90 kalorií. Vyhýbejte se tedy sladkým vínům (a doslazovaným) a volte raději suchá vína, protože obsahují méně cukru.

Sponzorováno

Ultra Brut šampaňské

Kalorie: 65 na sklenici

Šampaňské je šumivé bílé víno, které má méně kalorií než vaše oblíbená láhev vína. Ale pokud opravdu chcete dodržet svůj příjem kalorií, zvolte ultra brut šampaňské. „Ultra Brut“ je v zásadě to samé jako „bez přidaného cukru“, což znamená, že má méně kalorií (což také snižuje vaše šance, že druhý den dostanete obávanou kocovinu). To, že má nižší počet kalorií, neznamená, že ho můžete pít jako mimózu, nezapomeňte, že cokoli, co přidáte do svého alkoholu, s největší pravděpodobností zdvojnásobí obsah cukru!

Vodka Soda

Kalorie: 96 na sklenici

Tento nápoj je určitě dobrou volbou pro lidi, kteří si hlídají váhu. Soda je prostě sycená voda s nulovými kaloriemi, takže většina kalorií, které získáte, pochází z vodky. Přidání limetky dodá tomuto nápoji ještě více chuti – zejména tehdy, pokud toužíte po super osvěžujícím nápoji!

Mojito

Kalorie: 168 kalorií na sklenici

Pokud jste milovník rumu a máte náladu na osvěžující koktejl, ale nechcete cukrové bomby, kterými jsou obvyklé koktejly, mojito je to nejlepší. Tato kubánská klasika má v sobě i čerstvou mátu a limetku. I když někdy barmani přidají víc než jen trochu cukru. Takže spíše zkuste barmana požádat, aby cukr úplně vynechal a přidal spíše mátu navíc.

Whiskey on the Rocks

Kalorie: 105 kalorií na sklenici

Toužíte po něčem luxusním? Whisky on the rocks vám dá možnost napít se alkoholického nápoje bez přidaných cukrů. Je to v podstatě panák kvalitní whisky s trochou ledu.

Bloody Mary

Kalorie: 125 kalorií na sklenici

Pokud jste milovníkem brunche (stejně jako já!), pak je bloody mary nápoj, který si jistě vychutnáte, aniž byste nějak porušili dietu. Vynechejte mimózu a místo ní si dejte tento alkohol smíchaný s rajčatovou šťávou. Nejen, že má méně cukru, ale je také nabitý vitamínem C, draslíkem a vitamínem A. Pokud chcete úplně omezit alkohol a kalorie, které jsou s ním spojeny, objednejte si místo toho virgin bloody mary (verze bez alkoholu). Má pouze 29 kalorií na porci!

Paloma

Kalorie: 166 kalorií na sklenici

Paloma je pikantní růžový nápoj vyrobený z grapefruitu a limetkové šťávy, je to v podstatě jako margarita bez dalších kalorií. Zatímco na Kubě se míchá cola s rumem, v Mexiku mají svůj long drink, který obsahuje grepovou limonádu a tequilu.

Vinný střik

Mám ráda míchání vína s perlivou vodou. Nejenže to snižuje obsah alkoholu a kalorií každého nápoje, ale také přidává hydratační prvek.

Tak tohle je takový malý přehled celkem zdravých alkoholických nápojů.

Sponzorováno

A jaký máte rádi vy? Napište mi do komentářů, budu ráda.

A dále si o alkoholu přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva