Sponzorováno

Olej ze švestkových jader (švestkový olej) – perfektní pro pokožku 4.9/5 (10)

Jádra švestek obsahují kolem 20% oleje.

Jádra švestek obsahují kolem 20% oleje.

Znáte olej ze švestkových jader (neboli švestkový olej)? Jedná se o relativně nový olej, který se lisuje za studena bez použití tepla nebo chemických rozpouštědel. Jádra švestek obsahují kolem 20% oleje. Vzniklý olej je zlatý a velmi aromatický. Je bohatý na kyselinu olejovou (60-80%), kyselinu linoleovou (15-25%), alfa-tokoferol (vitamin E), vitamin B, provitamin B5 (beta-karoten) a beta-sitosterol. Díky tomu má švestkový olej vynikající hydratační vlastnosti a velkou stabilitu.

Jaké jsou zdravotní přínosy švestkových oleje?

Konzumace švestkového oleje napomáhá vytváření vlhkosti v těle. Olej se používá na mazání a zjemnění střev a tato vlastnost se používá k léčbě zácpy způsobené nedostatkem tělních tekutin. Olej se používá také k léčbě otoků a podporu močení.

Sponzorováno

Existují dva hlavní aspekty, které si všimnete prakticky ihned po aplikaci. Za prvé, olej je silně aromatický, má bohatou mandlově – marcipánovou vůni. Za druhé, je jedním z nejrychlejších olejů, které se vstřebávají do pokožky, tím olej zanechává pleť krásnou a měkkou, ale vůbec ne mastnou. Olej se používá k obohacení krémů, masti, olejů a směsí, které jsou zvláště užitečné pro suchou, zralou a citlivou pokožku.

Vlastnosti švestkového oleje

 • příjemná, bohatá vůně švestkových jader
 • okamžitá a hloubková hydratace pleti, po použití zanechá pleť bez pocitu mastnoty nádherně sametovou
 • je určen na suchou, zralou i citlivou pleť, působí protivráskové a má výbornou vstřebatelnost
 • obsahuje množství vitamínů a mastných kyselin, které ho předurčují i pro použití zevnitř
 • napomáhá regulaci tekutin v organismu, pomáhá při zácpě, otocích a je mírně diuretický
 • patří mezi nejnovější objevy gurmány, výborně dochutí hotová jídla nejen v profesionálních kuchyních

Výborný pro masáž

Je výborným olejem na masáž a velmi dobře se mísí se sladkými, květinovými vůněmi éterických olejů jako je například ylang ylang.

Perfektně se vstřebává

Sponzorováno

Švestkový olej má příjemnou marcipánovou vůni a naši pokožku zanechává hedvábně hebkou. Je určen zejména pro suchou a zralou pleť. Stejně je vhodným pomocníkem při boji s vráskami protože je bohatý na obsah vitamínů. Švestkový olej má výbornou schopnost se vstřebávat a proto nezanechává na pokožce mastný film. Tento olej je vhodný i na vlasové zábaly při problémech s krepatěním a lámavostí vlasů.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva