Sponzorováno

7 esenciálních olejů pro zdravé dásně a zuby 4.78/5 (9)

7 esenciálních olejů pro zdravé dásně a zubyPřiznejme si to – esenciální oleje jsou v dnešní době v módě. Esenciální oleje, známé pro své jedinečné léčivé a terapeutické účinky, se používají po staletí. V posledních letech vzestup esenciálních olejů posunul zdravotní péči na zcela novou perspektivu pro použití jako aromaterapie, esenciální oleje na pleť a i v osobní péči (pro krásu).

Následující oleje jsou nejlepší esenciální oleje pro zdravé, krásné dásně a zuby!

1. Hřebíčkový olej

Hřebíček je zvláště vhodný pro zdraví ústní dutiny. Klinické výzkumy ukazují, že hřebíčkový olej může zmírnit bolest zubů a zápach z úst a také pomoci snížit onemocnění dásní!

Hřebíčkový esenciální olej má také přirozenou schopnost omezovat vývoj bakterií a může pomoci v boji proti infekcím úst a krku.

Hřebíčkový olej se používá k hubení bakterií a tišení bolesti zubů. Dnes je v zubním lékařství velmi uznávaný a lékařská komunita souhlasí s tím, že eugenol v něm má protizánětlivé a analgetické výhody. Další výzkum jen potvrzuje, že také inhibuje růst bakterií.

2. Tymiánový olej

Tymián patří do čeledi hluchavkovité (Lamiaceae), a proto se často používá v ústních vodách a elixírech, aby dodal chuť a svěžest pro ošetření ústní dutiny.

Obsahuje přírodní chemikálie, které pomáhají bránit se před zubním kazem, zánětem dásní a obecnými ústními infekcemi.

3. Oreganový olej

Oreganový olej je silný antioxidant, o kterém je známo, že obsahuje protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat bakteriální a plísňové infekce.

Je také známo, že oreganový olej pomáhá posilovat imunitní systém a může být použit v kombinaci s kokosovým olejem pro převalování oleje v ústech!

4. Tea Tree olej (čajovníkový olej)

Čajovníkový olej je přírodní lék na zápach z úst a obsahuje složky, které snižují tvorbu plaku. Tento olej je dokonalou složkou pro vlastní zubní pastu nebo ústní vodu, protože má schopnost zabíjet bakterie, snižovat tvorbu zubního kazu a zmírňovat krvácení dásní!

Upozorňujeme, že čajovník NESMÍ být používán k vnitřnímu užití jinak, než jako ústní voda nebo zubní pasta – po použití jej musíte vyplivnout a opláchnout ústa vodou.

Tea tree oil může léčit onemocnění dásní a zmírňovat zánět. Ačkoli původně olej používali jen domorodci (jako antiseptikum), svět rychle pochopil výhody tea tree oleje. Výzkum ukazuje, že snižuje zánět a léčí periodontální onemocnění. Zubní lékaři jej také doporučují k léčbě kandidózy dutiny ústní (také nazývané afty nebo kvasinkové infekce).

5. Mátový olej

Máta peprná je známá svými chladivými a znecitlivujícími prvky, které dokážou účinně zklidnit bolesti zubů a svalů.

Výzkum zjistil, že mátový olej je výjimečně účinný v boji proti orálním patogenům a zabíjení běžných bakterií, které mohou vést k kazům a onemocnění dásní.

Sponzorováno

6. Skořicový olej

Skořice je antibakteriální, protiplísňová a antiseptická – což z ní dělá účinný čisticí prostředek pro všechny potřeby péče o ústní dutinu, i jako je úleva od bolesti v krku!

Skořicový olej také obsahuje jednu z největších antimikrobiálních vlastností, které chrání před bakteriemi odpovědnými za zubní kaz.

7. Eukalyptový olej

Eukalyptový olej se používá k léčbě bolesti, snížení zánětu, zabíjení bakterií, zlepšení hojení a odstranění zápachu z úst. Je to další starověký lék s řadou výhod.

Výzkum ukazuje, že má antibakteriální vlastnosti a vlastnosti proti plaku, což mu umožňuje bojovat proti onemocnění dásní a kazu. Historicky se používal k hojení ran, řešení bolesti a také ke snížení zánětu. Má silnou, ale osvěžující chuť. Ve spojení s dalšími přínosy pro zdraví ústní dutiny řeší zápach z úst na mnoha frontách.

Je bezpečné používat esenciální oleje v ústech (třeba na bolest zubů)?

Správné používání esenciálních olejů proti bolesti zubů začíná nákupem vysoce kvalitních olejů. U esenciálních olejů vždy hledejte známou značku, která pochází od důvěryhodného výrobce. Čtěte složení a kupujte pouze čisté oleje, ne ty předem naředěné jinými složkami.

Esenciální oleje mohou někdy způsobit alergické reakce. Před aplikací na zub nebo dásně si nejprve proveďte malý test na noze nebo paži, abyste se ujistili, že nezpůsobí reakci.

Pokud zjistíte, že aplikace esenciálního oleje je nepohodlná, zkuste jej před aplikací naředit nosným olejem nebo destilovanou vodou.

Jak používat esenciální oleje?

Buď přidejte esenciální olej do vaší ústní vody nebo zkuste kloktání kokosovým olejem, do kterého přidáte pár kapek esenciálního oleje.

Vyčistěte svůj zubní kartáček a eliminujte přítomné bakterie každodenním namáčením v ústní vodě obsahující esenciální olej.

Oil Pulling (proplachování olejem po dobu 15-20 minut a poté vyplivnutí) s použitím kokosového nebo sezamového oleje může mít antibakteriální účinek proti bakteriím v ústech, aftům, zápachu z úst a zánětu dásní způsobenému plakem.

A dále se dají esenciální oleje nakapat do vody a pomocí vatové tyčinky si je nanášet na dásně.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste takto používat esenciální oleje?

A dále si o esenciálních olejích přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva