Sponzorováno

Stres a krása – jak se na ni může stres podepsat? 4.85/5 (20)

Stres a krása rozhodně nejsou kamarádi...

Stres a krása rozhodně nejsou kamarádi…

Stres není jenom problémem, který má výrazný vliv na vaši aktuální náladu a na to, jak se chováte k ostatním. Stres je problém, který se může negativně podepsat také na vaší kráse. Pokud nevěříte, přinášíme vám několik příkladů toho, jak budete vypadat, pokud se budete několik let každodenně stresovat. A je jedno, jaký bude původ daných stresových situací. Pokud se podíváme na ty nejvíce běžné stresy, které nás trápí nejčastěji, rozhodně sem patří:

  • Stres ze zaměstnání
  • Stres spojený s rodinným životem
  • Stres z neúspěchu

Nutno říci, že pokud nechcete, aby se tento psychický stav podepsal na vaší kráse, je třeba začít měnit svůj život. Jak na to? Jednoduše. Méně pracujte a více relaxujte. Čím méně budete mít problémů, tím více budete mít radosti ze života. A jak se za pár okamžiků také přesvědčíte, prázdná hlava znamená i po letech dokonalou krásu. Pojďme na to a podívejme se, co může nadměrné stresování způsobovat.

Šediny za stresu

To je poměrně známý fakt a většina z nás ví, že pokud se budeme stresovat, podepíše se to negativně právě na tom, jak budou vypadat naše vlasy. Ty začnou poměrně výrazně šednout. Nejprve lehce, potom intenzivněji. Na základě několika testů bylo jasně prokázáno to, že stres skutečně výrazně škodí. Z vlasových váčků jsou totiž postupně eliminovány buňky, které obsahují barvivo. Vlivem toho dochází i ke ztrátě vlasů, k jejich lámavosti, stejně jako k tomu, že působí zašedlým dojmem.

Záněty pleti

Stres se negativně podepisuje také na kráse vaší pleti. Pokud jste se těšili na to, jak budete i v budoucnu působit mladistvým dojmem, vlivem stresu se vám to rozhodně nepodaří. Důvodem je to, že právě stres jako takový může způsobovat různé záněty pleti, které se negativně podepisují na její kráse. Příčinu hledejte v tomto ohledu v nadledvinkách, kde se objevují stresové hormony. Ty mají vliv hlavně na ucpávání pórů a také zarudnutí pleti. Nezapomínejme ale ani na vyšší produkci mužských hormonů, vlivem čeho je pleť:

  • Hrubší
  • Suchá
  • Bez pružnosti

Obezita a stres

Ano, stres má přímý vliv také na vaši váhu, není to nic neobvyklého. Důvody zde mohou být hned dva. Stres je spojený s různými psychickými změnami ve vašem těle, což může mít ve finále za následek to, že váš metabolismus nefunguje tak, jak by fungovat měl. A to znamená, že spalování tuků rozhodně nebude tak dobré, jak možná sami očekáváte. Dále nezapomínejme také na to, že stresové situace velké množství žen často přivádějí do stavu, kterým není nic jiného, než chutě. Pokud jste nervózní nebo naštvaná, může to znamenat, že sníte obrovské množství nezdravého jídla. Takto pokračujte několik let a sama uvidíte, kolik kilogramů budete mít navíc.

Sponzorováno

Unavený vzhled

Stresové situace výrazně přispívají také k vašemu unavenému vzhledu. Jednoduše vypadáte velmi zanedbaně a nepříliš přitažlivě. Jaké jsou důvody? Tím prvním může být zúžení cév, které nemusí mít na svědomí nutně jenom obezita jako taková. Pokud jsou cévy zúžené, vede to k tomu, že tělo se snaží primárně prokrvovat důležité orgány a jiné části těla mohou vypadat bledě a může dojít k rychlejší tvorbě vrásek.

Nezapomínejme ale také na dehydrataci, která je se stresovými situacemi také spojena a která může mít také vliv na odvádění krve. Zde nesmíme zapomenout na další významné projevy, které se negativně na vaší kráse podepíší. Jedná se o situace, kdy vaše pleť ztrácí potřebný jas, stejně jako se může jednat i o situace, kdy se objevují kruhy a váčky pod očima.

Kromě krásy je to také horší zdraví

Ano, stres má vliv také na vaše zdraví. A to tak, kdy vlivem stresu dochází k tomu, že některé části těla nemusí fungovat tak, jak by měly. Příkladem může být například vaše srdce. Pokud má stres na něco velmi výrazný vliv, je to určitě případná arytmie, stejně jako se může jednat například i o výrazné zvýšení tepové frekvence. Problémem ale mohou být i důsledky spojené se slinivkou. Zde připomeňme hormon kortizol, který se začne vylučovat ve chvíli, kdy je tělo ve stresu. Tím dochází ke snižování inzulinu, který v lidském těle je.

Nezapomínejme také na to, že stresové situace mohou velmi často vést například k závislostem. A co to znamená? Třeba to, že vlivem stresových situací začnete výrazně holdovat alkoholickým nápojům. A to se podepíše jak na již zmíněné dehydrataci, tak hlavně na zdraví vašich jater. Stejně tak může být problémem ale i kouření. O něm je samozřejmě jasně známo, že se negativně podepisuje na zdraví vašich plic.

Stres se významně podepisuje i na imunitě

Co bychom také neměli opomíjet, to je také funkčnost imunitního systému. Pokud je lidské tělo ve stresu, může to znamenat riziko toho, že nedokáže odolat náporu jiných virů a jiných bakterií. Časté stresové situace jsou tedy jasně spojeny s tím, že můžete trpět různými onemocněními mnohem častěji, než lidé, kteří jsou zdraví.

A co dalšího si na toto téma přečíst?

VIDEO: Jak na stres

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva