Obsah článku
Můžete zkusit domácí přípravky na šediny
Udržet si mladistvý vzhled je v této době drahá záležitost a udržet si zdravé vlasy nebo alespoň výrazně zpomalit proces šedivění lze dosáhnout dodržováním několika jednoduchých a navíc ne drahých způsobů. Domácí přírodní přípravky na šediny jsou vynikající i v tom, že nemají žádné vedlejší účinky. Můžete vypadat mladě, živě a žádoucí po některém velmi jednoduše. Nebude vás to kromě času stát skoro nic a budete mít ze sebe jistě lepší pocit. Přečtěte si proto tyto nejlepší domácí prostředky, které jsme pro vás shromáždili!
1. Citronová šťáva a angrešt
Angrešt je v Indii považován za ovoce – všelék. Ať už se jedná o obezitu, žaludeční problémy, kožní infekce, problémy s vlasy atd. V obchodech můžete kromě čerstvých angreštů najít i angrešt ve formě šťávy a zavařený v nálevu. Pro efektivní léčbu šedých vlasů budete však potřebovat prášek z angreštu, který se dá koupit ve specializovaných obchodech.
Smíchejte prášek z angreštu s citronovou šťávou a aplikujte ji na vlasy. Nezapomeňte ji vmasírovat rovněž do pokožky hlavy. Za pár dní se vaše vlasy stanou tmavšími a šediny začnou mizet. Proces opakujte denně pro dosažení co nejlepších výsledků.
2. Pasta z cibule
Cibule sice dráždí oči, ale můžete ji použít i k léčbě šedin. Vše, co je třeba udělat je vmasírovat pastu do pokožky hlavy a nechat uschnout. Vaše šedé a bílé vlasy zčernají už za pár dní. Je důležité používat tento prostředek denně pro dosažení požadovaných výsledků. Pokud budete cibulovou pastu aplikovat řekněme pouze jednou za týden, pravděpodobně neuvidíte žádný pokrok. Oloupejte celou cibuli a rozmačkejte ji na jemnou pastu. Pastu naneste na pokožku hlavy a nechte ji na chvíli působit. Vlasy si umyjte cca. po 30 minutách. Pro odstranění typického cibulového zápachu použijte šampon na vlasy.
3. Kokosový olej a citronová šťáva
Dalším vynikajícím a účinným prostředkem proti šedinám je směs kokosového oleje a citronové šťávy. Vmasírujte směs oleje a citronové šťávy do vašich vlasů. Tento účinný domácí lék dělá divy! Pro nejlepší výsledky tuto proceduru provádějte každý den. Kromě šedin tento lék pomůže vlasy udržet zdravé a krásné na pohled.
4. Mrkvová šťáva
Mrkvová šťáva je zdravá, stejně jako chutná. Chcete-li zabránit v nastupování dalších šedin nebo léčit již bílé vlasy, pak vypijte sklenici mrkvové šťávy denně. Vaše vlasy přestanou šedivět a zbavíte se i celého problému. Mrkvová šťáva také pomáhá udržet vaše vlasy zdravé a silné. Šťávu si můžete jednoduše pořídit z obchodu nebo si ji připravit z čerstvé mrkve doma. Nepoužívejte ji přímo na vlasy, nejlépe zabírá, když se bude pít. Kromě šedin je pití mrkvové šťávy velmi prospěšné pro celkové zdraví.
5. Sezamová semínka a mandlový olej
Směs sezamových semínek a mandlového oleje výrazně pomáhá proti začínajícím šedinám. Rozmačkejte sezamová semínka a smíchejte je s mandlovým olejem. Směs naneste na pokožku hlavy, nechte působit 20-30 minut a vlasy umyjte čistou vodou. Tuto proceduru opakujte denně po dobu několika týdnů. Podle některých odborníků tato kúra může také pomoci zvrátit proces šedivění.
Sponzorováno
Při použití těchto výše uvedených domácích prostředků určitě dosáhnete skvělých výsledků. Pro ještě větší efekt je můžete současně kombinovat. Kromě zdravotních problémů příčinou bílých vlasů může být i stres a proto zkuste vyřadit z vašeho života i stresové prvky.
6. Bramborová voda
Když budete příště čistit brambory, omyjte je nejprve a slupky si odložte do 2,5 dl poháru. Potom je vsypte do hrnce, ve kterém budete mít půl litru vody, a takto to spolu povaříme na mírném plamenu po dobu pěti minut. Poté nechte vaši barvicí směs vychladnout a vyhoďte slupky ven.
Vlasy si umyjte šamponem a nechte je mírně vyschnout. Následně můžete začít s nanášením bramborové vody. Buď si ji postupně vmasírujte od konečků, nebo ji naneste štětcem jako barvu. Takto ji nechte působit alespoň 20 minut a pak si je můžete opláchnout nebo nechte působit tuto speciální směs i dále.
Barva vašich vlasů bude za pár tónů změněna a zejména první šediny budou dokonale překryté. Jednou z dalších alternativ je pak vmíchat si tuto vodu do šamponu a používat ji při každém mytí, aby se vám toto přirozené zbarvení postupně udržovalo.
7. Černý čaj se solí
Dalším pomocníkem v tomto směru patří například černý čaj se solí, který si vmasírujete do pokožky vlasů.
Může za to melanin
Za šedivé vlasy je zodpovědný nedostatek pigmentu melaninu ve vlasových folikulech. Vlasové folikuly představují výživové lůžko pro vlasový kořínek a právě melanin, který vzniká v jejich pigmentových buňkách, dává našim vlasům barvu. Postupem věku začínají pigmentové buňky ve folikulech odumírat a čím více jejich odumírá, tím méně melaninu ve vlasových lůžkách vzniká. Jeho místo pak zaplní vzduchové bublinky a vlas, který vyroste z folikulu je pokaždé o něco bledší – šedý, stříbřitý či bílý.
Kdy šedivění zpravidla začíná?
Věk, ve kterém začnou pigmentové buňky odumírat a vlasy šedivět je ve velké míře dán geneticky. Vzpomeňte si, kdy začali šedivět vaši rodiče. Zřejmě si uvědomíte, že ve stejném věku se bílé vlasy začaly objevovat i u vás. První šediny se obvykle vyskytují na spáncích, pak na vrcholu hlavy a nakonec na její zadní části. U někoho to může být v třicítce, u někoho v padesátce nebo i později. Většina lidí v našich zeměpisných šířkách objeví první šedivý vlas zhruba kolem 35-ky a od tohoto momentu může trvat 10 až 20 let, zatímco šedivé vlasy získají na pokrývce hlavy jasnou převahu.
Asiaté jsou v tomto případě ve výhodě, začínají šedivět později jak Evropané. Více si přečtěte ve článku o tom, proč máme vůbec šedivé vlasy.
Šediny v mladém věku?
Pokud se vám zdá, že jste začali šedivět příliš brzy (před 30. rokem života), vězte, že důvodem může být například i nedostatek vitamínu B, špatná výživa, chudokrevnost či kouření, které urychluje odumírání pigmentových buněk.
Jak šedivění zpomalit?
Odborníci tvrdí, že šedivění vlasů se dá mírně zpomalit užíváním vitamínů skupiny B, biotinu, zinku, jódu a železa. Pokud si chcete udržet svou barvu vlasů co nejdéle, ve vaší stravě by se měly nacházet i potraviny bohaté na betakaroten, ryby, mořské plody a jogurty s živými bakteriemi.
Také byste měli pokožku hlavy dostatečně prokrvovat například masáží, používat kvalitní šampony, nefénovat si vlasy příliš horkým vzduchem a nepoužívat agresivní vlasové přípravky. Jednoduše, snažte se zabránit vypadávání vlasů. S přibývajícím věkem se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že místo dostatečně pigmentovaného vlasu vyroste vlas šedý, či bílý. Ale pokud již vlasy šedivé máte, jedinou možností pro vás zůstává najít si šikovného kadeřníka, který se postará o to, aby vaše vlasy vypadaly zdravě a přirozeně – i když to nemusí nutně znamenat, že jim vrátí původní barvu. Stříbro na hlavě má přece také něco do sebe.
Sponzorováno
Bojujete se šedinami? Nebo je to dle vás elegantní a přirozené? Budu ráda za komentáře.
Dále si k šedinám přečtěte
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Babské rady, Zdravé a krásné vlasy
Přečtěte si také naše další články