Jak na vánoční stres? Víme co dělat a nedělat… 4.91/5 (11)

Sponzorováno

Jak si poradit s vánočním stresem?

Jak si poradit s vánočním stresem?

Vánoce sice mají být obdobím klidu a lásky, ale ne vždy to platí. Pokud s tím souhlasíte, dáte nám za pravdu i v tom, že mohou být také stresujícím obdobím, pojďme se společně podívat na to, jak proti konkrétnímu stresu bojovat. V první řadě je určitě třeba zorganizovat si vánoční přípravy. Pokud to jde, polevte v práci a vše, co se týká Vánoc, si naplánujte. A to třeba:

 • Uklízení ve vašem bytě
 • Nakupování dárků
 • Nakupování potravin

Dále je ideální, pokud do příprav zapojíte celou rodinu – každý udělá trošku. Vám se uleví a přitom bude vše připraveno. Je chybou realizovat vše sama, pokud máte dostatek pomocníků. A jak se stresem bojovat dále?

Nezapomínejte na odpočinek

Ten je důležitý vždy, když si začínáte myslet, že nic nestíháte. I když to zní jako velký paradox, buďte si jisti, že právě pauza je to nejlepší, co můžete v danou chvíli udělat. Sice nakonec nestihnete vše potřebné, ale naopak prospějete svému zdraví. A to je důležitější, že ano? Někdy dokonce daná pauza prospěje, jelikož zjistíte, že určité věci půjde dělat efektivněji. Výsledkem toho bude nejenom to, že budete v klidu, ale i to, že přípravy zvládnete.

Co naopak nedoporučujeme, to je snaha spojená s tím, že budete vše chtít zvládnout skutečně za každou cenu. I když je možné, že se vám to povede, vašemu zdraví to nijak nepředá. Přípravy jsou sice zvládnuté, ale vy budete během svátků bez energie, apatická, nebo dokonce nepříjemná. A to přeci v žádném případě nechcete ne?

Využijte sílu přírody

Pokud trpíte stresem, nemusí to nutně znamenat, že je třeba využít pomoc lékaře. Ta je nezbytná hlavně při dlouhodobých stresových poruchách. Pokud jde jenom o krátkodobé problémy, tedy o vánoční stres, je ideální využít sílu přírody. A to v podobě různých bylinek. Které konkrétně můžeme označit jako takové, které dokážou blahodárně působit právě na vaši psychiku? Je jich několik. My doporučujeme tyto:

Daná kombinace tří bylin je rozhodně tím nejlepším, jak můžete svému tělu dokonale prospět. A to po psychické stránce. Pokud se vám zdá, že je výše uvedená trojice příliš nedostupná, můžete vsadit také na osvědčenou klasiku. A to v podobě mateřídoušky, nebo meduňky. A jak konzumovat? Ideálně ve formě různých čajů, stejně jako ve formě různých odvarů, které vám také velmi dobře pomohou.

Sponzorováno

Velmi pomohou také příjemné vůně

Ano, i to může být cesta, jak se zajímavě zbavit vánočního stresu. Není to nic neobvyklého, jelikož mnoho z vás zná zcela určitě různé aromaterapie, které v podstatě nejsou ničím jiným, než právě možností, jak díky zajímavým vůním získat opět pocit potřebného vnitřního klidu. A co může být v daném případě nejlepší volbou?

 • Vonné tyčinky
 • Vonné svíčky
 • Esenciální oleje

Pokud je něco, na co doporučujeme skutečně pamatovat, potom je to fakt spojený s tím, že méně je někdy více. To mějte na paměti. Pokud to s danou vůní přeženete, nejenom, že se vám neuleví po psychické stránce, ale také dojde k tomu, že vás bude nadměrně bolet hlava.

TIP: Stres poškozuje naše vlasy

Choďte ven

I když vám přijde, že je to ztráta času, rozhodně na tuto radu nezapomínejte. Zvláště, pokud bude příjemný a slunný den. Z jakého důvodu? Pamatujte, že slunce dokáže během chvíle dokonale zlepšit vaši náladu, stejně jako vám dokáže dodat energii. Čerstvý vzduch vás poté i příjemně osvěží a dodá vašemu organismu tolik potřebný kyslík. Pokud jste doslova neustále zavřená uvnitř, pamatujte, že toto je pomoc, která vás nezklame. Co naopak nedoporučujeme, to je vycházení ven při nepříznivém počasí. Zde se objeví efekt úplně opačný, spojený s prohloubením případné deprese.

Zkuste také sportovat

Pokud se cítíte ve stresu, není nic lepšího, než je sport. Opět na něho nepohlížejte jako na ztrátu času, ale pohlížejte na něho jako na něco, co vám skutečně pomůže. Sportovní aktivita je dnes nesmírně důležitá ze dvou důvodů. V první řadě proto, že si dokonale vyčistíte hlavu a nebudete tak myslet na jakékoliv problémy. Tím druhým důvodem je rozhodně také to, že při sportu se vyplavují endorfiny. Jsou to hormony štěstí, díky kterým se rozhodně budete cítit mnohem lépe.

Co dále si přečíst?

VIDEO: Jak se z Vánoc nezbláznit?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva