Sponzorováno

Pila tři litry vody denně a omládla o deset let! 4.92/5 (13)

Pila tři litry vody denně a omládla o deset let!Sarah se chtěla zbavit bolestí hlavy a problémů s trávením. Poctivé dodržování pitného režimu mělo ale neočekávaný účinek. Možná si myslíte, že jako velbloudi, i my vydržíme bez vody poměrně dlouho. Šálek čaje ráno, sklenici vody na oběd a další na večeři. Následují však bolesti hlavy a problémy s trávením. Lékař vám řekne, že je třeba pít až tři litry tekutin denně, aby tělo fungovalo v celé své kráse. A co se stane, pokud po dobu jednoho měsíce opravdu budete toto doporučení opravdu dodržovat?

Sarah Smithová byla výborný příklad toho, co dehydratace nadělá s pletí. Měla 42 let, ale vypadala o deset let starší. Kruhy pod očima, vrásky, načervenalé skvrny a pleť bez jasu. Dokonce i rty vypadaly být scvrklé. Všechny funkce těla závisí na vodě. Horka, toxiny v prostředí, stres, a nedostatek pitného režimu přináší jen poruchy.

První týden

Sarah vážila asi 53 kilo a v pase měla přibližně 70 centimetrů. Změna množství vypitých tekutin z půl litru na tři litry se zdála být děsivá. Vodu si rozdělila na jeden velký džbán na ráno, další na odpoledne a poslední na večer. Ledviny díky tomu lépe filtrují odpadní látky z krve.

Namísto tradičního loupání pleti před nanesením hydratačního krému se jí na pleti objevily červené skvrny. Šlo o toxiny, které byly vyplavovány ze systému. Dokonce i moč dostala tmavou barvu, ale alespoň močila častěji než třikrát denně. Nesmíme zapomenout, že alkohol je diuretikum, které vás zbaví čtyřnásobného množství tekutin. Dokonce se Sarah zlepšila i flexibilita, což ocenila při ranní józe.

Sponzorováno

Druhý týden

Sarah zhubla půl kila. Zlepšil se její stav pleti, a dokonce i její barva. Stále měla vrásky pod očima, ale i kruhy alespoň vypadaly méně výrazně. Zmírnily se i fleky na obličeji, dokonce dostávala komplimenty, jak dobře vypadá. Půl litru vody vypila po probuzení, další na snídani, na oběd, na večeři a před spaním.

Dokonce i její dech byl slaběji cítit, pravděpodobně proto, že čaj vyměnila za vodu. Gemma Critchleyová pro dailymail.co.uk řekla: „Voda je samozřejmě tou nejlepší volbou, protože nemá žádné kalorie a bude opravdu efektivně hydratovat.“ Navzdory očekáváním nafouknutého žaludku z takového množství vody, ale prý bylo plošší než obvykle. I celulitida byla méně výrazná.

Třetí týden

Z pasu zhubla jeden a půl centimetru. Tmavé kruhy a vrásky pod očima už prakticky zmizely, a její pleť vypadala vypnutější a lépe vyživována. Voda pomáhá regenerovat kožní buňky mnohem efektivněji. Sarah mívala kdysi po probuzení suché oči, ale už i tento problém zmizel. Zároveň se cítila produktivnější a celkově lépe.

Doktorka Emma Derbyshireová, docentka výživy na Manchester Metropolitan University, říká: „Náš mozek je z 73 % tvořen vodou. Ochuzen o vodu má nižší schopnost soustředit se, i nižší kognitivní výkon“. Sarah i méně jedla, protože měla v žaludku i vodu.

Čtvrtý týden

Sarah dál pila tři litry vody denně. Zhubla dalšího půl kila a jeden a půl centimetru z pasu. Vypadala mnohem mladší. Kruhy pod očima i vrásky zmizely, a pleť byla svěží. Sarah je štíhlejší, a uklidňuje své přátele, že z ní „aquaholička“ nebude – je totiž pod dohledem lékaře. Plánuje také dále pít tři litry vody denně, a radí každému, aby vyzkoušel totéž.

VIDEO: Sarah pitný režim obrátil život naruby

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva