Sponzorováno

Vlasy v zimě – jak o ně pečovat? 4.91/5 (11)

vlasy-zimaPrvní mrazy jsou tady. Zatím sice meteorologové neumí říci, jak přesně bude probíhat celá zima, ale jedno je jasné. Pokud jde o krásu vašich vlasů, rozhodně platí, že nízké teploty jim škodí. Pokud vás zajímá, jak být krásná a jak o své vlasy náležitě pečovat, zde jsou naše tipy, se kterými zcela určitě nešlápnete vedle.

Pokrývka hlavy je základ

Co je během zimního období doslova nezbytnost? Možná se tomu budete divit, ale není to nic jiného, než pokrývka hlavy. Ano, tu doporučujeme jako první. Důvod je jasný. V první řadě proto, že když máte vlasy pod pokrývkou hlavy, nedostane se k nim tak velký chlad. Zároveň ale své vlasy dostatečně chráníte například před vlhkostí, která může být spojena se sněhovými vločkami, které na vaše vlasy mohou padat. A je jedno, zda jste aktuálně na lyžovačce na horách, nebo se jenom procházíte po městě.

Bez správného jídla to nepůjde

Správná strava je doporučována ve všech oblastech vaší krásy. A platí to i v případě, kdy je vaším cílem především to, že prospějete vašim vlasům v období zimy, která je pro ně poměrně náročným obdobím. Že byste měla konzumovat především zdravou stravu, to je více než jasné. Důležité je zohlednit i příjem správných vitamínů. V zimě v souvislosti s péčí o vaše vlasy doporučujeme takovou stravu, která bude bohatá na:

 • Vitamíny A a E
 • Prvky jako železo, zinek a křemík
 • Dostatek jódu a také vápníku

K vlasům buďte jemní

Vlasy dostávají zabrat nejenom vlivem nízkých teplot, ale často mohou být poškozovány i mechanickou cestou. Na to myslete. Jelikož mohou být citlivější, buďte při česání vždy obezřetná a spíše jemná. Raději více jemnějších pohybů, než výrazné silové škubání a trhání.

Pozor i na velké teplo

Dále vám musíme doporučit i to, že byste je neměla vystavovat příliš nadměrnému teplu. Proto místo fénování doporučujeme jenom vysušení ručníkem. Tedy pokud je to možné. Dále doporučíme eliminovat také přílišné žehlení vlasů, nebo používání kulmy. Když už to musí být, vždy platí, že méně je pro vaše vlasy více.
Je jasné, že řada žen se bez dané péče neobejde. Proto když už jí musíte vaše vlasy obětovat, kupte si alespoň přípravky, které umí dát v souvislosti s tepelnou úpravou vašim vlasům dobrou ochranu. Díky ní se rozhodně nebudou ničit tak, jako bez ní.

Sponzorováno

Která vlasová kosmetika je ta správná?

Nyní se dostáváme k oblasti, která souvisí s péčí o vaše vlasy. Stejně jako jakákoliv jiná oblast vašeho těla, i vlasy potřebují tu správnou kosmetiku. V tomto případě je to vlasový kosmetika, která by měla působit komplexně. Měla by:

 • Dodat vašim vlasům vitalitu a skvělý vzhled
 • Zajistit dobré zdraví pro vaše vlasy
 • Pozitivně působit také v oblasti vlasové pokožky

Roli by mělo hrát hlavně jejich složení. Zde je dobré nechat si poradit od odborníků. Řada z nich se shoduje na dvou důležitých věcech. Tou první je to, že je pro dokonalou ochranu vašich vlasů je ideální volit trichologické přípravky. Dále je třeba nezapomínat na to, že složení by mělo být takové, aby jeho součástí nebyly jakékoliv sulfáty. Pokud investujete do kvalitní kosmetiky, máte jistotu, že je v ní nenajdete.

Vyzkoušejte i masky na vlasy

Současný trh nabídne velké množství variant. Můžete je koupit v supermarketu, v drogerii, stejně jako u vaší kadeřnice. Většina masek na vlasy je spojena s univerzálním složením, které dokáže vašim vlasům prospět komplexně. Důležité je v tomto směru to, jak často je aplikujete. Nejenom, že může škodit péče nedostatečná, ale škodit může samozřejmě i to, pokud masku aplikujete příliš často. Plně stačí jednou za týden až čtrnáct dní – podle konkrétního stavu vašich vlasů.

Pokud nechcete do masek investovat, je možné si poradit i s tím, co máte v domácnosti a masku na vlasy si můžete udělat i doma. Kombinace vaječných žloutků, medu a kvalitního olivového oleje je cestou, jak běžně kupované masky celkem jednoduše nahradit. Danou směs vetřete do pokožky hlavy, nechte třicet minut působit a poté omyjte. I takto může vypadat kvalitní zimní péče. Řadu daných poznatků můžete přirozeně využít i po dobu celého roku, nebo ve chvíli, kdy to jsou naopak vysoké letní teploty, které v kombinaci se sluncem vlasům také nijak neprospívají. Podívejte se také na přehled olejů, které jsou pro vaše vlasy super.

A jak o vlasy v zimě pečujte vy?

VIDEO: Povídání o vlasech – péče o vlasy v zimě

VIDEO: Jak správně na mastné vlasy v zimě

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva