Sponzorováno

Má se sex počítat jako cvičení? Pravděpodobně ano! 4.89/5 (9)

Má se sex počítat jako cvičení? Pravděpodobně ano!Nebaví vás pocení se v posilovně, běhání po venku či na hodině aerobiku? Kalorie můžete spálit i při jiných aktivitách, a nemluvíme o úklidu. Nová studie odhalila, že mladí lidé při sexu spálí průměrně 4,2 kalorií za minutu u mužů a 3,1 kalorií za minutu u žen. Tato mírná intenzita hubnutí naznačuje, že sex je lepší aktivita jako chůze, ale méně účinná než běh. Zprávu přinesl portál foxnews.com.

Sex jako cvičení?

Populární mýtus zní, že jedno běžné milování vám pomůže spálit mezi 100 až 300 kalorií. Nikdo to však zatím nespočítal přesně. Naštěstí měli vědci k dispozici několik odvážných párů. Známí „sex vědci“ William Masters a Virginia Johnsonová pozorovali páry při sexu, a zaznamenali, že srdeční frekvence dosáhla až hodnoty 180 tepů za minutu.

Pro srovnání, při mírně intenzivním cvičení mají 50 letí lidé mezi 85 a 119 tepů za minutu. V roce 1984 jedna studie se zaměřením na srdeční frekvenci a krevní tlak stanovila, že u mužů stimulace sebe samého zvyšuje srdeční frekvenci o 37 %, přičemž maximální hodnota byla 51 %.

Sponzorováno

Jeden problém s těmito studiemi však je, že se páry museli milovat v laboratoři, napojené na dráty a trubičky. To nejsou zcela běžné podmínky a prostředí při milování. Naštěstí, nová technologie poskytuje způsoby, jak vyřešit tyto problémy sledování. V nové studii měli páry pásky s názvem SenseWear, díky kterým výzkumníci sledovali hodnoty i v době, kdy měly páry sex doma.

Studie zkoumala 21 heterosexuálních párů ve věku 18 až 35 let. Každý člověk nejdříve provedl 30 – minutové cvičení střední intenzity na běžeckém pásu, aby měli vědci údaje o jeho kalorickém výdeji při námaze. Potom šli domů s páskami a pokyny, aby měli sex čtyři nebo vícekrát v průběhu následujícího měsíce.

Co na to fyzička?

Zaznamenané milování trvaly v průměru 24,7 minut, ty nejkratší byly v délce 10 minut a nejdéle sahaly k více než 57 minutám. Muži vynaložili více energie než ženy, a to i po kontrole na základě vyšší tělesné hmotnosti. V průměru muži během sexu spálili 101 kalorií, nebo 4,2 kalorií za minutu. A to je ve srovnání s 276 kaloriemi, nebo 9,2 kaloriemi za minutu na běžeckém pásu.

Ženy spálily v průměru 69 kalorií během jednoho sexu, v průměru 3,1 kalorií za minutu. Opět platí, že tato čísla nejsou tak vysoké jako vypocení se na běžeckém pásu, při kterém ženy vynaložily v průměru 213 kalorií, nebo 7,1 za minutu.

Vědci však tvrdí, že lidé pokládají sex za příjemnou aktivitu, a tudíž se mu budou věnovat spíše než návštěvám posilovny. Sex může být lepší způsob, jak spálit kalorie, než domácí práce, ale stále je zapotřebí další výzkum.

Sponzorováno

TIP: Zkuste cvičit podle tvaru postavy

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva