Sponzorováno

5 způsobů, jak zastavit vaše noční pocení 4.83/5 (6)

Noční poceníNoční pocení je stav nadměrného pocení, zatímco spíte. Někdy je výsledkem hormonálních změn nebo i jiných, vážnějších onemocnění. Poznání základních příčin pocení a hladin vašich hormonů může být jediný způsob, jak zastavit vaše zpocené noci. Čím dříve vyřešíte vaše noční pocení, tím dříve budou vaše noci sušší a pohodlnější. Jak na to?

Teplota v ložnici

Udržujte ve vaší ložnici teplotu, která je vhodná na spaní. Otevřete si okno na větračku nebo pusťte ventilátor na podporu cirkulace stojícího vzduchu, který může způsobit vaše pocení.

Ložní prádlo

Používejte ložní prádlo vyrobenou z přírodních vláken, které umožňují pokožce dýchat, během spánku. Bavlněné pyžamo a povlečení zadržují vlhkost na kůži nebo způsobují přehřátí dříve, než ty syntetické.

Klídek

Uklidněte se předtím, než jdete spát. Nechejte všechny negativní myšlenky z hlavy vypršet. Soužení a trápení se ovlivňuje chod srdce, což zvyšuje stres a špatné sny. Právě noční můry mohou způsobit, že se potíte.

Sponzorováno

Může pomoci i lékař

Nechte se vyšetřit, aby lékař vyloučil onemocnění, které může být příčinou vašeho problému, a to zejména tehdy, pokud jste žena ve středním věku a procházíte menopauzou. Onemocnění, jako je hypertyreóza, nebo některé typy rakoviny způsobují pocení. Hormonální výkyvy spojené s menopauzou často způsobují noční návaly horka a nadměrné pocení.

Nemohou za to léky?

Sponzorováno

Zjistěte si, zda vám některé z léků nebo doplňků výživy, které užíváte nezpůsobují návaly pocení. Přineste lékaři jejich seznam. Hormonální substituční terapie, antidepresiva a léky na regulaci hladiny cukru v krvi mohou být příčinou vašeho nočního pocení. Možná jen potřebujete změny v nastavení dávek.

A co si dále přečíst o pocení?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva