Sponzorováno

Mužská či pánská kosmetika: běžná mýdla nejsou pro muže 4.88/5 (8)

Mužská či pánská kosmetika: běžná mýdla nejsou pro mužeV současnosti již kosmetika a péče o tělo nejsou výhradně ženskou záležitostí. I muži by měli vědět, co znamená každodenní péče o sebe. A to už nezahrnuje pouze holení a sprchu.

Drsný ideál je sice stále v módě, ale zanedbání pleti se nevyplatí. Upravený zevnějšek mužům zvýší sebevědomí a prospívá i pracovnímu životu. A to nemluvíme o tom osobním. Pro dosažení výsledků však třeba věnovat péči o tělo dlouhodobě a pravidelně.

Běžná mýdla nejsou pro muže

Muži mají přibližně o 15 % mastnější pokožku než ženy. To znamená i výrazně větší póry. Špína a jiné škodlivé látky snadno pronikají do pokožky právě prostřednictvím pórů a poškozenou kůží. Pro každý typ pleti je nesmírně důležité hloubkové čištění. I peeling je vhodný pro pány. Odstraní odumřelé buňky a pleť zůstane svěžejší.

Čisté póry dosáhnete pomocí jemných hloubkových kosmetických čistidel. Zapomeňte na běžné mýdlo, to není vůbec vhodné pro vyčištění pórů. Vysušuje totiž pleť, což je často základem pro ekzémy a podráždění. Vyberte si tedy přípravky, které vaši pleť udrží mladistvou a čistou. Ideální jsou přírodní kosmetické řady.

Ochrana před sluncem

Muži často provádějí mnoho prací mimo domov. Potřebují tedy větší ochranu před nebezpečným ultrafialovým zářením v slunečních paprscích. Pokud i vy pracujete hlavně venku, zvykněte si každý den používat opalovací krém s ochranným faktorem 30. Sníží se riziko vzniku melanomu až o 50 %.

TIP: Jak na péči o mužskou pleť?

Sponzorováno

Kondice i pro vlasy

Pečujte o své vlasy. Pokud již máte šediny, můžete vypadat starší než ve skutečnosti jste. Můžete sáhnout po barvách na vlasy nebo zlepšit péči. Pro zdravé a lesklé vlasy byste měli pravidelně větrat svůj domov. Také můžete vyzkoušet kondicionér pro ochranu barvy vlasů před vyblednutím nebo změnou barvy na slunci. Horký olej je ideální pro vlasy lesklé a příjemné na dotek.

Holení podráždí

Mnoho mužů začíná den právě holením. Neměly by se mu však věnovat ihned po probuzení. Pleť potřebuje více času, aby se probrala. Pokud zároveň sáhnou po přípravcích na holení s krémovou bází, namísto klasických gelů, dosáhnou hladší oholení. Gely totiž obsahují více alkoholu, čímž se zvyšuje vysušení a podráždění pokožky.

Holení zanechává tvář suchou a šupinatou. Používání hydratačního denního krému vyživuje pokožku. Aby se to stalo každodenní rutinu, mějte hydratační krém hned po ruce. Pokud má ochranný faktor, je to jen bonus.

Péče o celé tělo

Krása se ​​vždy zakládá na zdravé stavě a pravidelném cvičení. Denní cvičení zvyšuje přísun kyslíku do tkání, uchovává také pokožku zdravou a mladistvou. Strava by měla obsahovat hodně ovoce a zeleniny jako zdroj vitaminů a minerálů pro pokožku. Vyhněte se kouření a alkoholu, což jsou zlozvyky způsobující předčasné stárnutí.

Sponzorováno

Muži by neměli zanedbávat ani hydrataci a péči o ruce a nohy. Nejde přece o výhradně ženské části těla vyžadující péči. Manikúra a pedikúra, spojené s odstraňováním starých buněk přinesou výsledek v podobě krásných rukou a nohou. Také hebké rty nejsou jen ženský monopol. Není třeba se stydět používat pánský balzám na rty.

A co si u nás dále přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva