Péče o mužskou pleť – jak na to? 4.92/5 (13)

Sponzorováno

Péče o mužskou pleť

Co je první věc, kterou si na vás lidé všimnou? Je to vaše tvář. Zdravá kůže je nejdůležitějším důkazem skvěle vypadající tváře. Je to snadno dosažitelné, důležité je vědět jak se o pleť správně pečovat. Přečtěte si několik rad a základních pokynů k podpoře zdravé pokožky. Je to jednoduché … Zdravá kůže dodá pleti mladistvý vzhled. Pamatujte, že vaše pokožka je zrcadlem vašeho celkového tělesného a psychického zdraví.

Pánové, vyberte si správnou kosmetiku

Muži se častokrát stydí přijít ke kosmetičce nebo do drogerie a vybrat si kosmetiku vhodnou pro jejich typ pleti. Stává se, že pleťový krém, či mléko „tajně kradou“ svým partnerkám. Není to však ta správná cesta. Tím, že pokožka mužů je hrubší a mastnější, třeba k ní i tak přistupovat.

Vyberte kosmetiku určenou pro muže

Už množství značek nabízí na trhu pánské kosmetické rady. Jejich obsah je přizpůsoben struktuře mužské kůže. Obsahují složky, které utišují podrážděnou pleť po holení a zabraňují jejímu červenání (například extrakt z lékořice, oxid zinku, měď, vitamín B5, …). Vyhýbejte se výrobkům s obsahem alkoholu, který by jen podporoval činnost mazových žláz a dráždil by pokožku.

Základem je čistá pleť

Muži mají přibližně o 15% mastnější pokožku a výrazně větší póry než ženy. V podstatě to znamená, že se rychleji zanáší. Bez ohledu na typ pleti je velmi důležité čistit obličej každý den. Velmi praktickou je čistící pěna, pro zbavení se povrchových nečistot. Jednoduše se aplikuje a dokonale pročistí póry a celou pleť. Používejte ji ráno i večer a popřípadě i během dne. Neméně důležité jako povrchové čištění pleti je hloubkové čištění. Vhodné je navštěvovat alespoň jednou do měsíce kosmetické salony, které vykonávají tuto proceduru profesionálně. Udržujete tím póry čisté, pokožku zdravou a zářivou.

Čistota – půl zdraví

Vaše pokožka bude přirozeně zdravá POkud se o ni budete i pravidelně starat. Behem dně se vám zanášejí póry nečistotami z vnějšímu prostředí, ale i výměšků z kůže (pot, maz a odumřelé kožní buňky, které se denně tvor). Nejlepším zpusobem, jak docílit, aby vaše pokožka fungovala tak jak má, je zbavovat se těchto nánosů – peelingem. Jde o nedílnou součást současného ošetřování pleti – exfoliace, které odstraňuje z pokožky nánosy drobných částeček. Provádějte dvakrát týdne tuto proceduru.

Držte se výrobky s obsahem jemných granulovaná čistících částeček (například umletá semínka), hrubé a drsné exfoliační částečky by vaší pleti mohli uškodit. Pozor, peeling provádějte vždy jen před holením. Vyhnete se tak podráždění pokožky, pleť a chloupky budov připravena na kvalitní oholení dohladka. Jemný peeling osvěží pokožku.

Sponzorováno

Hydratace a regenerace je nejen pro ženy

Nezapomínejte na hydrataci a regeneraci. Obsahem takových přípravků by mělo být aloe vera (hydratuje, utišuje a regeneruje), lékořice (rozjasňuje pleť), kyselina hyaluronová (hlavní složka podporující hydrataci pokožky), koenzym Q10 (napomáhá zpomalovat celkové stárnutí kůže), vitamin E (regeneruje a obnovuje strukturu pokožky), kyselina glykolová (napomáhá oloupáváním nejsvrchnější části pokožky – odumřelých buněk kůže), rýžové proteiny (chrání pokožku před ztrátou kolagenu, udržují pleť pružnou a oddalují vznik vrásek a stařeckých skvrn), ceramidy (chrání pleť před ztrátou vlhkosti).

Zjistěte jaký typ pleti máte

V závislosti na typu vaší pokožky (mastná, suchá, kombinovaná) nebo na ročním období existují různé výrobky, které dokáží zlepšit stav pleti a normalizovat pokožku. Existují základní typy pleti, podle kterých si můžete správně zvolit kosmetický výrobek pro péči o vaši pokožku.

Jak pleť máte vy? Typy pleti

 • Normální pleť: pokud není vaše pleť velmi mastná ani příliš suchá. Póry jsou malé, zřídka jsou pupínky. Povrch pokožky je hladký a pevný. Pokud máte tento ideální typ pleti – gratulujeme.
 • Mastná pleť: pokud máte tento typ pleti, vaše pokožka je obvykle silnější, pevnější, lesklejší a zbarvené tmavší než ostatní. Póry jsou viditelné, ucpávají se (černé tečky – komedomy), tón pleti není jednobarevný (skvrnitý).
 • Suchá pleť: pokud je vaše pleť suchá pak má vaše kůže tendenci cítit se napnutá, olupující se a častěji podrážděná (zarudlá).
 • Smíšená pleť: když máte na obličeji dva druhy pleti (suchá a mastná), je třeba k ní i tak přistupovat. Většinou promaštění bývá v T-zóně (brada, nos, čelo) a sušší partie jsou v postranních oblastech obličeje (líce) a oční okolí nebo naopak. Řešením je používat to, co je potřebné pro danou oblast.
 • Citlivá pleť: neřadí se pod základní typy pleti, protože každá pokožka může být citlivá (ať už máte pleť smíšenou nebo mastnou nebo suchou). Projevuje se svěděním, zarudnutím, napnutím pokožky. Třeba k takovému typu pleti přistupovat velmi opatrně ve výběru kosmetických výrobků (zejména dbejte na obsažené složky v produktu, které vyvolávají podráždění jako jsou například: parabeny, konzervační látky, barviva a vůně). Pokud se projeví podráždění po použití kosmetického výrobku, přestaňte jej používat.
 • Pokud je vaše pleť více promaštěna a během dne se leskne, používejte výrobky gelového charakteru. Rychle se do pokožky absorbují a zanechají pleť matnou během celého dne.
 • Pokud je vaše pokožka sušší nebo smíšená zvolte výrobky fluidního charakteru, hydratují, promastí pokožku a nezanechávají mastný film.

Pro opačné pohlaví je atraktivní být čistý, přirozený a mít moderní vzhled.

Sponzorováno

TIP: 10 druhů vyšetření, které by měl po 40 podstoupit každý muž

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Bez komentáře u článku “Péče o mužskou pleť – jak na to?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva