Sponzorováno

Maska z rýže – starý japonský recept na mladistvý vzhled 4.63/5 (19)

Rýže je velmi bohatá na kyselinu linoleovou a skvalen

Rýže je velmi bohatá na kyselinu linoleovou a skvalen

O japonských ženách se často tvrdí, že vypadají mladě a krásně. Údajně za to vděčí po staletí tradovanému receptu, jehož základ tvoří rýže. A skutečně, po otestování tohoto rýžového receptu se zdá, že opravdu má na vzhled takový účinek, jaký se mu přisuzuje.

Jak rýže prospívá pokožce i tělu

Rýže je velmi bohatá na kyselinu linoleovou a skvalen. Obě tyto látky jsou silnými antioxidanty a k tomu navíc stimulují produkci kolagenu, který zpomaluje tvorbu vrásek. Kromě toho, skvalen z rýže chrání pokožku před škodlivými účinky nadměrného vystavení UV paprskům ze slunce. Rýže je také bohatým zdrojem vitaminu E a gama Oryzanolu. Ty jsou zase známé svou schopností chránit srdce a snižovat úroveň špatného cholesterolu v krvi. Bohužel, mnoho lidí mimo Japonsko zatím nezná tyto, dnes již i vědecky potvrzené, vlastnosti rýže.

Omlazování vzhledu pokožky

Když dojde na omlazování vzhledu pokožky, rýže skutečně dělá malé zázraky. Sami se o tom nejlépe přesvědčíte, pokud si tuto masku vyrobíte a vyzkoušíte. Takže pojďme se nyní již blíže podívat na recept, který vám vyhladí vrásky a dodá vaší pokožce nový dech.

Ingredience

Na její přípravu budete potřebovat tyto suroviny:

 • 3 polévkové lžíce rýže
 • 1 polévkovou lžíci mléka
 • 1 polévkovou lžíci medu

Příprava a užívání masky z rýže

Uvařte rýži a přeceďte ji. Nechte si však i vodu, v níž se vařila, budete ji ještě později potřebovat. Uvařenou rýži smíchejte s teplým mlékem a medem. Dobře vše promíchejte. Masku, kterou si takto připravíte, nanášejte vždy na čistou a suchou pokožku obličeje. Nechte ji následně na tváři zaschnout. Po 10 až 15 minutách masku sundejte a obličej si opláchněte vodou, ve které jste vařili rýži. Tato voda má totiž silné antioxidační účinky, hydratuje pokožku, stimuluje cirkulaci krve, pomáhá odstraňovat vrásky a také snižuje záněty. Jak již titulek článku naznačuje, zcela stačí, pokud si tuto masku budete na obličej aplikovat jen jednou za týden. Je však vhodné si ji dělat pravidelně.

Sponzorováno

Co dále na krásnou pokožku použít?

A pokud vám není ani vaše zdraví lhostejné naučte se kupovat kokosový olej a jablečný ocet

Kokosový olej

Ne všechny kokosové oleje jsou stejné. Ujistěte se, že si zkontrolujete etiketu. Mělo by být na ní následující: nerafinovaný, lisovaný za studena, bio, extra panenský a případně fair trade, což znamená, že se od farmářů olej vykupoval za férové ​​ceny.

Proč ho kupovat?

 • obsahuje mastné kyseliny se silnými medicínskými účinky
 • zvyšuje výdej energie (tedy metabolismus)
 • podporuje činnost mozku
 • chrání před Alzheimerovou i Parkinsonovou chorobou
 • zlepšuje úroveň krevního cholesterolu
 • kyselina laurová zabíjí viry, houby a bakterie
 • pomáhá při hubnutí

Jak kokosový olej používat?

Na hydrataci kůže – bezpečné použití na obličeji i na těle
Jako kondicionér na vlasy
Pro zvýšení energie – přidejte si dvě lžičky ráno do kávy
Jako odličovač – efektivní a bez umělých chemikálií!
I pro použití v kuchynimá vysokou tepelnou odolnost proti propálení. Vhodný na vaření i pečení.
Pro dentální hygienu – proplachujte si jím denně ústa alespoň 10 minut.

Jablečný ocet

Jablečný ocet by měl být surový, nefiltrovaný, nepasterizovaný a tepelně neupravený. Jen tehdy z něj získáte všechny jeho možné zdravotní přínosy.

Proč ho kupovat?

Jablečný ocet je použitelný téměř na cokoliv – vaše vlasy, pokožku a dokonce i pro domácnost! Jeho používání dokáže nahradit mnohé chemické látky z vašeho každodenního života.

Jak ho používat?

Ranní detoxikační a energetický nápoj – smíchejte 2 polévkové lžíce jablečného octa s vodou a vypijte to.
Tonikum na obličej – smíchejte 1 díl jablečného octa s 2 díly vody. Namočte do toho vatový tamponek a potřete si jím obličej. Dokáže dokonce snížit výskyt pigmentových skvrn a jizev po akné.
Oplachování vlasů – smíchejte polovinu polévkové lžíce jablečného octa se sklenicí vody a opláchněte si tím vlasy po umytí. Dodá jim to úžasný lesk.

A co vy? Zkoušeli jste masku z rýže?

A dále si přečtěte

VIDEO: Pleťová maska proti akné

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva