Sponzorováno

TOP 5 výhod okurky na pleť + jak okurku na pokožku použít 4.77/5 (13)

Salátová okurka vám pomůže s mnoha problémy pleti

Salátová okurka vám pomůže s mnoha problémy pleti

Neortodoxní přírodní ošetření pokožky se v posledních letech stalo ve světě péče o pleť docela trendem. Ať už se jedná o akné, zarudnutí, svědění nebo hyperpigmentaci – zdá se, že na všechny tyto problémy existuje přírodní lék. Některé z těchto léčebných postupů jsou podporovány vědou, zatímco jiné jsou pouze neoficiální. Dnes se podíváme, do jaké kategorie spadá okurka.

V tomto článku se dozvíte, jaké výhody přináší používání okurky jako součásti vaší rutiny péče o pleť (pokud vůbec nějaké) a jak salátovou okurku vlastně na pleť používat, aniž by na pokožce způsobovala nežádoucí vedlejší účinky.

Může vlastně salátová okurka poskytnout nějaké benefity pro pokožku?

Zdá se, že ve světě péče o pleť není nic zakázané. Experimentování s přísadami, které si dáváte na kůži, může být občas docela nebezpečné, ale nemělo by vás to odradit od zkoušení nových věcí. Nejdůležitější je pečlivě prozkoumat věci, které určitá složka slibuje, a zvážit klady a zápory, než učiníte konečné rozhodnutí o tom, zda to sami vyzkoušíte nebo ne.

Salátová okurka je slibná ingredience, to je jisté. Pravděpodobně už víte vše o výhodách konzumace okurek: mohou parádně zvýšit hydrataci vašeho těla, zvýšit množství antioxidantů, které přijímáte ve stravě, pomůže s hubnutím, sníží hladinu cukru v krvi a poskytne vám mnoho potřebných vitamínů a minerálů, které pomoci vaší celkové pohodě. To vše je pravda.

Platí to ale i v případě péče o pleť? Ukázalo se, že okurky mají sílu poskytnout vaší pokožce stejné výhody, jaké získáte při jejich konzumaci!

Zde je malý návod, jak mohou okurky pomoci vaší pleti být nejzdravější, než kdy byla:

Okurka je extrémně hydratační

Pokud jste si mysleli, že salátová okurka není moc efektivní při zvyšování hladiny hydratace v těle, vyvedu vás z omylu! Okurky obsahují 96 % vody a tím, že jsou skvěle hydratační pro celé tělo – vaše pokožka bude nejjemnější a nejhydratovanější, jaká kdy byla. A tyto úžasné výhody můžete získat nejen konzumací okurek, ale také jejich lokální aplikací na kůži (mrkněte na moje vlastní recepty později v tomto článku).

Hydratace pleti je důležitá, ale skutečná hydratace přichází zevnitř. Konzumací dostatečného množství vody, zeleniny a zdravých tuků hydratujete pokožku zevnitř, což napomůže jejímu celkovému vzhledu.

Salátová okurka je úžasný detoxikátor

Antioxidanty dělají s vaší pokožkou opravdu zázraky. Pomáhají v boji proti oxidativnímu stresu a snižují záněty v těle a zanechávají vám dokonalou pleť.

Nemusíte si kupovat žádné luxusní antioxidační krémy nebo séra, vše, co musíte udělat, je zvýšit příjem zeleniny a ovoce! Mít dokonalou pleť nebylo nikdy jednodušší (nebo chutnější!).

Okurky pomáhají s tmavými kruhy pod očima a opuchlýma očima

Jste typ člověka, který nemá nikdy dost spánku? Bojujete pravidelně s tmavými kruhy a oteklýma očima? Pokud je to tak, nezoufejte, protože okurka je tu pro vaši záchranu!

Díky vysokému obsahu vody pomáhají okurky hydratovat jemnou pokožku pod očima. Pokud necháte okurku před aplikací pod oči v lednici, ještě lépe! Tím, že ji ochladíte, ve skutečnosti učiníte plátky okurky účinnějšími v boji proti otokům a tmavým kruhům pod očima. A proč tomu tak je? Tím, že je před použitím vychladíte, pomůže to stažení krevních cév pod očima, což omezí výskyt oteklých očí.

Okurky mohou také zklidnit poškozenou pokožku pod očima, pokud nějakou máte. Díky obsahu vitamínu C a hydratačním vlastnostem bude vaše oční okolí vypadat svěžeji než kdy jindy!

Okurky mohou pomoci s popáleninami od slunce

Okurky mohou nabídnout úlevu spálené pokožce díky chladivým a zklidňujícím účinkům, které poskytují. Kromě toho také urychlují proces hojení. Pokud se tedy někdy přistihnete, že máte bolestivé spáleniny od slunce, sáhněte po salátových okurkách!

Je důležité zmínit, že pokud máte silné popáleniny od slunce, okurky vám neposkytnou správnou léčbu a musíte okamžitě navštívit lékaře. Funguje pouze v případě, že máte mírné zarudnutí a popáleniny.

Okurky vám pomohou získat bezchybnou pleť

A v neposlední řadě jsou okurky vynikající volbou pro zdravou a zářící pleť. Dokážou zpevnit, rozjasnit a snížit otoky pokožky, což čas od času zažíváme všichni.

Tyto úžasné výhody jsou způsobeny množstvím vitamínů a minerálů, které lze nalézt v okurkách. Vitamín C, A a B jsou jedny z nejlepších vitamínů, které můžete použít pro pokožku, a okurky obsahují všechny tři! Navíc obsahují biotin a draslík a oba jsou skvělé i pro pokožku.

Podle této studie mohou salátové okurky také pomoci s rozjasněním pleti a bojem proti akné! Jak je nemůžeme milovat, že?

Jak používat salátové okurky na pokožku

Popsala jsem důležité výhody, které můžete získat přidáním okurek do vaší stravy i do rutiny péče o pleť. Třeba vás to nyní inspiruje, abyste během příštích dnů spotřebovali více okurek nebo udělali pár DIY receptů.

Sponzorováno

Jsem tady, abych vám pomohla. Zde jsou nejlepší a nejúčinnější DIY recepty pro pokožku, které obsahují salátové okurky. Jejich výroba vám nezabere mnoho času a jsou vyrobeny ze základních surovin, které pravděpodobně již máte doma.

Okurkový toner

Začněte základem péče o pleť – starým dobrým tonerem na pleť. Tonery jsou skvělé pro zklidnění pokožky a přidáním okurky do směsi tento efekt jen zesílíte. Zde je návod, jak si vyrobit dokonalý toner z okurky.

Budete potřebovat:

Všechny ingredience smíchejte dohromady a poté pomocí cedníku oddělte tekutinu od pevných částí. Nalijte tekutinu do skleněné láhve a ochlaďte ji v chladničce. Používejte jej každé ráno a večer tak, že jej nanesete na vatový tampon a jemně rozetřete po celém obličeji. Pokračujte kvalitním hydratačním krémem pro maximální hydrataci.

Okurkové ošetření očí

Pro toto ošetření stačí odšťavnit jednu okurku a šťávu zchladit, aby se maximalizoval její přínos. Poté, co byl pár hodin v lednici, naneste tekutinu na oblast pod očima pomocí vatového tamponu. Pro dosažení nejlepších výsledků pokračujte hydratačním očním krémem.

Okurková šťáva má schopnost snížit otoky a opravit poškozenou pokožku, což určitě pomůže, pokud se chystáte omladit oční okolí.

Nebo můžete udělat to, co vždy vidíte v televizi – nakrájejte dva kruhové plátky okurky a přiložte si je na pár minut na okolí očí. Budete se cítit, jako byste byli na návštěvě v luxusních lázních!

Okurková léčba spálenin od slunce

Jak jsme již dříve zjistili, okurky mohou pomoci při mírných popáleninách od slunce. A ošetření je poměrně jednoduché – vše, co musíte udělat, je přiložit rozmačkanou okurku na spálenou pokožku a nechat pár hodin působit.

Vychlazená rozmačkaná okurka uleví od popálenin od slunce

Vychlazená rozmačkaná okurka uleví od popálenin od slunce

Alternativní metodou, kterou můžete použít, pokud se vám nelíbí, že se nepořádáte, je nanesení okurkové šťávy na postiženou oblast. To zmírní jakékoli štípání nebo svědění spojené s popáleninami od slunce a také pomůže se zarudnutím.

Okurková maska na obličej

Promluvme si o dokonalém doplňku pro váš další den rozmazlování! Tato pleťová maska je vše, co vaše pleť kdy bude potřebovat.

Pro tuto masku stačí rozmixovat půlku okurky v mixéru nebo kuchyňském robotu. Nemusíte z okurky udělat pastu, je úplně v pořádku, když vám zbydou nějaké malé kousky. Naneste směs přímo na čistý obličej a nechte působit 15 až 20 minut. Jakmile vyprší čas, umyjte si obličej vlažnou vodou a poté naneste hydratační krém. Před nanesením na obličej můžete směs také vychladit.

Okurkový čistič obličeje

Okurku můžete použít i při čištění obličeje. Tento recept vyžaduje velmi málo času a pouze dvě ingredience! Jednoduše rozmixujte oloupanou okurku v mixéru a přidejte pár lžic kokosového mléka. Jakmile je hotovo, nalijte směs do misky a dejte si jí po celém obličeji. Tento čisticí prostředek není ale moc účinný při odstraňování stop make-upu, takže je nejlepší ho používat ráno.

Okurky na pleť a moje závěrečné myšlenky

Jak jste mohli ve článku vidět, okurky jsou prospěšné nejen při konzumaci, ale také při lokální aplikaci jako součást vaší péče o pleť!

Pokud jste, jako já, fanouškem DIY receptů pro pokožku, doufejme, že vás tento můj článek inspiroval k tomu, abyste vyzkoušeli okurky na svoji pokožku a získali tak z nich všechny výhody, které okurky nabízejí.

PAMATUJTE: Pokud jste alergičtí na okurky, nezkoušejte žádný z těchto receptů.

Negativní reakce na jemnou zeleninu vyrobenou převážně z vody jsou sice celkem vzácné, ale nikdy nevíte.

Sponzorováno

Který z těchto receptů vyzkoušíte? Napište mi do komentářů.

A dále si na toto téma přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva