Recept na Ginger shot – domácí recept na chřipkobijce 4.77/5 (22)

Sponzorováno

 • Ginger shot je nápoj vyrobený z čerstvého zázvoru a dalších přírodních ingrediencí.
 • Ginger shoty jsou obvykle konzumovány v relativně malých množstvích, protože jsou velmi koncentrované a silné.

Recept na ginger shot

Recept na ginger shot

Znáte ginger shot? Ginger shot je nápoj vyrobený z čerstvého zázvoru a dalších přírodních ingrediencí. Tento nápoj je obvykle velmi koncentrovaný a má silnou chuť a vůni zázvoru. Ginger shoty jsou hodně známé pro své potenciální zdravotní výhody a jsou často konzumovány pro podporu imunitního systému, zlepšení trávení a úlevu od zažívacích potíží.

Zázvor, který je hlavní složkou ginger shotu, má řadu potenciálních zdravotních výhod. Obsahuje bioaktivní látky a antioxidanty, které mohou mít protizánětlivé účinky a pomoci snižovat riziko různých onemocnění. Zázvor může také pomoci zmírňovat nevolnost a zvracení a má tradičně používaný v léčbě zažívacích potíží.

Kromě zázvoru mohou být do ginger shotů přidávány další ingredience, jako je citronová šťáva, med, pepř nebo kurkuma, které mohou posílit jeho chuť a zdravotní výhody. Někdy se do ginger shotů přidává také chilli nebo česnek, aby byl nápoj ještě silnější. To hodně záleží na vašich preferencích, co do Ginger shotu dáte.

Lidé ginger shoty pijí jako rychlý způsob, jak získat zdravotní výhody zázvoru a dalších ingrediencí. Můžete si je koupit v obchodech s potravinami, nebo si je vyrobit sami doma pomocí mixéru nebo odšťavňovače. Je důležité mít na paměti, že zázvorové shoty nemusí být vhodné pro každého, a pokud máte nějaké zdravotní problémy, měli byste se poradit s lékařem, než začnete pravidelně konzumovat tento nápoj. Pokud ale nemáte nějaké zdravotní problémy, pít je můžete bez problémů.

My si v tomto článku ukážeme 3 super recepty na domácí ginger shot.

RECEPT: Ginger shot

Pokud potřebujete trochu nakopnout, vyzkoušejte panák z čerstvého zázvoru. Jednoduchá kombinace zázvoru, citronu a medu vás jistě povzbudí. Tento rychlý a snadný recept nevyžaduje odšťavňovač – jednoduše vše rozmixujte v mixéru a přeceďte. Je to mnohem levnější než nákup ginger shotu v obchodě a můžete si navíc upravit příchuť podle svých představ. Což je prostě super. Pokud chcete, přidejte citronovou šťávu a upravte med podle své chuti nebo jej prostě úplně vynechejte. Přidejte špetku nebo dvě kajenského pepře, čerstvou kurkumu a další. Klidně můžete.

Sponzorováno

Ingredience na ginger shot

 • Kousek čerstvého zázvoru
 • 5 až 6 středních citronů
 • 1/4 šálku studené vody
 • 1/4 šálku medu nebo podle chuti, to je volitelné

Příprava ginger shotu

 1. Zázvor omyjeme a osušíme, poté nahrubo nasekáme. Velikost zázvoru je asi jako palec (asi 5-8 cm). Ale množství si můžete libovolně upravit. Pokud máte rádi pikantnější chuť, přidejte zázvoru klidně více.
 2. Odšťavněte citrony, sceďte semínka a dužinu, dokud nezískáte asi 2/3 šálku citronové šťávy.
 3. Smíchejte zázvor, citronovou šťávu, vodu a med, a dejte do mixéru.
 4. Mixujte na nejvyšší rychlost, dokud se nevytvoří většinou hladká hustá směs, občas zastavte, abyste materiál seškrábali z mísy, mixujte asi 1-2 minuty.
 5. Směs přendejte do jemného síta vyloženého dvojitým plátnem nebo čistou a tenkou kuchyňskou utěrkou položenou přes střední mísu. Nechte několik minut okapat.
 6. Vymačkejte dužinu zázvoru do kuličky uvnitř látky. Dobře vyždímejte a pokračujte v kroucení, dokud z hadříku již nekape žádná tekutina a dužina je velmi suchá.
 7. Přeneste kapalinu do láhve pomocí trychtýře a zchlaďte.

TIP: Pokud nemáte utěrku nebo čistou kuchyňskou utěrku, můžete dužinu přidat přímo do jemného sítka. Směs vařečkou přitlačte k sítku, abyste vytlačili veškerou šťávu.

Jak si giger shot dále upravit a jak ho zlepšit?

 • Pro extra nakopnutí přidejte pár špetek kajenského pepře nebo podle chuti. To je také super.
 • Udělejte z něj kurkumový zázvorový shot tím, že vyměníte polovinu zázvoru za čerstvou kurkumu. Nebo před mixováním přidejte jednu lžičku mleté kurkumy.
 • Vyměňte klasickou vodu za kokosovou vodu.
 • Vyměňte citronovou šťávu za čerstvou pomerančovou šťávu. Nebo pro ovocnější chuť ginger shotu přidejte citronovou šťávu a vyměňte vodu za čerstvou pomerančovou šťávu.
 • Pokud jste vegani, vyměňte med za javorový sirup nebo agáve, nebo ho vynechte.

Jak skladovat a mrazit ginger shot?

 • Ginger shot je nejlepší konzumovat co nejčerstvější.
 • V dobře uzavřené nádobě v lednici vydrží až týden. Před konzumací dobře protřepejte.
 • Chcete-li zmrazit pro delší skladování, přidejte šťávu do formy na kostky ledu a zmrazte. Skladujte až jeden měsíc. Mražené je můžete přidávat do smoothies a míchaných šťáv.

Jak podávat ginger shot?

Ginger shot lze podávat podobně jako panák alkoholu. Výhoda je v tom, že ginger shot je zdravý. Můžete jej dokonce zakomponovat i do jiných nápojů:

 • Přidejte ho do svého zeleného smoothie pro pikantní chuť.
 • Smíchejte s perlivou vodou – je to povzbuzující nápoj.
 • Přidejte ginger shot do ledového čaje.
 • Přidejte do chai nebo jiného kořeněného čaje.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste si doma udělat ginger shot? Jak vám to chutnalo?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva