Sponzorováno

Vysoký krevní tlak a zázvor – jak může s tlakem pomoci? 4.89/5 (9)

  • Zázvor má některé vlastnosti, které mohou pomoci snížit vysoký krevní tlak.
  • Obsahuje látky, které mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci rozšířit krevní cévy, což může snížit krevní tlak.
  • Několik studií naznačuje, že zázvor může pomoci snížit krevní tlak. V jedné studii z roku 2014 bylo zjištěno, že konzumace 2 gramů zázvoru denně po dobu 12 týdnů může snížit systolický krevní tlak (horní číslo) o 10 mmHg u lidí s vysokým krevním tlakem. V jiné studii z roku 2015 se však ukázalo, že u zdravých dospělých nemá konzumace zázvoru vliv na krevní tlak. Je potřeba více studií.
  • Pokud máte vysoký krevní tlak, měli byste diskutovat o možnosti použití zázvoru s vaším lékařem, aby se určilo, zda by to mohlo být vhodné pro vaši konkrétní situaci.
  • Celkově lze říci, že zázvor může mít mírný příznivý účinek na krevní tlak u lidí s vysokým krevním tlakem, ale výzkum v této oblasti není dosud dostatečně prozkoumán. Protože zázvor může také ovlivnit krevní srážlivost a interakce s některými léky na krevní tlak, je důležitá konzultace s lékařem před začátkem konzumace zázvoru jako doplňku stravy.

Některé studie naznačují, že konzumace zázvoru může pomoci snížit krevní tlak u lidí s hypertenzí.

Některé studie naznačují, že konzumace zázvoru může pomoci snížit krevní tlak u lidí s hypertenzí.

Je zázvor dobrý na vysoký krevní tlak? Existuje mnoho vědeckých důkazů, které naznačují, že by zázvor mohl být opravdu užitečný. V tomto příspěvku na blogu prozkoumáme 5 důvodů, proč byste mohli zkusit používat zázvor ke kontrole krevního tlaku.

Co vlastně způsobuje vysoký krevní tlak?

Existuje celkem mnoho věcí, které mohou způsobit vysoký krevní tlak, včetně stresu, kouření a nadváhy. Nejčastější příčinou vysokého krevního tlaku je však prostě stárnutí.

Jak stárneme, naše tepny se stávají méně pružnými a odolnějšími vůči proudění krve. Tento odpor způsobuje vyšší hodnotu krevního tlaku.

I když existují změny životního stylu, které můžete provést, abyste snížili svůj krevní tlak, někdy jsou nutné léky, abyste jej dostali pod kontrolu.

Pokud máte vysoký krevní tlak, určitě se o možnostech léčby poraďte se svým lékařem. Je to důležité, protože neléčený krevní tlak vede k velkým zdravotním problémům.

Je zázvor dobrý na vysoký krevní tlak?

Zázvor je oblíbené koření s mnoha zdravotními benefity. Může být použit k léčbě nevolnosti, bolesti a zánětu. Někteří lidé také věří, že zázvor může pomoci snížit krevní tlak.

Studie prokázaly, že zázvor pomáhá snižovat krevní tlak tím, že ovlivňuje autonomní nervový systém. Tento systém řídí věci, jako je srdeční frekvence a krevní tlak. Když není v rovnováze, může to vést ke stavům, jako je vysoký krevní tlak nebo srdeční problémy.

Vědci provedli velký výzkum účinků zázvoru na vysoký krevní tlak a zjistili, že ve skutečnosti zázvor pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. Zázvor tedy může být celkem prospěšný pro lidi s vysokým krevním tlakem.

Sponzorováno

5 výhod zázvoru při vysokém krevním tlaku

Zde je 5 největších výhod zázvoru, pokud vás trápí vysoký krevní tlak:

1. Zázvor může zlepšit krevní oběh

Hlavním důvodem, proč je zázvor účinný při léčbě vysokého krevního tlaku, je to, že může zlepšit krevní oběh. To moc pěkně pomáhá snižovat krevní tlak tím, že usnadňuje průtok krve tepnami.

2. Zázvor může pomoci snížit zánět

Zánět je hlavním faktorem přispívajícím k vysokému krevnímu tlaku. Snížením zánětu může zázvor pomoci snížit krevní tlak a udržet jej pod kontrolou.

3. Zázvor může působit jako přírodní diuretikum

Diuretika se často používají k léčbě vysokého krevního tlaku tím, že pomáhají odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla. Zázvor může působit jako přírodní diuretikum, pomáhá snižovat množství tekutin v těle a tím snižuje krevní tlak.

4. Může pomoci snížit hladinu cholesterolu

Vysoký cholesterol je dalším hlavním faktorem přispívajícím k vysokému krevnímu tlaku. Zázvor může pomoci snížit hladinu cholesterolu snížením množství LDL (špatného) cholesterolu v těle a zvýšením množství HDL (dobrého) cholesterolu.

5. Zázvor může zlepšit celkové kardiovaskulární zdraví

Zlepšením krevního oběhu, snížením zánětu a snížením cholesterolu může zázvor pomoci zlepšit celkové kardiovaskulární zdraví. To opět pomáhá snižovat riziko vzniku vysokého krevního tlaku nebo jiných kardiovaskulárních onemocnění.

Pokud máte vysoký krevní tlak, přidání zázvoru do vaší stravy může být užitečným způsobem, jak přirozeně snížit krevní tlak. Je však důležité, abyste si promluvili se svým lékařem, než provedete jakékoli změny ve vaší stravě nebo začnete užívat doplňky, protože s nimi mohou interagovat.

Je důležité mít na paměti, že konzumace zázvoru nemusí být pro každého vhodná, zejména pokud máte jiná zdravotní omezení nebo užíváte léky na ředění krve, protože zázvor může mít antikoagulační účinky. Pokud máte vysoký krevní tlak nebo jiné zdravotní problémy, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem, zda je bezpečné a vhodné začlenit zázvor do své stravy.

Sponzorováno

Máte rádi chuť zázvoru? Už jste zázvor někdy používali jako přírodní lék na nějaké zdravotní problémy? Dejte nám vědět v komentářích níže. Budeme rádi.

Dále si o zázvoru přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva