Sponzorováno

Melounová šťáva je skvělý lék na namožené svaly 4.89/5 (19)

Melounová šťáva je skvělý lék na namožené svalyPití melounové šťávy může zmírnit bolesti svalů po cvičení. Aminokyselina v tomto ovoci také snižuje dobu rekonvalescence a zvyšuje výkonnost. Melounová šťáva je mezi sportovci již dlouho populární, ale vědci až teď vysvětlili, proč to tak je. Aminokyselina L- citrulin v melounové šťávě má antioxidační vlastnosti, které mohou zvýšit množství bílkovin ve svalech a zlepšit sportovní výkon.

Důležitá je i forma

Tým vědců ve Španělsku testoval přírodní melounovou šťávu, džus obohacený L- citrulinem a nápoj obohacený L- citrulinem. Nápoje daly dobrovolníkům hodinu před cvičením. Obě přírodní šťávy a obohacený nápoj jim ulevili od bolesti svalstva.

TIP: Melounová semínka jsou pro zdraví super

Sponzorováno

L- citrulin v přírodní šťávě byl ale pro tělo přijatelnější, respektive tuto formu tělo mohlo lépe využít. Vyskytují se v ní totiž chemické látky urychlující odstraňování kyseliny mléčné. To je důležité, protože její nahromadění může způsobit pálení ve svalech a tedy i bolest.

Meloun má i další pozitivní vlastnosti

Předchozí výzkumy tvrdí, že meloun může také pomoci předejít onemocněním srdce zastavením hromadění škodlivého cholesterolu. Špatný cholesterol ucpává cévy a způsobuje srdeční onemocnění. Meloun je tedy zdravý i pro vaše srdce.

Vědci také zjistili, že pravidelná konzumace melounu pomáhá kontrolovat váhový přírůstek a má za následek méně tukových usazenin uvnitř cév. Tato sladká letní pochoutka vás tedy nejen osvěží, ale také zabrání namožené svaly a vážným zdravotním problémům.

A co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO. Jak vyrobit ovocnou šťávu rychle?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Melounová šťáva je skvělý lék na namožené svaly”

  1. […] TIP: Máte namožené svaly? Zkuste melounovou šťávu […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva